زندگی یک جانباز به سوی سلامتی بازیابی شده: داستان کاهش وزن ۲۵۰ پوندی


مایکل اسمیت، کهنه سرباز ارتش ایالات متحده، این روزها جای افتخار دارد. او هر شنبه یک مایل پیاده روی می کند، می تواند مواد غذایی خود را بدون اینکه منتظر چرخ دستی برقی باشد از فروشگاه جمع آوری کند و مهمتر از همه این که نیازی به نشستن و استراحت ندارد تا زمانی که ذرت بو داده اش در مایکروویو می ریزد. او زمانی را به یاد می‌آورد که نمی‌توانست هیچ‌کدام از این کارها را انجام دهد و حتی نمی‌توانست خودش رانندگی کند یا نامه‌هایش را جمع‌آوری کند.

کهنه سرباز اسمیت در تمام عمرش اضافه وزن داشت و قبل از ثبت نام در ارتش باید ۱۰۰ پوند وزن کم می کرد.

پس از یک مصدومیت در محل کار که منجر به بازنشستگی زودهنگام شد، وزن او به دلیل تحرک محدودش به سرعت شروع به افزایش کرد. افزایش وزن ناسالم او مشکلات پزشکی او را بدتر کرد و به او توصیه شد که جراحی کاهش وزن را دنبال کند. او فکر نمی کرد که جراحی انتخاب خوبی برای او باشد، اما با اکراه روند ارزیابی های لازم قبل از عمل را زمانی که همسرش به طور غیرمنتظره ای درگذشت، آغاز کرد. او که نمی‌توانست رانندگی کند و به شدت با فعالیت‌های روزمره زندگی محدود می‌شد، اساساً خود را در خانه گرفتار می‌دید.

به دلیل این اتفاقات چند عاملی، او در طول همه‌گیری در بیمارستان محلی VA بستری شد و پس از تثبیت مشکلات پزشکی خود به مرکز توانبخشی سیستم مراقبت بهداشتی VA سنت لوئیس منتقل شد. او همچنان به شدت ضعیف بود و برای انجام کارهای اساسی مانند نشستن لبه تختش به کمک دیگران نیاز داشت.

برای هر تلاش معناداری برای بهبودی، واضح بود که وزن او باید با او بحث و بررسی شود. دکتر مونو خانا، عضو OMA، پس از بحث با حساسیت و احترام در مورد اینکه چگونه بیشتر مسائل پزشکی خود را می توان به وزن ناسالمش ردیابی کرد، توانست از ارکان پزشکی چاقی برای طراحی یک برنامه درمانی برای او استفاده کند. “شناسایی امکانات و کمک به او به روشی که قبلاً با تمرکز بر تغذیه، فعالیت بدنی، خواب و سطح استرس او ممکن نبود، یک تغییر بازی بود. او به آرامی اما مطمئناً شروع به کاهش چند پوندی در هفته کرد و مهمتر از آن، او توانست دیابت خود را معکوس کند و به طور موثر بار کلی داروی خود را کاهش دهد.»

ملت ما بیمار است. بیش از ۹۳ درصد از جمعیت ایالات متحده یا اضافه وزن دارند، چاقی دارند یا شرایط پزشکی مرتبط با چاقی دارند. وزن ناسالم علت اصلی بسیاری از بیماری های مزمن است و کاهش وزن به میزان ۳ تا ۵ درصد از وزن کل بدن می تواند منجر به بهبود شرایط پزشکی مانند دیابت، فشار خون بالا، بیماری قلبی، نقرس، کبد چرب و … شود. کاهش خطر ابتلا به سرطان های خاص

موفقیت کهنه‌کار اسمیت با استفاده از ستون‌های OMA شامل موارد زیر بود:

تغذیه: قبل از پذیرش در مراقبت‌های حاد، کهنه‌کار اسمیت اهل غذا خوردن نبود. او از نظر نیازهای تغذیه‌ای خود آگاه بود و می‌دانست که باید پروتئین و سبزیجات را در رژیم غذایی خود در اولویت قرار دهد. او با کمک بیشتر از متخصص تغذیه خود، در طول دوره توانبخشی خود دو وعده گوشت را همراه با وعده های غذایی انتخاب کرد، اما از نان، ماکارونی، غلات صبحانه و قند دور ماند.

فعالیت: از حالت بسته به تخت، کهنه سرباز اسمیت به تدریج توانست پیشرفت کند و شروع به نشستن کند و به دنبال آن با واکر چرخدار خود حرکت کند. در طول مجموع سه ماه اقامت در مرکز توانبخشی، او با درمانگران درگیر شد و قدرت بالاتنه را بهبود بخشید، شروع به چرخیدن به داخل و خارج از باشگاه ورزشی کرد و شروع به حرکت کرد. من هنوز نمی‌توانم لبخند روی صورتش را فراموش کنم که اولین بار ۲۰۰ فوت راه رفت، کاری که در ۱۵ سال گذشته انجام نداده بود و امیدش را از دست داده بود. او به موفقیت خود افتخار می کرد و متوجه شد که اکنون مسیر سلامتی او چقدر متفاوت به نظر می رسد.

تغییرات رفتاری: تمرکز بر عادات سالم برای مدیریت استرس و خواب برای مدیریت وزن بسیار مهم است. در آغوش گرفتن خواب ترمیمی و فعالیت های تفریحی مانند بولینگ و بازی یکنوع بازی شبیه لوتو در حین حضور در مرکز توانبخشی علاوه بر معاشرت با همسالان برای او شادی بی حد و حصری به همراه داشت. او اوقات فراغت خود را با تماشای تلویزیون، مطالعه و صحبت تلفنی با دوستانش مدیریت می کرد.

توصیف کردن: با پذیرش در مرکز توانبخشی، کهنه کار اسمیت لیست بلندبالایی از داروهایی داشت که مصرف می کرد و وزنشان خنثی نبود. با کاهش انسولین کوتاه و طولانی مدت، کاهش وزن او آسان تر شد. او به دوزهای پایین تری از داروهای ضد فشار خون و دیورتیک ها نیز نیاز داشت. او دیگر نیازی به مصرف هیچ یک از داروهای دیابت خود نداشت و از روزی که ترازو او ۲۵۰ پوند وزنش را تایید می کرد، بسیار سرحال بود. سبک تر از سنگین ترین وزن ثبت شده اش.

امروز او به عملکرد خوب خود ادامه می دهد و بهترین زندگی خود را، هر روز، یک روز در یک زمان، زندگی می کند. او دیدگاه مثبتی دارد و برای کمک به دیگران الهام می گیرد. سال گذشته، او نقطه عطف دیگری را پشت سر گذاشت: برای اولین بار از اواخر دهه ۱۹۹۰، او توانست از قبر فرزندان متوفی خود دیدن کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد داستان کهنه سرباز اسمیت، مراجعه کنید

در اینجا درس های زیادی برای آموختن وجود دارد، اما ما این را می دانیم زندگی اتفاق می افتد و می تواند دوباره وزن پیدا کند. دلیلی وجود دارد که چاقی یک بیماری است و به عنوان مزمن و عود کننده تعریف می شود. برگرداندن کهنه سرباز اسمیت به مسیر با ارزیابی های مکرر، تشویق به استفاده از داروهای ضد چاقی در صورت نیاز، و بررسی مجدد شیوه زندگی فعلی وی برخی از زمینه های مورد توجه در حال حاضر خواهد بود. آخرین باری که او را در دفتر دیدم، از رمپ در دسترس استفاده نکرد و در عوض ترجیح داد فقط با یک عصای چهارگانه از پله‌ها راه برود. او همچنان به هدف خود برای کاهش نیمی از وزن بدن خود متعهد است.

“آزادی هرگز داده نمی شود، بلکه به دست می آید” چه برای کشور شما و چه از بیماری شما. هر جا که مراقبت های بهداشتی دریافت می کنید، گزینه های مدیریت وزن را با ارائه دهنده پزشکی خود در میان بگذارید تا رژیمی را پیدا کنید که بهترین کار را برای شما دارد.