رژیم کاهش وزن 7 روزه – رژیم کاهش وزن


رژیم لاغری 7 روزه
رژیم لاغری 7 روزه

رژیم 7 روز کاهش وزن

امروزه با مکانیزه شدن کار ، تحرک افراد روز به روز کاهش می یابد و این موضوع مشکل چاقی را به دنبال داشته است. این مشکل یک ضعف عمده در ظاهر و تناسب اندام است و برای سلامتی مضر است. حال فرض کنید شرایطی وجود دارد که این فرد سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک جلسه مهم دعوت می شود و زمان کافی برای آماده سازی لباس مناسب ندارد و دلش برای لباس هایی که دوست دارد بپوشد تنگ می شود ؛ اولین س questionالی که در چنین مواردی به ذهن می رسد این است که آیا راه حلی کاربردی وجود دارد که بتواند به شما کمک کند سریع وزن خود را کاهش داده و لباس های مورد علاقه خود را بپوشید؟

در این مقاله رژیم غذایی 7 روزه ای را به شما معرفی می کنیم که می توانید برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم انجام دهید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی مناسب

مهم است که همیشه به دنبال رژیم های طبیعی باشید که در انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن مهم است و هرگز اجازه ندهید افراد وزن کم کنند و ؛ عدم استفاده از قرص ها و مکمل های مختلف کاهش وزن که با ترفندهای تبلیغاتی شما را فریب می دهند مانند ؛ استفاده نکن. با برنامه ریزی مناسب و رژیم غذایی سالم می توانید به وزن دلخواه خود برسید. تصور این که یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم را کنار بگذارید به کاهش وزن شما کمک نمی کند و سلامتی شما را به خطر می اندازد. همچنین ، به خاطر داشته باشید که اهداف دست نیافتنی را برای خود تعیین نکنید ، زیرا بدن شما تا حدودی می تواند ورزش و رژیم غذایی را مدیریت کند.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه که به عنوان رژیم GM (GM) شناخته می شود ، یکی از برنامه های رژیم غذایی است که می تواند به شما در کاهش 6 تا 7 کیلوگرم در هفته کمک کند. با این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه فرد سریعتر وزن کم می کند. با این حال ، مانند همه روش های کاهش وزن ، این روش دارای مزایا و معایب خود است و باید به طور مفصل مورد مطالعه قرار گیرد تا به سلامتی فرد آسیب نرساند ، که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد.

اطلاعات دقیقی در مورد سابقه و روش این رژیم وجود ندارد. در ابتدا تصور می شد که این رژیم به کارکنان جنرال موتورز معرفی شده و رد شده است. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز غذاهای خاصی بخورید که بیشتر آنها به شما اجازه می دهد سبزیجات بخورید و فقط در روزهای آخر مجاز به خوردن گوشت خواهید بود. یک عامل مهم در کاهش وزن این است که بدن شما کالری بیشتری نسبت به نیاز بدن دریافت می کند. دلیل کاهش سریع وزن در این راه استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین میزان کالری مصرفی در طول روز بیشتر از میزان دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند که این سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کاهش وزن بدون استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی است. هیچ محدودیت کاری یا سنی در مورد این رژیم وجود ندارد و هرکسی می تواند به راحتی با این رژیم لاغر شود.

مهمترین نکته برای شروع رژیم غذایی GM این است که ذهن خود را تربیت کرده و برای خود هدف تعیین کنید. زیرا اگر با ذهنی آماده هدفی را در ذهن خود قرار دهید و اگر به آن برسید ، هرچه بیشتر پیشرفت کنید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید و بنابراین تمام تلاش خود را برای رسیدن به این هدف انجام خواهید داد. و بهره وری شما افزایش خواهد یافت. در طول این رژیم ، شما فقط باید از غذاهایی که در این رژیم تجویز شده است استفاده کنید. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. در نتیجه به جای کاهش وزن ، وزن خود را افزایش می دهید و تمام تلاش های شما بی نتیجه خواهد بود. ممکن است برای شما عجیب به نظر برسد که می توانید در این زمان و از گرسنگی به طور م weightثر وزن کم کنید ، اما این رژیم غذایی به منظور در نظر گرفتن کالری موجود در غذای شما طراحی شده است ، شما می توانید این کار را در تمام ساعات روز انجام دهید. تنها چیزی که بر آن تأکید می شود پیروی دقیق از دستورات این رژیم است.

اهداف رژیم جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • افزایش توانایی بدن برای سوزاندن چربی

دستور رژیم لاغری 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، مهم است که توجه داشته باشید که قبل از این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم 7 روز طول می کشد و برای کاهش 7 کیلوگرم فقط باید از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل استفاده کنید:

1 اولین روز رژیم: میوه تازه بخورید

روز اول برای شما بسیار مهم خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به هدف و ایجاد تغییر اساسی در زندگی خود برداشته اید. طبیعتاً این روز برای شما کمی سخت خواهد بود. در این مرحله باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و خربزه می توانند انتخاب خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. شما حق استفاده از سبزیجات خام یا پخته را نخواهید داشت. یادتان باشد بین 8 تا 12 لیوان آب بنوشید. بنابراین وقتی در روز اول گرسنه هستید فقط میوه بخورید.

2 روز دوم رژیم: سبزیجات بخورید

برخلاف روز اول ، شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. در روز دوم ، می توانید از سبزیجات مختلف به اندازه دلخواه استفاده کنید. حتی پخت سبزیجات مجاز است ، اما هنگام پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. امروزه لوبیا پخته ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و غیره. جالب است بدانید سیب زمینی نیز سبزی محسوب می شود و چون کربوهیدرات زیادی دارد ، می توانید صبحانه آن را پخته بخورید تا در طول روز بسوزد و انرژی لازم را برای فعالیت های مختلف داشته باشید. امروز تغییراتی در کار دستگاه گوارش خود مشاهده خواهید کرد و ممکن است تعداد بازدیدکنندگان از خدمات بهداشتی را افزایش دهید. یادتان باشد بین 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

3 3. رژیم غذایی روزانه برای کاهش وزن: با مصرف میوه ها و سبزیجات پوست سالم داشته باشید

در واقع ، سومین روز برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز گذشته است. به این ترتیب ، شما مجاز به خوردن سبزیجات و میوه ها در طول روز هستید. موارد منع مصرف در این مرحله موز و سیب زمینی است. می توانید از میوه ها و سبزیجات باقی مانده به دلخواه استفاده کنید ، به عنوان مثال ، در رژیم غذایی سبزیجات صبحگاهی ، در رژیم غذایی بعد از ظهر میوه ، یا برعکس ، یا با هم. مانند مراحل قبل ، باید 8-12 لیوان آب بنوشید.

4 4. رژیم کاهش وزن روز: موز و شیر بخورید

روز چهارم یکی از جذاب ترین روزهای این رژیم است. شما مجاز به خوردن 8-12 موز در روز و مصرف حداکثر 3 لیوان شیر هستید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم برای ایجاد گرسنگی طراحی شده است ، اما در پایان روز احساس سیری خواهید کرد. البته باید قسمت شیر ​​و موز را تقسیم کنید تا در طول روز احساس گرسنگی نکنید.

5 روز پنجم رژیم کاهش وزن: گوجه فرنگی بخورید

پنجمین روز ، روز مصرف گوجه فرنگی است. امروز برای شما نیز جالب خواهد بود ؛ زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6-7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، خوردن گوجه فرنگی مقدار زیادی اسید اوره در بدن تولید می کند ، بنابراین آب خود را افزایش دهید تا رقیق شود. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 6. رژیم کاهش وزن روز: یک فنجان برنج بخورید!

امروز همچنین اجازه دارید از یک فنجان برنج استفاده کنید. با خوردن انواع سبزیجات در طول روز می توانید خود را سیر نگه دارید. به یاد داشته باشید که 8 تا 12 لیوان آب بنوشید. در این مرحله ، شما احساس سبکی در بدن خود می کنید و سیستم گوارش شما تقویت می شود.

7 هفتمین روز رژیم کاهش وزن: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و هیجان انگیزترین روز است. در اینجا می توانید با یک فنجان برنج و هر مقدار سبزیجات و آب میوه ای که می خواهید برای خود مهمانی ترتیب دهید.

در پایان این مرحله و در واقع در برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، کاهش چشمگیری در وزن مشاهده خواهید کرد. با حذف غذاهای پرکالری و خوردن مقدار زیادی میوه ، سبزیجات و آب ، وزن خود را کاهش داده و سلامتی و طراوت را به ارمغان آورده اید. با نگاه کردن به آینه ، خواهید دید که پوست شما شاداب تر و شفاف تر است. علاوه بر این ، دستگاه گوارش خود را تقویت کرده اید.

مزایای حالت GM

  1. مهمترین و اساسی ترین مزیت رژیم جنرال موتورز این است که به شما در کاهش وزن در اسرع وقت کمک کند. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ با کاهش میزان کالری در بدن ، مقدار زیادی سم همراه با مواد زائد از بدن خارج می شود. البته به خاطر داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند زیرا می توانند به بدن آسیب برسانند.

معایب GM

  1. این رژیم غذایی حاوی مواد مغذی ضروری و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در اولین روزهای این رژیم خبری از چربی ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی نیست. علاوه بر این ، هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد و پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی غنی از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند؛ بیشتر از رژیم های حاوی کربوهیدرات بالا کمبود مواد مغذی و در نتیجه عدم دریافت همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و برخی روزها فرد گرسنه و ضعیف می شود.
  2. این رژیم قانع کننده نیست. زیرا تاکنون هیچ تحقیقی از این امر حمایت نکرده است.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در حقیقت ، با کاهش میزان کالری دریافتی ، بدن شما آب خود را از دست می دهد که منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین ، شما باید رژیم غذایی داشته باشید که تمام نیازهای بدن برای مواد مغذی را در نظر بگیرد و فعالیت بدنی را با آن ترکیب کند. چنین رژیم هایی علاوه بر کاهش وزن ، چربی سوزی می کنند و از سلامت شما محافظت می کنند.

آیا حالت GM ارزش امتحان کردن را دارد؟

بسیاری از افراد تحت شرایط خاصی به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی در یک هفته غیرممکن است ، زیرا از بین بردن چربی های تجمع یافته در بدن بیشتر طول می کشد. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن بسیار موقتی است و بدن با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که درگیر چنین رژیم هایی نشوید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف قرار ندهید زیرا مواد مغذی مورد نیاز خود را مصرف نمی کنید. اگر به دلایلی مجبور نیستید به طور موقت وزن خود را کاهش دهید. بنابراین ، با مشورت یک متخصص تغذیه ، رژیم غذایی سالم و متعادل را انتخاب کنید و با ورزش روزانه از سلامت خود اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید