رژیم لاغری صورت – رژیم لاغری


رژیم لاغری صورت
رژیم لاغری صورت

چهره افراد همیشه بسیار مهم بوده است ، زیرا با ظاهر صورت ، حتی اگر اندام ها قابل مشاهده نباشند ، همه می توانند وضعیت کلی بدن شما را تا حدی درک کنند. به عنوان مثال ، اگر صورت ضخیم و گرد دارید ، انتظار می رود که بدن شما ضخیم باشد ، یا اگر چهره شما دارای اضافه وزن است ، بسته به شرایط فرد ، دارای اضافه وزن و چاقی هستید. با صورت استخوانی ، ممکن است فکر کنید بدن فرد متناسب است. یا ظریف ، بنابراین نمی توان اهمیت این قسمت از بدن را نادیده گرفت.

رژیم لاغری صورت

امروزه ، وقتی معیارهای زیادی برای جذابیت و زیبایی تعیین شده است ، کاهش وزن و چهره استخوانی زیبایی و جذابیت برای یک فرد است. شاید شما کم و بیش با این مسئله دست و پنجه نرم کرده اید.

در این مقاله ، دلایل چاقی صورت و چگونگی خلاص شدن از شر آن با رژیم های مختلف کاهش وزن را بررسی می کنم تا برخی نگرانی ها در مورد جذابیت و زیبایی عزیزان شما برطرف شود. بنابراین بقیه این مقاله را دنبال کنید.

تورم یا پف صورت می تواند دلایل زیادی داشته باشد. شما باید منبع مشکل خود را برای درمان پیدا کنید.

این مشکل می تواند در اثر عوارض جانبی برخی داروها مانند گلوتن ، یکی از این آلرژن ها که باعث چاقی صورت می شود ، ایجاد شود. یا گاهی اوقات صورت شما به دلیل مشکلات ژنتیکی یا ارثی ، مانند هورمون قبل از یائسگی ، که در زنان مسن شایع است ، چاق می شود.

گاهی اوقات اضافه وزن دارید و صورت شما چاق تر از بدن شما به نظر می رسد ، یا گاهی اوقات صورت شما به دلیل رژیم های مختلف پس از کاهش وزن موضعی یا نازک تر از بدن شما می ماند. گاهی اوقات همین نسبت را از دست می دهد ، اما با چین و چروک و افتادگی پوست و افتادگی گونه ها.

در برخی افراد ، استخوان بندی صورت باعث می شود صورت گرد و چاق به نظر برسد.

اما در نهایت ، برای حل این مشکل چه باید کرد؟ همانطور که قبلاً ذکر شد ، منبع این عارضه را مشخص کنید و اگر خودتان قادر به انجام آن نیستید ، با توضیح سابقه و رژیم غذایی و برنامه دارویی خود به متخصص ، این منبع را پیدا کنید و دستورات لازم را از متخصص دریافت کنید. در اینجا چند روش موثر برای کاهش وزن آورده شده است.

چندین روش برای کاهش وزن وجود دارد ، به عنوان مثال: تغییر عادات غذایی ، استراحت کافی ، ورزش ، استفاده از ماساژ صورت ، تمرینات صورت ، جراحی یا درمان های خانگی برای استفاده خارجی.

اکنون نگاهی دقیق تر به استراتژی های شرح داده شده می اندازم.

– برنامه غذایی سالم: متأسفانه یکی از عوامل اصلی چاقی صورت ، عادات غذایی غلط است که بیشتر در خانواده های ایرانی رایج است. این عادات بد آنقدر م effectiveثر است که حتی اگر زیاد ورزش کنید ، باز هم از نفخ ناشی از تغذیه نامناسب کاملاً در امان نخواهید بود ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با این کار شما همچنین از آکنه و صدمات پوستی در امان خواهید بود و تاثیر اولیه ای خواهید داشت. اگر می خواهید تفاوت بین پوست صورت و رژیم غذایی سالم و ناسالم را مقایسه کرده و کاملاً درک کنید ، پوست مردم کره جنوبی یا چین را با مردم کشور ما یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند حداکثر استفاده را از رژیم غذایی خود ببرید.

  • غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • از غذاها ، میوه ها و سبزیجات تازه حداکثر استفاده را ببرید.
  • از غذاهایی که باعث التهاب می شوند ، مانند سویا ، ذرت ، گلوتن و شیر اجتناب کنید.
  • سعی کنید از غذاهای ضد التهابی مانند زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر استفاده کنید.
  • هرگز زیاد غذا نخورید و وقتی سیر شدید غذا را متوقف نکنید.
  • با کاهش میزان چربی سوزی بدن با افزایش سن ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی پوست شما را بازگرداند.

– برای آب کافی: نقص بینایی صورت معمولاً در اثر بیماری یا آسیب و سموم در سایر قسمت های بدن ایجاد می شود. به عنوان مثال ، اگر کبد شما چرب است ، صورت شما بسیار متورم می شود.

همانطور که می دانید قسمت بزرگی از بدن ما از آب تشکیل شده است و یکی از راه های سم زدایی بدن نوشیدن آب زیاد (البته همیشه سعی کنید آب گرم بنوشید) و نوشیدن آب در حین ورزش است. مزایایی دارد ، برای مثال علل سردرد را تحمل نکنید و در بهترین شرایط بمانید. علاوه بر این ، به هیدراته ماندن کمک می کند ، یعنی آب کافی را وارد بدن می کند ، اشتها را کنترل می کند و نفخ را از بین می برد. در نتیجه ، پوست شما عالی به نظر می رسد و بی جهت متورم نمی شود. همیشه سعی کنید هنگام ورزش یک لیوان آب مخلوط با کمی آب لیمو مصرف کنید.

– کاهش مصرف شکر و نمک: یکی از شایع ترین دلایل چاقی صورت و بدن احتباس آب در زیر پوست است و یکی از مهمترین دلایل آن مصرف زیاد قند و نمک است. شما باید نمک (سدیم) خود را افزایش دهید تا تورم و تجمع مایعات در بدن کاهش یابد. بدن 1500 میلی گرم در روز و قند را به 20 گرم در روز کاهش دهید – خواب کافی و به موقع: همه ما این تجربه را داریم که صبح صورت ما به دلیل بی خوابی در شب یا دیر خوابیدن و استراحت نکردن کافی متورم می شود ، بنابراین شما اهمیت آن را نمی دانید.

در حالت استراحت ، بدن ما خود و سیستم غدد درون ریز را ترمیم می کند ، که شامل همه سلول ها ، اندام های داخلی و عملکردهای بدن است. علاوه بر این ، تعادل بین هورمون ها در این دوره استراحت رخ می دهد. در نتیجه ، اگر شب ها که مهمترین زمان برای استراحت است ، به اندازه کافی استراحت نکنید ، اقدامات فوق اتفاق نمی افتد و منجر به مواردی مانند تورم صورت می شود. سعی کنید هر شب حداقل هفت ساعت کامل بخوابید تا به بدن خود کمک کنید تا انرژی مورد نیاز برای عملکرد و عملکرد صحیح را بدست آورد.

– آموزش: یکی از راه های کاهش وزن ورزش است. میزان از دست دادن فرد در ورزش با دیگران متفاوت است ، اما کاهش 1-2 کیلوگرم ابتدا خود را در صورت نشان می دهد. در حین ورزش ، چربی در تمام نقاط بدن وجود دارد و می سوزد و چربی صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

– کاهش وزن با ورزش هوازی: یکی از م effectiveثرترین روش ها برای از بین بردن چربی بدن ، افزایش شدت تمرینات هوازی است. شما می توانید 60 دقیقه ورزش هوازی را 5 بار در هفته انجام دهید و آن را به ترکیبی از ورزش منظم تبدیل کنید. پس از اتمام تمرینات ترکیبی ، بدن به سوزاندن چربی و سوزاندن حدود 200 کالری بیشتر در روز ادامه می دهد که به کاهش وزن شما کمک می کند.

ماساژ صورت: تورم صورت در اثر تجمع مایع لنفاوی زیر پوست ایجاد می شود. ماساژ صورت با فشردن مایع لنفاوی زیر پوست به طور موقت از تورم جلوگیری می کند. علاوه بر این ، ماساژ می تواند آن را ظریف تر از آنچه هست نشان دهد. با ماساژ منظم صورت می توانید مقدار قابل توجهی روغن صورت را از دست دهید. یکی دیگر از تاثیرات ماساژ صورت تقویت اکسیژن و گردش خون و سفت شدن تدریجی پوست است. و از افتادن آن جلوگیری می کند. می توانید این کار را مطابق شکل زیر انجام دهید.

– تمرینات صورت: یکی دیگر از راه های نازک شدن صورت این است که ماهیچه ها را حرکت دهید ، به عبارت دیگر ، صورت خود را تمرین دهید. همانطور که اندام های دیگر خود را برای آموزش آنها آموزش می دهیم یا به عبارت دیگر ماهیچه های آنها را منقبض می کنیم ، این نیز می تواند برای صورت صادق باشد.

تمرینات زیر 40 عضله صورت را تقویت می کند تا ظاهری باریک و باریک داشته باشید.

  • تقویت ماهیچه های اطراف دهان: حروف X و O را یکی پس از دیگری برای تقویت این ماهیچه ها گفته و تکرار کنید. این تمرین باعث انقباض و حرکت ماهیچه های صورت شما می شود. این تمرین را هر روز و تا جایی که می توانید تکرار کنید.
  • تقویت عضلات گونه: برای رهایی از گونه های بزرگ و تقویت عضلات گونه و جلوگیری از ریزش در میانسالی ، باید گونه های خود را به صورت خود بکشید (مانند دهان ماهی) و این کار را 20 بار در روز تکرار کنید. نتایج.
  • تقویت تمام ماهیچه های صورت: دهان خود را کاملاً باز کرده و گرده را باز کنید ، تمام ماهیچه های صورت خود را درگیر کنید. این حالت را برای 5 ثانیه نگه دارید و 30 بار در روز این کار را تکرار کنید.

یکی دیگر از اقداماتی که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر از هوا کنید تا صورت شما متورم و گردتر به نظر برسد ، سپس لب های خود را بسته نگه دارید ، اکنون هوا را از یک طرف صورت خود به طرف دیگر منتقل کنید. این کار را 5 دقیقه ادامه دهید. سعی کنید این کار را چندین بار در روز انجام دهید.

– استفاده از لوازم خانگی: برخی از افراد ، که سلامت و زیبایی شخصی آنها و پوست بی عیب و نقص آن از اهمیت زیادی برخوردار است ، از انواع ماسک ها برای رسیدن به وضعیت ایده آل خود در اکثر شرایط مراقبت از پوست استفاده می کنند. علاوه بر مواردی که تاکنون برای این افراد ذکر شد ، راه دیگر کاهش ظاهر و لاغری صورت استفاده از ماسک های خانگی و عطرهای طبیعی است. آنها ممکن است به خوبی قبل عمل نکنند ، اما با گذشت زمان بی توجه نخواهند ماند. در اینجا برخی از آنها آمده است.

1- مخلوطی از دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری آب لیمو تهیه کرده و هر روز روی صورت ، چانه و گردن خود ماساژ دهید. البته ترکیب دو سفیده تخم مرغ ، کمی نمک دریا و کمی سرکه سیب نیز برای کاهش وزن مفید است.

2- خربزه میوه ای است که می تواند در کاهش وزن بسیار مثر باشد. ابتدا این میوه را در مخلوط کن بریزید و آب آن را بگیرید ، سپس آب این میوه را با پنبه به مدت 5 دقیقه روی صورت خود بمالید و ماساژ دهید.

این روش به مدت 7 روز چربی اضافی صورت را از بین می برد و باعث کاهش وزن می شود و همچنین از پیری زودرس پوست به دلیل وجود ویتامین C در خربزه جلوگیری می کند.

3- ماسک دیگری که برای کاهش وزن استفاده می شود استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را در فر گرم کرده و صبح و شب قبل از خواب روی صورت ، چانه و گردن خود بمالید.

4- به جرات می توان گفت ویتامین E بیشترین ویتامین مورد استفاده برای زیبایی است. استفاده از ویتامین E به صورت خوراکی و غیر خوراکی بسیار مفید و مهم است. اول از همه ، توصیه می شود غذاهای حاوی این ویتامین را در رژیم غذایی خود قرار دهید ، مانند سبزیجات ، محصولات لبنی ، حبوبات و بادام زمینی. برای استفاده خارجی ، همچنین می توانید روغن ویتامین E را روی صورت ، گردن و چانه خود بمالید. این روغن چربی پوست را کاهش داده و باعث کاهش وزن صورت می شود.

6- یکی دیگر از درمان های خانگی برای کاهش وزن صورت استفاده از یک حوله گرم قبل از خواب است. روش این است که یک حوله را در آب گرم خیس کنید و آب آن را بگیرید و روی صورت خود بگذارید. عرق کردن به این شکل چربی صورت شما را کاهش می دهد.

7- می توانید خامه شیر را با چند قطره عسل مخلوط کرده و هر روز روی صورت ، گردن و چانه خود بمالید. این عمل علاوه بر نازک شدن صورت ، پوست شما را روشن و سفید می کند.

افرادی که فک دارند نیز باید صورت و چانه خود را ماساژ دهند تا شیر خام خالص از بین برود.

– عمل جراحي: با مشورت با متخصص زیبایی نیز می توانید با کمک جراحی به کاهش وزن صورت خود کمک کنید ، اما لی نمی داند که جراحی زیبایی پوست باعث آسیب به ساختار صورت و پیری زودرس می شود.

همانطور که می بینید ، روشهای هیجان انگیز زیادی برای لاغر شدن صورت وجود دارد که هریک از آنها تأثیر خاص خود را بر چهره شما می گذارد. درست قبل از انتخاب روش کاهش وزن ، باید علت اصلی چاقی صورت را دریابید. در صورت لزوم ، می توانید درخواست خود را از قسمت رژیم آنلاین برای دریافت رژیم غذایی سالم و شخصی ارسال کنید ، تا در این فرصت شما را در این زمینه راهنمایی کنم.

بهترینها را برایتان آرزو می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید