رسوایی دختر اردبیلی به خاطر جواب منفی به خواستگارگزارش کردن صدای ایرانسرهنگ علی قهرمان طالعی گفت: پس از مراجعه زنی به پلیس و اعلام اینکه فردی ناشناس تصاویر شخصی وی را در فضای مجازی منتشر کرده است، خواستار تشکیل پرونده و رسیدگی به موضوع شد.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل افزود: کارشناسان پرونده بلافاصله با دستیابی به مدارک دیجیتالی، با کشف سرنخ های مختلف موضوع، به بررسی های فنی و پلیسی پرداختند. عکس های شاکیه در فضای مجازی منتشر و با شناسایی محل متهم، فرد نامبرده دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

متهم به فیلمبرداری مخفیانه اعتراف کرد

وی ادامه داد: متهم در بازجویی خود اعتراف کرد که پس از برقراری ارتباط با شاکی در فضای مجازی و برنامه ریزی دوستی و همچنین ملاقات حضوری، مخفیانه عکس می گرفت و پس از درخواست ازدواج با شنیدن صدایی عصبانی شد. پاسخ منفی داد و شروع به تهدید و انتشار تصاویر کرد. در فضای مجازی شکایت کرده است.

توصیه های قهرمان فال به کاربران فضای مجازی

سرهنگ قهرمان طالعی گفت: با توجه به گسترش ارتباطات در فضای مجازی و به ویژه شبکه های اجتماعی، برخی افراد پس از برقراری دوستی های اینترنتی، به انگیزه عشق و ازدواج کور و یک طرفه و در صورت مواجهه با هر مشکلی، رابطه خود را ادامه می دهند. از جمله شنیدن در صورت منفی بودن پاسخ ناراحت می شوند و با انگیزه انتقام از اطلاعات شخصی طرف مقابل سوء استفاده می کنند. کاربران باید کاملاً هوشیار و مراقب روابط خود و انتشار عکس ها و فیلم های شخصی خود باشند.