رحمان عموزاد به آمریکا رحم نکرد / طلای کشتی جهان را به دست آوردبه گزارش صدای ایران، در ادامه ۳ وزن پایانی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد صربستان، رحمان عموزاد خلیلی نماینده وزن ۶۵ کیلوگرم ایران و دارنده مدال طلای آسیا به مصاف جان دیاکومیهالیس از آمریکا در دیدار پایانی و در پایان در یک کشتی تماشایی با نتیجه ۱۳ بر ۸ پیروز شد و با نمایشی منحصر به فرد مدال طلای جهان را از آن خود کرد.

عموزاد با کشتی های تهاجمی خود در این مسابقات به هیچ رقیبی رحم نکرد و به شایستگی قهرمان جهان شد.

پیش از این عموزاد در دور مقدماتی این وزن که دیروز (شنبه) برگزار شد، در دور نخست مقابل جون سوک یون از کره جنوبی با نتیجه ۸ بر یک پیروز شد. وی در دور بعد اسماعیل موزوکایف دارنده مدال برنز جهان از مجارستان را با نتیجه قاطع ۶ بر صفر برد. وی سپس مقابل اسپانوف از قزاقستان با نتیجه ۱۳ بر ۲ به پیروزی رسید و راهی نیمه نهایی شد و در این مرحله نیز با نتیجه ۹ بر ۲ مقابل حاجی علی اف دارنده ۳ مدال طلای جهان، یک نقره و یک برنز المپیک پیروز شد. مدال، از آذربایجان. به فینال رفت.

پیش از این رضا اطری در فینال وزن ۶۱ کیلوگرم ایران با برتری ۱۰ بر صفر مقابل ری هیگوچی دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن به مدال نقره رسید.

محمدحسین محمدیان آخرین نماینده ایران در این مسابقات است که تا دقایقی دیگر برای کسب مدال برنز به مصاف ماگومدخان ماگومدوف از آذربایجان می رود.

پیش از این و در پایان رقابت های کشتی آزاد ۷ وزن قهرمانی جهان در صربستان، کامران قاسم پور در ۹۲ کیلوگرم، محمد نخودی در ۷۹ و حسن یزدانی در ۸۶ کیلوگرم، یونس امامی در ۷۴ و امیرحسین زارع آنها به مدال طلا دست یافتند. همچنین در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

علیرضا سرلک نیز در وزن ۵۷ کیلوگرم از دور رقابت ها کنار رفت و امیرمحمد یزدانی در وزن ۷۰ کیلوگرم طبق اعلام کادر فنی به حد نصاب نرسید و حضور در مسابقات جهانی را از دست داد.

انتهای پیام