زندگی اقتصادی و باز شدن بالی به روی گردشگران در میان مناقشاتتاریخ انتشار:

پس از سه اعلان به تعویق افتاده ، بالاخره آن روز فرا رسید. جزیره توریستی بالی در اندونزی در حال پذیرش گردشگران خارجی واکسینه شده از کشورهای منتخب است. این خبر خوبی برای اقتصاد است ، جایی که 60 درصد جزیره به گردشگری وابسته است و ما در حال آماده شدن برای سال 2022 هستیم ، زمانی که انتظار می رود 3.6 میلیون بازدید کننده خارجی داشته باشند.

از خبرنگار منطقه ای ما

کار در زمینه ها ، تغییر به ساخت و ساز ، فروش محصولات خانگی در شبکه های اجتماعی … به مدت یک سال و نیم ، همه ذینفعان گردشگری در بالی باید فوراً به دنبال جایگزین هایی برای زندگی با توقف گردشگری گسترده از خارج بودند. پاندمی.

هندرا یکی از معدود راهنمایان گردشگری فرانسوی زبان در این جزیره است. او با تعجب بسیاری از دوستان و همکاران ، خود را خوش شانس می داند که از این ضربه سنگین جان سالم به در برده است. ” من در سال 2003 ، هنگامی که دبیرستان را ترک کردم ، به عنوان راهنمای زبان فرانسه شروع به کار کردم. می گوید از روستایی در شمال جزیره. خوشبختانه من نسبتاً خوب کار کردم زیرا منتظر بودم. قبل از همه گیری ، کوه آونگ فوران کرد و ما نیز آنجا زیاد کار نمی کردیم. بنابراین به همسرم گفتم اگر ما گردشگری زیادی برای زنده ماندن نداریم ، به فعالیت دیگری نیاز داریم. من قبل از همه گیری یک رستوران کوچک در بالی افتتاح کردم و این کار را ادامه خواهم داد. من منتظر هستم که اوضاع چگونه پیش می رود. »

امتناع از بخش کشاورزی

قرار ندادن همه تخم مرغ ها در یک سبد استراتژی ای است که دولت جزیره باید برای سوکما آریدا ، متخصص گردشگری در دانشگاه اودایانا در جنوب جزیره اعمال کند.

« وقتی گردشگری مشکل بود ، مانند حملات سال 2002 یا فوران آتشفشان متعاقب آن ، دولت فرصت فکر کردن به اقتصاد متعادل تر بین گردشگری ، کشاورزی و SME ها را از دست داد. مشاهده می کند به نظر من ، بزرگترین اشتباه بالی این بود که بخش کشاورزی را رها کرد و خود را وقف بخش گردشگری کرد ، که از دهه 1990 به شدت به شرایط خارجی وابسته بود. به عنوان مثال ، جامعه بالی با مناسک پیرامون سوبک ، یک سازمان عمومی در زمینه آبیاری مزارع برنج طبقه بندی شده توسط یونسکو. »

محقق رسانه ملی اندونزی از محکومیت اجتناب نکرده است ” تقدیس مسافران خارجی “در ماه های اخیر ، چند غربی که به دلیل ویزای مجاز یا وضعیت سفر در بالی ماندگار بودند ، مطبوعات بسیار خوبی نداشتند. تعدادی از روزنامه ها به طور مرتب فرار خارجیانی را که قوانین بهداشتی را نقض کردند ، منتشر می کردند. آتش فیلمبرداری X در کوه مقدس آمریکا که این نکات را برای غلبه بر قوانین مهاجرت به دست آورد یا کسانی که تحت تاثیر قرار می گیرند و دوشاخه ها بدون ماسک شلیک شدند.

دیدگاهتان را بنویسید