راههای ضدعفونی کردن اسباب بازی ها چیست؟


اسباب بازی ها را ضدعفونی کنید ضدعفونی کردن اسباب بازی ها برای حفظ سلامت و بهداشت کودکان بسیار مهم است. اسباب بازی های فرزندان شما با ارزش ترین دارایی ها هستند و کودک بیشتر روز خود را با آنها می گذراند.

اسباب بازی ها را ضدعفونی کنید

این بدان معناست که کودک با این وسایل بازی می کند ، آنها را لمس می کند ، آنها را در دهان خود قرار می دهد و غیره. همه عروسک های جدید پس از مدتی بسیار کثیف به نظر می رسند و علاوه بر آلودگی و آلودگی قابل مشاهده ، ممکن است میکروب ، آلرژن یا حتی کپک بدتر وجود داشته باشد.

اسباب بازی های مختلف نه تنها برای داشتن ظاهر بهتر بلکه برای حفظ سلامت کودک باید چندین بار تمیز و ضدعفونی شوند.
این مقاله روشهای ضدعفونی و تمیز کردن اسباب بازی ها را برای افزایش ایمنی و سلامت کودکان شرح می دهد.

هر چند وقت یکبار باید اسباب بازی ها را تمیز کنیم؟

این بستگی به میزان تمیزی اسباب بازی ها و نحوه استفاده از آنها دارد. این قوانین کلی برای سلامت کودک مناسب است.

هنگامی که کودک بیمار است یا آنفولانزا دارد ، مهم است که اسباب بازی ها را بیشتر تمیز و ضدعفونی کرده و پس از بهبود کامل ، همه این مراحل را تکرار کنید.

عروسک های پلاستیکی سالم و اسباب بازی های حمام ساده ترین راه ضدعفونی کردن هستند و اگر روزانه آنها را بازی کنید ، باید حداقل هفته ای یکبار تمیز و ضد عفونی شوند.

اسباب بازی های مخملی را می توان به طور مکرر در ماشین لباسشویی و خشک کرد ، بنابراین باید آنها را یک بار در هفته شستشو دهید (مخصوصاً اگر کودکان با آنها بخوابند).

در صورت لزوم ، اسباب بازی های مخملی و شسته نشده را لکه دار کنید و در معرض دید قرار دهید. سطوح اسباب بازی های الکترونیکی غیرقابل شستشو را ضدعفونی کرده و هفته ای یکبار از محلول ضدعفونی کننده استفاده کنید.

اسباب بازی هایی که بیشتر احتمال دارد در دهان کودک بیفتند و روی زمین بیفتند ، اسباب بازی هایی هستند که اغلب نیاز به توجه دارند. این دستگیره را هر دو روز یکبار تمیز کنید. کارهای دیگر را می توان به صورت هفتگی انجام داد.

اسباب بازی ها را با سرکه ضدعفونی کنید

آیا می توانم اسباب بازی ها را با سرکه ضدعفونی کنم؟

به طور خلاصه ، نه. سرکه یک پاک کننده روغن خانگی است و اگرچه می تواند برخی از انواع میکروب ها را از بین ببرد ، اما آنقدر قوی نیست که بتواند از آن برای ضدعفونی همه میکروب ها استفاده کند. بهتر است اسباب بازی های آغشته به آب گرم را بشویید تا ضدعفونی شود.

اگر بدنبال جایگزین طبیعی تر و گیاهی تری برای ضدعفونی کننده های شیمیایی هستید ، محصولاتی مانند دستمال مرطوب ضد عفونی کننده نسل هفتم میکروب ها را با روغن آویشن از بین می برند.

این دستمال ها کندتر از دستمال های معمولی ضدعفونی کننده عمل می کنند و برای ضد عفونی م effectivelyثرتر ، باید سطوح اسباب بازی را به مدت 10 دقیقه خیس کنید.

اسباب بازی ها را در ماشین ظرفشویی ضدعفونی کنید

نحوه تمیز کردن حمام و اسباب بازی های پلاستیکی

اسباب بازی های پلاستیکی محکم مانند حلقه های لاستیکی ، مجسمه حیوانات و لگو را می توانید به راحتی در قفسه بالای ماشین ظرفشویی ضدعفونی کنید.

اسباب بازی های بزرگ را به طور ایمن در طبقه بالای ماشین ظرفشویی قرار دهید و اسباب بازی های کوچک را در یک کیسه توری قرار دهید که کاملاً تمیز و شسته می شوند.

یک برنامه شستشوی معمولی با آب گرم را انتخاب کنید و مطمئن شوید که اسباب بازی های خشک را که ممکن است هنگام خیس شدن از ماشین ظرفشویی بیرون بیایند ، تهویه کنید.

ضدعفونی اسباب بازی های رنگی:

می توانید تمام اسباب بازی های پلاستیکی و رنگی نوزادان و کودکان را به شرح زیر ضدعفونی کنید:

دستمال مرطوب Clorox یا Lysol.
یک پارچه مرطوب شده با محلول پراکسید هیدروژن 3.
1/2 فنجان سفید کننده کلر دار و یک گالن آب.

برای ضدعفونی با یک پارچه مرطوب ، حتماً سطح اسباب بازی را حداقل 10 ثانیه مرطوب نگه دارید (یا به مدت زمان توصیه شده بر روی برچسب محصول). همچنین با سفید کننده و آب به مدت پنج دقیقه ضدعفونی کرده و در هوا خشک کنید.

اسباب بازی ها را در ماشین لباسشویی ضدعفونی کنید

برای ضدعفونی اسباب بازی ها ، باید محلول سفید کننده تازه تهیه کنید. در حالی که همه اینها روش های بی خطر برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن اسباب بازی های کودکان است ، آنها را همیشه باید با آب گرم شستشو داده و بعد از خشک شدن دوباره در هوا خشک کرد. این کار بقایای محلول پاک کننده را از بین می برد.

اسباب بازی های حمام با سوراخ در قسمت پایین معمولاً مشکل ساز هستند. هنگامی که آب در داخل این دستگاه ها گیر می کند ، قالب در داخل آن ایجاد می شود.

حتی اسباب بازی های سفید ممکن است اجازه ندهند هوای کافی در داخل گردش کند و داخل اسباب بازی نیز به طور کامل خشک نشود.

مهم است که از اسباب بازی هایی با سوراخ در وان ، حتی اردک های لاستیکی استفاده نکنید. با این حال ، اگر این کار را می کنید ، اسباب بازی را تا آنجا که می توانید تکان دهید تا آب آن خارج شود و بعد از هر بار استفاده بگذارید تا کاملاً خشک شود.

اگر می بینید که داخل اسباب بازی کپک زده است یا وقتی آن را تکان می دهید یا فشار می دهید آب از آن خارج می شود ، فوراً اسباب بازی را دور بیندازید.

نحوه تمیز کردن اسباب بازی های مخملی در ماشین لباسشویی:

معمولاً می توانید عروسک های رنگی و کتاب های پارچه ای را در ماشین لباسشویی تمیز کنید. اسباب بازی های سالم را می توان در برنامه های ضد عفونی شستشو و خشک کرد.

بسیاری از اسباب بازی های مخمل دار دارای برچسب مراقبت و نظافت هستند ، بنابراین بهتر است دستورالعمل های تمیز کردن اسباب بازی را بخوانید و دستگاه را با توجه به اسباب بازی ها ضد عفونی کنید.

اسباب بازی های پلاستیکی را ضدعفونی کنید

مراحل شستن اسباب بازی های مخملی در ماشین لباسشویی:

ابتدا اسباب بازی مخملی را در یک بالش یا کیسه پارچه ای قرار دهید تا قسمت بالایی آن محافظت و بسته شود. آب گرم و چرخش آهسته را در برنامه های شستشو انتخاب کنید.

اسباب بازی ها را در خشک کن یا روی حرارت ملایم خشک کنید. یا اگر قفسه خشک کن دارد ، اسباب بازی را از روی بالش بردارید و روی قفسه بگذارید تا بدون خستگی خشک شود.

همچنین می توانید از سشوار در دمای پایین و سرعت بالا برای خشک کردن اسباب بازی استفاده کنید.

یاد آوردن:

هرگز اسباب بازی های مخملی را با باتری ، بلندگو یا دیگر قطعات فلزی شستشو ندهید ، زیرا ممکن است در اثر آب آسیب ببینند.
اطمینان حاصل کنید که همه زیور آلات و دکمه ها به طور ایمن به اسباب بازی متصل شده اند و اشک یا سوراخ را برطرف کنید.

اولین مرکز پرستاری سلامت با کادر مجرب و متخصص خود که دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و تجربه ارائه خدمات مراقبت در منزل و خدمات پرستاری است ، آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شهروندان گرانقدر خود می باشد.

پرسنل مجرب مرکز ، در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال ، خدمات را با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای مراقبت و خدمات پزشکی ارائه کردند و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اول قرار دادند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با متخصصین این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید