رانش مهیب در الیگودرس بر اثر سیل/ جان باختن ۵ نفر از اعضای خانوادهگزارش کردن صدای ایرانمهدی پازوکی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس اخطاریه اداره کل هواشناسی و سازمان مدیریت بحران کشور مبنی بر ورود سامانه بارشی به جو لرستان، سامانه بارشی روز گذشته فعالیت خود را از مناطق شرق و جنوب شرق آغاز کرد. استان.

وی خاطرنشان کرد: در پی بارندگی های رخ داده در منطقه زلگی الیگودر و رانش زمین در این منطقه متاسفانه یک خانواده ۱۵ نفره دچار حادثه شدند که متاسفانه ۵ نفر از آنها جان باختند.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان با بیان اینکه دو نفر نیز در منطقه دیگری مفقود شده و عملیات جستجو برای یافتن آنها آغاز شده است، افزود: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی سامانه بارشی جدید از شمال استان وارد شده است. که شهرهای بروجرد، سلش و نورآباد را تحت تاثیر قرار خواهد داد. داد

آسیب های زیادی به زیرساخت های الیگودر وارد شد

پازوکی بیان کرد: متأسفانه بر اثر بارندگی ها خسارت زیادی به زیرساخت های الیگودر از جمله راه های ارتباطی، راه های بین مزارع و پرورش ماهی و زمین های کشاورزی وارد شد که آسیب دیدند.

وی از جمع بندی خسارات پس از پایان فعالیت سامانه بارشی در استان خبر داد.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان از مردم خواست از حضور در رودخانه ها، کوهنوردان از صعود به ارتفاعات خودداری و به هشدارهای ایمنی صادر شده توجه کنند.