راهیابی به فینال ۳ وزن نهایی کشتی آزاد قهرمانی جهانبه گزارش صدای ایران، نامزدهای نهایی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد صربستان مشخص شدند.

طی ده مسابقه، رضا اطری در ۶۱ کیلوگرم و رحمان عموزاد خلیلی در ۶۵ کیلوگرم به فینال راه یافتند اما محمدحسین محمدیان در نیمه نهایی وزن ۹۷ کیلوگرم با شکست ۵ بر ۲ مقابل کایل اسنایدر از راهیابی به فینال بازماند. قهرمان المپیک از آمریکا. .

در وزن ۶۱ کیلوگرم رضا اطری در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر یک بصیرعلی لی از مقدونیه را شکست داد. وی در دور بعد اسلام بازرگان اف از آذربایجان را با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله گئورگی وانگلوف از بلغارستان را با نتیجه ۶ بر ۳ شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. آتاری در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۳ از سد نارانخو نارمنداخ مغولستان گذشت و راهی فینال شد. وی در این دیدار به مصاف ری هیگوچی دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن می رود.

در وزن ۶۵ کیلوگرم رحمان عموزاد خلیلی در دور نخست با نتیجه ۸ بر یک جون سوک یون از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور بعد اسماعیل موزوکایف دارنده مدال برنز جهان از مجارستان را با نتیجه ۶ بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله عادل اوسپانوف از قزاقستان را با نتیجه ۱۳ بر ۲ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. در این مرحله عموزاد خلیلی قهرمان جهان و دارنده مدال نقره و برنز المپیک از آذربایجان حاجی علی اف را با نتیجه ۹ بر ۲ شکست داد و راهی فینال شد. او در این مسابقه با جان دیاکومیهالیس از آمریکا کشتی می گیرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدحسین محمدیان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر ساموئل شرر از سوئیس را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۵ مقامد زاخاریف از اوکراین را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محمدیان در دیدار نیمه نهایی مقابل کایل اسنایدر قهرمان المپیک و جهان از آمریکا با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار به مصاف برنده دیدار زبیگنیو بارانوفسکی از لهستان و ماگومدخان ماگومدوف از آذربایجان می رود.

اسامی فینالیست های سه وزن نهایی به شرح زیر است:

۶۱ کیلوگرم: رضا اطری (ایران) – ری هیگوچی (ژاپن)
۶۵ کیلوگرم: رحمان عموزاد خلیلی (ایران) – جان دیاکومیهالیس (آمریکا)
۹۷ کیلوگرم: کایل اسنایدر (ایالات متحده آمریکا) – باتیربیک تساکلوف (اسلواکی)

مسابقات رده بندی و فینال اوزان فوق ساعت ۲۰:۳۰ فردا (یکشنبه) برگزار می شود.