روز جهانی سیبل ۱۴۰۱ چه روزی است؟


گزارش کردن صدای ایرانهر سال اولین یکشنبه ماه سپتامبر به عنوان روز جهانی ریش معرفی می شود که در سال ۲۰۲۲ مصادف با ۴ سپتامبر است. ریش مردان سابقه ای به قدمت بشریت دارد. در برخی از جوامع پسندیده است، در برخی جوامع باعث دردسر شده است و روزانه زمان و توجه قابل توجهی از مردان می گیرد.

روز جهانی ریش در تقویم ۱۴۰۱ دقیقا چه تاریخی است؟

روز جهانی ریش ۱۴۰۱ مصادف با یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۱، ۷ صفر ۱۴۴۴ و ۴ سپتامبر ۲۰۲۲ است.

تاریخ دقیق روز جهانی ریش در تقویم شمسی: ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ است.

تاریخ دقیق روز جهانی ریش در تقویم قمری برابر است با: ۷ صفر سال ۱۴۴۴

تاریخ دقیق روز جهانی ریش در تقویم میلادی: ۴ سپتامبر ۲۰۲۲ است.

تاریخچه روز جهانی ریش

جالب است بدانید که روز واقعی ریش در تاریخ گم شده است و هیچ کس تاریخچه روز جهانی ریش را نمی داند، اما به نظر می رسد حدود ۸۰۰ سال قبل از میلاد مسیح وایکینگ های دانمارکی به ریش خود افتخار می کردند. روزی را انتخاب کرده بودند. قبل از وایکینگ ها، هیچ مردمی روزی را برای احترام به ریش خود انتخاب نکرده بودند.

تاریخچه ریش

حالا که اطلاعات کمی در مورد روز جهانی ریش به دست آوردیم بد نیست کمی هم در مورد تاریخچه ریش صحبت کنیم.

قدیمی ترین ابزار اصلاح و کوتاه کردن ریش که تاکنون کشف شده متعلق به ۴۰۰۰ سال پیش است. جالب است بدانید در حدود ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در مصر برای تزیین ریش مردان از نخ طلا استفاده می کردند.

در ایران حتی قبل از ساسانیان، تراشیدن ریش نوعی تنبیه برای مردان بود، اما از زمان ساسانیان به بعد این امر در بین مردان رایج شد تا جایی که در زمان هخامنشیان، مردان با استفاده از ابزارهای مخصوص ریش خود را فر می کردند. انجام دادند

برخی از آداب و رسوم کشورها در روز جهانی ریش

روز جهانی ریش در هر منطقه بر اساس سنت ها و آداب و رسوم آن منطقه جشن گرفته می شود، اما نکته ای که در همه مناطق رایج است، اهمیت ریش است. در زیر تعدادی از عجیب ترین مراسم روز ریش را مشاهده می کنید.

در شهر دانزبورگ، واقع در سوئد، در روز جهانی ریش، افرادی که ریش ندارند، بی شرمانه از شهر طرد می شوند.

در برخی کشورها مراسم عجیبی برای بزرگداشت روز ریش وجود داشته است. برای مثال در شهر دانزبورگ واقع در سوئد در روز جهانی ریش افرادی که ریش ندارند بی شرمانه از شهر طرد می شوند و باید یک شب را تا صبح در جنگل کنار شهر بگذرانند. در این میان ریش داران شهر نمادی از افراد بی ریش درست کردند و آن را سوزاندند.

در جنوب اسپانیا، در روز جهانی ریش، مردی با ریش و پسری بدون ریش در رینگ بوکس قرار می‌گیرند، در حالی که مرد مسلح به چاقو است. در بسیاری از مناطق، تراشیدن ریش در روز جهانی ریش توهین و بی احترامی محسوب می شود. احترام به سنت ها در نظر گرفته شده است.

جشنواره بین المللی ریش و سبیل

جالب است بدانید جشنواره ریش و سبیل هر ساله در نقاط مختلف دنیا برگزار می شود. افراد زیادی با انواع ریش و سبیل های عجیب و غریب در مسابقات این جشنواره شرکت می کنند. جشنواره ریش و سبیل طرفداران زیادی دارد به طوری که تصاویر شرکت کنندگان این جشنواره به سرعت در اینترنت پخش شد. در ادامه تعدادی از عجیب ترین انواع ریش را به شما نشان می دهیم.

برخی از افراد سال ها طول می کشد تا در این جشنواره شرکت کنند و ریش و سبیل خود را درآورند. همچنین مراقبت از ریش آنها به چندین ساعت زمان در روز نیاز دارد. تا جایی که روش اصلاح صورت خود را برای مراقبت از ظاهر خود دارند.

مسابقه ریش و سبیل در سال ۲۰۱۹ در بلژیک برگزار شد، این جشنواره در سه دسته سبیل، ریش جزئی و ریش کامل برگزار می شود. این جشنواره از سال ۲۰۰۱ هر ساله برگزار می شود.محل برگزاری این جشنواره مانند جام جهانی برای هر دوره متفاوت است و در کشورهای مختلف برگزار می شود.

جشنواره ریش و سبیل به مدت سه روز متوالی برگزار می شود و صدها شرکت کننده از سراسر جهان طی فعالیت های مختلف با یکدیگر به رقابت می پردازند.

به نظر می رسد اولین جشنواره ریش و سبیل در سال ۷۰ تشکیل شده است که هدف از برگزاری این جشنواره نمایش انواع ریش و سبیل است و برای بهترین ها جوایزی در نظر گرفته شده است.

در برخی از کشورها متقاضیان باید در چندین مسابقه داخلی برنده شوند تا بتوانند در جشنواره جهانی شرکت کنند.

جالب است بدانید که تعدادی از کشورها هستند که جشنواره های سالانه ریش و سبیل را برگزار می کنند. به عنوان مثال هر ساله در شهر فورت سایمر آلمان جشنواره ریش و سبیل برگزار می شود که مردم کشورهای دیگر نیز در آن شرکت می کنند. در این مسابقه ریش و سبیل شرکت کنندگان با ۱۸ اصل از جمله مدل ریش و سبیل، طول، تمیزی و … سنجیده می شود و به آنها امتیاز می دهند.

در برخی از مسابقات رسمی ریش و سبیل، نمایندگانی از گینس حضور دارند تا بتوانند اسامی برندگان این مسابقه را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کنند.

چه کسی بلندترین ریش دنیا را دارد؟

روز جهانی سیبل 1401 چه روزی است؟

بلندترین ریش تاریخ متعلق به شخصی به نام هانس لانگست است. او در سال ۱۹۲۷ توانست ریش خود را به ۵۳۳ سانتی متر برساند. ریش هانس لانگست اکنون در موزه اسمیتسونیان واشنگتن نگهداری می شود و هنوز هم بلندترین ریش در جهان است.

ریش ماجراجویانه فیدل کاسترو

روز جهانی سیبل 1401 چه روزی است؟

بلندترین ریش تاریخ توسط یک مرد نروژی در سال ۱۹۲۷ اندازه گیری شد: طول ریش او بیش از ۵ متر بود! با این حال، یک مرد به طور متوسط ​​در طول زندگی خود ۳۳۵۰ ساعت را صرف نظافت می کند. از طرفی افرادی هستند که با توجه به افزایش محبوبیت اخیر ریش، ۵۰۰ درصد تمایل بیشتری به کاشت آن دارند.

فیلسوفان باستان از ریش برای نشان دادن موقعیت اجتماعی خود استفاده می کردند

روز جهانی سیبل 1401 چه روزی است؟

ریش و سبیل همچنین یک انجمن جهانی دارد که هر دو سال یک بار میزبان مسابقات جهانی ریش و سبیل است و تصاویر خنده‌داری از نتایج این رویداد منتشر می‌کند.