راز چشمان ملکه انگلیس / بیوگرافی


صدای ایران-چشم راست بسیار قرمز او در عکس هایی که در حال تماشای بازیکنان چوگان در حال تماشای زمین بود به وضوح دیده می شد.

ملکه در یک مسابقه چوگان با چشم بسیار خون آلود دیده شد.

چشم راست قرمز به وضوح در عکس‌های گرفته شده در هنگام تماشای بازیکنان در بازی فینال کوئینز کارتیه در سوری دیده می‌شد.

راز چشمان ملکه انگلیس / بیوگرافی

راز چشمان ملکه انگلیس / بیوگرافیراز چشمان ملکه انگلیس / بیوگرافی

سخنگوی کاخ باکینگهام از اظهار نظر در مورد اینکه ملکه چگونه از قرمزی چشم رنج می برد خودداری کرد.

ملکه در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۱ دچار خونریزی چشم شد.

او فرزند ارشد دوک و دوشس یورک (بعدها پادشاه جورج ششم و ملکه الیزابت، ملکه مادر) بود.

الیزابت در میفر لندن به دنیا آمد. او فرزند ارشد دوک و دوشس یورک (بعدها پادشاه جورج ششم و ملکه الیزابت، ملکه مادر) بود. پدرش زمانی بر تخت نشست که برادرش، پادشاه ادوارد هشتم، در سال ۱۹۳۶ پس از یک بحران قانونی مجبور به کناره گیری از سلطنت شد و با سلطنت او، الیزابت وارث احتمالی امپراتوری بریتانیا شد. او به طور خصوصی در خانه تحصیل کرد و از آغاز جنگ جهانی دوم تعدادی از وظایف عمومی را برای خانواده سلطنتی به عهده گرفت و در طول جنگ در بخش خدمات منطقه ای خدمت کرد. در سال ۱۹۴۷ با شاهزاده فیلیپ، دوک ادینبورگ، شاهزاده سابق یونان و دانمارک ازدواج کرد و صاحب چهار فرزند به نام های چارلز سوم، پرنسس آن، شاهزاده اندرو، دوک یورک و پرنس ادوارد، ارل وسکس شد.

او طولانی ترین سلطنت و طولانی ترین عمر را در میان حاکمان بریتانیا دارد

پس از مرگ پدرش در فوریه ۱۹۵۲، الیزابت رئیس مشترک المنافع ملل و ملکه سلطنتی هفت کشور مستقل مشترک المنافع: بریتانیای کبیر، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، آفریقای جنوبی، پاکستان و سیلان شد. در طول سلطنت او به عنوان یک ملکه مشروطه، تغییرات سیاسی عمده ای رخ داد، از جمله واگذاری قدرت به دولت های محلی در بریتانیای کبیر، انتقال حاکمیت ملی به کانادا از بریتانیای کبیر، و استعمار زدایی آفریقا. بین سال‌های ۱۹۵۶ و ۱۹۹۲ تعداد سرزمین‌های او با کسب استقلال تغییر کرد، از جمله آفریقای جنوبی، پاکستان و سیلان (بعدها سری‌لانکا) تبدیل به جمهوری شدند. سفرها و بازدیدهای تاریخی متعدد او شامل سفر رسمی به جمهوری ایرلند و دیدار با پنج پاپ است. از جمله وقایع قابل توجه می توان به تاج گذاری او در سال ۱۹۵۳ و جشن جشن های نقره، طلا، الماس و پلاتین او اشاره کرد. او طولانی ترین سلطنت و طولانی ترین عمر را در میان حاکمان بریتانیا دارد. و طولانی ترین سلطنت را در میان ملکه های سلطنتی و فرمانروایان زن در جهان داشت و مسن ترین رهبر جهان و مسن ترین پادشاه جهان بود. او همچنین رئیس عالی کلیسای انگلستان و مدافع دین در برخی از کشورهای قلمرو خود بود.

او در ۹۶ سالگی درگذشت و پسر بزرگش چارلز سوم جانشین او شد

الیزابت گهگاه با جنبش های جمهوری خواه و انتقاد رسانه ای از خانواده سلطنتی مواجه می شد. از جمله این زمان ها پس از طلاق فرزندانش، در «سال فاجعه بار» ۱۹۹۲ و مرگ عروس سابقش، دایانا، شاهزاده ولز بود. با این حال، در بریتانیا، محبوبیت سلطنت و شخص الیزابت به طور کلی بالا بوده است. او در ۹۶ سالگی درگذشت و پسر بزرگش چارلز سوم جانشین او شد.

الیزابت الکساندرا مری ویندزور در ساعت ۰۲:۴۰ به وقت گرینویچ در ۲۱ آوریل ۱۹۲۶ در زمان سلطنت پدربزرگش، پادشاه جورج پنجم، به دنیا آمد. پدرش، دوک یورک، که بعدها پادشاه جورج ششم شد، دومین پسر پادشاه بود. مادرش، دوشس یورک، که پس از به قدرت رسیدن جورج ششم، ملکه الیزابت شد، کوچکترین دختر یک نجیب زاده اسکاتلندی به نام لرد گلمیس بود. الیزابت پس از عمل سزارین در خانه پدربزرگ مادری اش در خیابان براتون ۱۷ در میفر لندن به دنیا آمد. او در ۲۹ مه توسط اسقف اعظم یورک کاسمو گوردون لانگ در کاخ باکینگهام تعمید گرفت و به نام مادرش الیزابت، به نام مادر جورج پنجم، الکساندرا، و به نام مادربزرگ پدری اش مری، نامگذاری شد. بستگانش او را “لیلیبت” صدا می زدند زیرا اولین بار بود که نام خود را تلفظ می کرد. پدربزرگش، جورج پنجم، او را بسیار دوست داشت و در طول بیماری شدید پادشاه در سال ۱۹۲۹، ملاقات های مکرر او با جورج پنجم توجه روزنامه نگاران و زندگی نامه نویسان را به خود جلب کرد. آن جلسات در بهبود وضعیت شاه مؤثر تلقی می شد.

الیزابت تنها یک خواهر به نام پرنسس مارگارت داشت که در سال ۱۹۳۰ به دنیا آمد

الیزابت تنها یک خواهر به نام پرنسس مارگارت داشت که در سال ۱۹۳۰ به دنیا آمد. این دو شاهزاده خانم در خانه زیر نظر مادر و مربی خود ماریون کرافورد آموزش دیدند. این دروس شامل تاریخ، زبان، ادبیات و موسیقی بود. در سال ۱۹۵۰ کرافورد زندگی نامه ای درباره دوران کودکی مارگارت و الیزابت منتشر کرد و آن را شاهزاده کوچولو نامید. که باعث ناراحتی خانواده سلطنتی شد. این کتاب در مورد عشق الیزابت به اسب، سگ، نظم و انضباط و مسئولیت او صحبت می کند. دیگران نیز نظرات مشابهی را بیان کرده‌اند: وینستون چرچیل زمانی که دو ساله بود «روحیه اقتدار و متفکر» خود را برای یک نوزاد شگفت‌انگیز می‌دانست، و پسر عمویش مارگارت رودز او را «دختر کوچک بامزه‌ای، اما اساساً معقول و خوش‌رفتار» توصیف می‌کند. .

وارث امپراتوری

در طول سلطنت پدربزرگش، الیزابت در ردیف سوم تاج و تخت بریتانیا بود. بعد از عمویش ادوارد و پدرش. اگرچه تولد الیزابت توجه عمومی را به خود جلب کرد، هیچکس انتظار نداشت که او ملکه شود، زیرا ادوارد هنوز جوان بود و می توانست در آینده ازدواج کند و بچه دار شود. در نتیجه، موقعیت الیزابت در خط جانشینی کاهش می یابد. هنگامی که پدربزرگش در سال ۱۹۳۶ درگذشت و عمویش پادشاه ادوارد هشتم شد، الیزابت در ردیف دوم پدرش قرار گرفت. در همان سال، ادوارد تصمیم گرفت با والیس سیمپسون، که یک طلاق گرفته بود، ازدواج کند. این موضوع به یک بحران حقوقی منجر شد و در نهایت شاه مجبور به استعفا شد. در نتیجه، پدر الیزابت به پادشاهی رسید و او وارث مقدر شد. با توجه به قانون اولویت اول مرد، اگر پدر و مادر او یک پسر داشتند، آن پسر وارث بلافصل می شد و در ردیف جانشینی بالاتر از الیزابت قرار می گرفت.

پس از آن، هنری مارتین از کالج ایتون به او آموزش تاریخ مشروطه داد و زبان فرانسه را از برخی از معلمان فرانسوی زبانش به او یاد داد. یک گروه پیشاهنگی از دختران هم سن و سال خودش به نام گروه اول کاخ باکینگهام تشکیل شد تا الیزابت بتواند با همسالانش وقت بگذراند.

اولین تماس تلفنی سلطنتی ترانس اطلس – از آن سوی اقیانوس به آن سوی اقیانوس – بین الیزابت و والدینش انجام شد.

در سال ۱۹۳۹، زمانی که پادشاه و ملکه برای بازدید از کانادا رفتند، الیزابت در بریتانیا ماند. زیرا پادشاه جورج فکر می کرد برای شرکت در یک بازدید عمومی خیلی جوان است. وقتی پدر و مادرش رفتند «گریه می کرد». در این بازدید آنها از طریق نامه با یکدیگر مکاتبات منظمی داشتند. همچنین، اولین تماس تلفنی سلطنتی ترانس اطلس – از آن سوی اقیانوس به آن سوی اقیانوس – بین الیزابت و والدینش انجام شد.