راهنمای سیب شیر | قسمت دوم


راهنمای سیب شیر

این مقاله ، در ادامه قسمت قبل ، دکتر اصفهان متخصص تغذیه. برگرفته از وب سایت رضا اطمینانانی (راهنمای کامل خرید محصولات لبنی | قسمت 1). ما هزینه محصولات لبنی را پرداخت می کنیم تا تا انتها با ما بمانند.

جدول هزینه تغذیه:

درج جدول ارزش غذایی بر روی برچسب بسته بندی مطابق قوانین کشور ما اختیاری است. با این حال ، تولید کنندگان با وارد کردن این جدول اطلاعات بیشتری را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. قابل ذکر است که این جدول مفید است. متأسفانه مشخص شد که سازندگان عوامل نامربوطی را در این جدول قرار داده اند که هیچ فایده ای برای شما ندارند. به عنوان مثال ، درصد ماده خشک یک عامل تغذیه ای نیست ، اما استانداردهای غذایی میزان ماده خشک یا رطوبت را به عنوان یک عامل کیفی برای جلوگیری از هرگونه تقلب تعیین می کنند و تولیدکنندگان نمی توانند محصولاتی با درصد ماده خشک کمتر از استاندارد تولید کنند. و درج آن در جدول بی فایده است. برخی از تولیدکنندگان میزان نمکی را که باید به جای سدیم تنظیم شود نیز ذکر کرده اند.گاهی جدول به زبان انگلیسی درج شده است که ممکن است برای همه در دسترس نباشد. در هر صورت ، درج جدول ارزش های غذایی می تواند راهنمای شما در انتخاب محصولی با ارزش غذایی مناسب باشد.

بسته بندی:

بسته بندی نقش مهمی در جذب مشتری و بازاریاب دارد. بسته بندی باید از غذا در برابر عوامل خارجی محافظت کرده و از نفوذ رطوبت ، گاز و عوامل خارجی جلوگیری کند. اطلاعات روی بسته بندی مهم و گاهی حیاتی است. نکات مهمی که تولید کننده باید به آنها توجه کند شامل مدت زمان تولید و استفاده ، شرایط نگهداری و گاهی توصیه های مصرف ، نمودار ارزش غذایی است که راهنمای کنترل رژیم غذایی مصرف کننده است. شکل و سهولت استفاده از بسته بندی عامل مهمی در هنگام خرید محصول است. هنگام خرید یک محصول ، مطمئن شوید که اندازه بسته بندی و حجم یا وزن محصول متناسب با نیاز شما باشد ، زیرا تاریخ انقضای محصولات لبنی محدود است و ممکن است قبل از مصرف منقضی شود.

راهنمای سیب شیر |  متخصص تغذیه اصفهان

کیفیت:

کیفیت میزان برآورده شدن الزامات با توجه به ویژگی های خاص محصول است. الزامات مشتری و الزامات قوانین را تعیین می کند. بنابراین ، یک محصول غذایی باید دارای ویژگی ها و ویژگی هایی باشد که یک محصول باید داشته باشد. کلیه محصولات باید دارای استانداردهای ملی ایران باشند. این توسط موسسه استاندارد و وزارت بهداشت نظارت می شود. محصولات لبنی موجود در بازار پاستوریزه یا استریل می شوند. این محصولات به طور کلی عاری از باکتری های بیماری زای خطرناک هستند. با این حال ، عملکرد مناسب ، بسته بندی ، ذخیره سازی ، حمل و تحویل تجهیزات کارخانه به مشتری بر کیفیت شیمیایی و میکروبی آن تأثیر می گذارد.

محصولاتی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند ویتامین ها و مواد مغذی خود را از دست می دهند و چربی ها را خراب می کنند. بسته بندی محصول باید سالم و عاری از اشک و آسیب باشد. دمای یخچال در مراکز عرضه باید مطابق توصیه های سازنده باشد. می توانید صحت این مورد را روی صفحه نمایش یخچال که دما را نشان می دهد ، بررسی کنید. برخی از کارخانه ها از اصطلاح HACCP در بسته بندی استفاده می کنند. این عبارت به معنای تضمین سلامت و ایمنی از مواد اولیه یا از مزارع و دامها تا میز ناهار خوری است. برخی از کارخانه های ایران این گواهی را برای برخی از این مراحل دریافت کرده اند ، بنابراین سلامت محصول تنها در مراحل خاصی مانند مواد اولیه یا خطوط تولید تضمین می شود.

بنابراین ، ارزش آن را دارد که اطلاعات لازم را برای جلوگیری از گمراهی مصرف کننده با ارائه توضیحات بیشتر ارائه دهید.


دکتر. رزا آتمینانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اساسی تغذیه و میزان و سبک غذا نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی متخصص تغذیه و پزشک اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

حساسیت غذایی

غذاهای مفید و مضر برای حساسیت غذایی

مصرف هندوانه و چاقی

مصرف زیاد گوشت قرمز ممنوع است

استراتژی های کنترل گرسنگیدیدگاهتان را بنویسید