رژیم غذایی برای کبد چرب درمان کبد چرب در خانه


کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های قرن 21 است. شیوه زندگی عادی و رژیم غذایی ما باعث ایجاد چربی اضافی در کبد می شود. بنابراین ، علاوه بر کبد چرب الکلی ، می بینیم که اکثریت جمعیت جهان دارای کبد چرب غیر الکلی هستند. کبد چرب یک بیماری خاموش و بسیار خطرناک است. با این حال ، عوارض جانبی خطرناک را می توان به راحتی درمان کرد. برخی از افراد برای درمان کبد چرب با پزشک مشورت می کنند. اما می توانید از رژیم غذایی ساده و م effectiveثر برای درمان کبد چرب نیز استفاده کنید. امروز ما در مورد رژیم غذایی کبد چرب با شما صحبت خواهیم کرد.

رژیم غذایی برای کبد چرب

رژیم غذایی برای کبد چرب

همانطور که عادات بد و شیوه زندگی بد باعث کبد چرب می شود ، ما می توانیم کبد چرب را با جایگزینی این عادات درمان کنیم. همه ما آن چیزی هستیم که می خواهیم. اگر چربی اضافه دارید ، به این معنی است که بیش از حد چربی مصرف می کنید. در عین حال ، افرادی با اندامی سالم و متناسب ، شیوه زندگی و عادات غذایی بدن خود را منعکس می کنند. به گفته متخصصان تغذیه ، با از دست دادن تنها 5-10 درصد می توانید کبد چرب را به میزان قابل توجهی درمان کنید. در واقع رژیم گرفتن برای کاهش وزن می تواند به درمان کبد چرب نیز کمک کند. بنابراین ، رژیم غذایی برای کبد چرب می تواند بسیار شبیه رژیم غذایی برای کاهش وزن باشد. با این حال ، مواردی وجود دارد که باید برای درمان سریعتر بیماری کبد چرب در رژیم غذایی خود رعایت کنید.

رژیم غذایی برای کبد چرب

از امگا 3 غافل نشوید

امگا 3 در واقع چربی کبد ماهی است. این ماده تأثیر بسزایی روی بدن دارد. اما در دسته روغنهای مفید قرار می گیرد. افراد مبتلا به کبد چرب فکر می کنند که باید از خوردن غذاهای چرب خودداری کنند. با این حال ، استفاده از چربی های مفید مانند امگا 3 می تواند به چاق شدن کبد کمک کند. به گفته متخصصان تغذیه ، افراد مبتلا به بیماری کبد چرب باید حداقل 1 گرم امگا 3 در روز مصرف کنند. خوشبختانه ، مکمل های امگا 3 در داروخانه ها موجود است. اما می توانید از گردو ، شاهدانه ، دانه کتان و روغن زیتون به عنوان منابع امگا 3 استفاده کنید.

چربی های اشباع و ترانس را کاهش دهید

انواع مختلفی از چربی وجود دارد. برخی اشباع شده اند ، برخی دیگر نه. چربی های اشباع شده چربی های بد محسوب می شوند. این چربی ها کلسترول LDL را افزایش می دهند. این کلسترول در عروق جمع شده و باعث حمله قلبی می شود. روغن های سرخ کردنی ، چربی های جامد و مایع که در آشپزی استفاده می کنید بخشی از چربی های اشباع و ترانس هستند. همچنین در مقادیر کمی در گوشت قرمز ، محصولات لبنی و برخی آجیل های چرب یافت می شود. می توانید چربی های ترانس را با چربی های ترانس جایگزین کنید. برای پخت بهتر است از روغن زیتون و کنجد استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کنید. این چربی ها از نظر چربی های مضر بسیار کم هستند و حتی می توانند کمک زیادی به درمان چربی کبد شما کنند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

مصرف قند و فروکتوز را محدود کنید

برای درمان کبد چرب ، باید مصرف کربوهیدرات ها ، قندها و به ویژه فروکتوز را محدود کنید. کربوهیدرات ها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. با این حال ، مصرف مستقیم شکر تأثیر مخربی بر کبد شما خواهد داشت. انواع مختلفی از شکر در طبیعت وجود دارد. یکی از آنها فروکتوز است. در شهر ذرت ، می توانید مقدار زیادی از این قند ، نوشیدنی های گازدار ، شیرینی ، نان ، غلات ، غذاهای منجمد ، ادویه جات ، سس ها و آب میوه های بسته بندی شده را پیدا کنید. فروکتوز برای کبد بسیار مضر است. برای کبد چرب ، فروکتوز باید از رژیم غذایی حذف شود.

بنابراین دوستان و رفقای عزیز هراز ، نظر شما در مورد رژیم غذایی کبد چرب چیست؟ آیا فکر می کنید رژیم غذایی می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا باید از مواد شیمیایی استفاده کنیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید