راههای ذخیره گیاهان تازه


این راهی آسان و مقرون به صرفه برای صرفه جویی در محصولات فصلی است ، بنابراین می توانید آنها را در طول سال میل کنید. تنها چیزی که برای یادگیری نحوه صرفه جویی در گیاهان تازه نیاز دارید ، چمن مورد نظر شما ، روغن زیتون ، یک تکه یخ و یک فریزر است.

زیبایی استفاده از گیاهان تازهگیاهان بخشی باور نکردنی از غذاهایی هستند که از رژیم مدیترانه ای الهام گرفته اند. این یک روش عالی برای افزودن طعم زیاد به سایر مواد و غذاهای رایج است. ما اغلب از آنها در انواع غذاها ، سس ها و سس ها استفاده می کنیم.

گیاهان همچنین برای کاهش نیاز به نمک اضافی در بسیاری از دستور العمل ها با استفاده از گیاهان تازه برای طعم ، کلیدی هستند.

کاهش ضایعات و هزینه های مواد غذایی

گیاهان تازه


ما خوش شانس هستیم که مکانی برای باغ چمن در خانه داریم. افراد زیادی هستند که فضا یا توانایی مالکیت باغ را ندارند ، بنابراین باید برای تهیه دستور العمل به خرید گیاهان متکی باشند.

علفهای هرز زیادی وجود دارد که ما آنها را رشد نمی دهیم ، فقط از آنها به اندازه کافی استفاده نمی کنیم و نیازی به یک گیاه کامل نداریم ، یا در باغ هیچ شانسی نداریم. من در مورد گشنیز صحبت می کنم!


اما من متنفرم که اغلب هدر می رود ، به خصوص وقتی مجبور هستید یک دسته را در یک زمان بخرید. دستور پخت غذا به 1/4 فنجان یا حتی 1 قاشق غذاخوری گیاه نیاز دارد ، بنابراین اگر وعده غذایی خود را به عنوان حامی برنامه ریزی نکنید ، بقیه دسته بیهوده خواهد بود.

باغ ما نیز مملو از مریم گلی ، نعناع ، رزماری و ریحان است ، اما وقتی هوا سرد می شود ، گیاهان برای زمستان شروع به خواب می کنند.

این راهی آسان برای ذخیره گیاهان تازه برای استفاده بعدی است.

فریزینگرم گیاهان تازه در روغن

آیا می دانید که می توانید گیاهان را با انجماد آنها در روغن زیتون ذخیره کنید؟ این یک فرآیند آسان است که گیاهان منجمد را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید در تمام طول سال از آنها استفاده کنید.

نحوه منجمد کردن گیاهان تازه

ابتدا می خواهید سبزیجات تازه خود را خرد کنید (حتی اگر نمی خواهید مخلوط سبزیجات ایجاد کنید ، آنها را جدا نگه دارید تا منجمد شوند). ما آنها را به این ترتیب آماده کردیم زیرا معمولاً آنها را با دستور العمل هایی که به گیاهان بسیار ریز خرد شده نیاز دارند ، می پزیم.

هنگامی که گیاهان خرد شده خود را تهیه کردید ، حدود 1 قاشق غذاخوری از هر گیاه را در یک کاسه تکه یخ قرار دهید. حدود 1-2 قاشق غذاخوری روغن زیتون را بپوشانید تا همه گیاهان را بپوشاند.

صرفه جویی گیاهان تازه با روغن زیتون

سینی مکعب یخ را بپوشانید و در فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرد. هنگامی که مکعب ها کاملاً یخ زدند ، می توانید آنها را بردارید ، آنها را در یک ظرف در بسته قرار دهید و در فریزر نگهداری کنید. حتماً برچسب گیاهان موجود در هر کاسه را بنویسید.

توجه – ما مشاهده کرده ایم که همه گیاهان به خوبی با آزمایش و خطا منجمد نمی شوند. گیاهان نرم مانند شوید و جعفری مانند همیشه دمای سرد را تحمل نمی کنند. گیاهان دلپذیرتری مانند رزماری ، آویشن ، مریم گلی و آویشن ، که موفقیت بیشتری در آنها داشته ایم.

نحوه استفاده از گیاهان یخ زده

گیاهان منجمد شده در روغن زیتون

ما این مکعب های سبزیجات یخ زده را برای موارد زیر بهترین می دانیم:

 • مرغ ، ماهی ، استیک یا سبزیجات را سرخ کنید
  • هنگام سرخ کردن ، 1-2 مکعب را به تابه اضافه کنید
 • هنگام تهیه سس ماکارونی استفاده کنید
  • ریحان منجمد یا پونه کوهی در این مورد عالی عمل می کند سس خانگی اسپاگتی دستور آشپزی
  • برای یک غذای خوشمزه ماکارونی ، 1-2 مکعب پونه کوهی یا ریحان منجمد را به تابه اضافه کنید در حالی که ماکارونی پخته ، گوجه فرنگی خشک شده ، زیتون خرد شده ، سیر و تکه های فلفل قرمز را ترکیب می کنید.
 • برای مرغ ، ماهی یا سبزیجات به ماریناد اضافه کنید
  • چند مکعب گیاهان یخ زده (رزماری و آویشن ترکیب عالی هستند) ، کمی سیر ، کمی لیمو و کمی مرغ خام را با هم مخلوط کرده و در یخچال قرار دهید تا ترشی شود. وقتی برای یک غذای خوشمزه آماده شدید ، سرخ کنید ، بپزید یا سرخ کنید.
 • پستو را آماده کنید
 • به کاسه های سالاد خانگی اضافه کنید
 • در سوپ و خورش استفاده می شود
 • هنگام پخت ، مرغ برشته را در قابلمه ای فوری بریزید

از آنجایی که یک قاشق غذاخوری از گیاهان را فریز می کنید ، می توانید بر اساس آنچه تهیه می کنید تصمیم بگیرید که چه مقدار به دستور غذا اضافه کنید.

سایر روشهای عالی برای صرفه جویی در چمن

روشهای زیادی برای ذخیره و نگهداری گیاهان تازه وجود دارد. شامل برخی از موارد مورد علاقه ما –

نحوه بستن پستو

قسمت بزرگی از آن را آماده کنید پستو ریحان خانگی سپس در فریزر ذخیره می شود

آبگوشت سبزیجات خانگی

گیاهان باقی مانده را به کیسه “خرده سبزیجات” در فریزر اضافه کنید تا یک غذای خوشمزه درست شود آب سبزیجات در خانهبه

ما هرگز شخصاً سعی نکرده ایم چمن خود را خشک کنیم ، اما غیر از این راهنمای کامل خشک کردن گیاهان واقعاً دقیق به نظر می رسد و دنبال کردن آن آسان است.

گیاهان منجمد شده در روغن زیتون

گیاهان منجمد شده در روغن زیتون

ذخیره آسان گیاهان تازه برای استفاده های بعدی ، با الهام از اشتراک رژیم مدیترانه ای. اگر می خواهید ضایعات غذایی را کاهش دهید ، بسیار عالی است.

نویسنده برین مک داول ، متخصص تغذیه محلی RDN

 • 10-12
  قاشق سوپخوری
  چمن انتخاب شده ، خرد شده
  (برای نکات به نکات زیر مراجعه کنید)
 • 10-12
  قاشق سوپخوری
  روغن زیتون

 1. گیاهان مورد نظر را خرد کنید و حدود 1 قاشق غذاخوری از گیاه را در محفظه یخ قرار دهید.

 2. هر قسمت را با 1-2 قاشق غذاخوری روغن زیتون بپوشانید ، به اندازه ای که تمام چمن را بپوشاند

 3. سینی یخ را بپوشانید و در فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرد. مطمئن شوید که سینی یخ مسطح است

 4. هر مکعب را بردارید و در یک ظرف در بسته قرار دهید و در فریزر نگهداری کنید

 5. به یاد داشته باشید که نام هر گیاه را روی ظرف بنویسید تا بعداً بتوانید آن را تشخیص دهید

گیاهان نرم مانند جعفری و شوید به خوبی منجمد نمی شوند. گیاهان دلپذیر مانند آویشن ، آویشن ، مریم گلی و رزماری به خوبی کار می کنند.

با قرار دادن 1/2 قاشق غذاخوری هر کدام در یک ظرف مکعب یخ ، می توانید ترکیبات گیاهی (آویشن و رزماری خوب هستند) را ترکیب کنید. سپس مطمئن شوید که نوع چمن را در هر قسمت برای شناسایی آسان علامت گذاری می کنید.

(46 بازدید ، 1 بازدید امروز)

برچسب ها: بودجه ، روغن ، گیاهان دارویی آخرین تغییر: 7 سپتامبر 2021

دیدگاهتان را بنویسید