رابطه جنسی و کاهش وزن


رابطه جنسی و کاهش وزن

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. به عنوان مثال ، طبق اعلام موسسه ملی بهداشت و تغذیه ایالات متحده ، از هر سه بزرگسال یک نفر اضافه وزن دارد. با توجه به این آمار و شیوه زندگی امروزی ، بهتر است روش های احتمالی کاهش وزن را بیشتر بررسی کنیم.

توجه داشته باشید که رابطه جنسی نیاز به فعالیت بدنی زیادی دارد. تأثیر رابطه جنسی بر درمان چاقی برای ما واضح تر خواهد بود. با این حال ، تأثیر این رابطه بر کاهش وزن تنها با فعالیت بدنی خاتمه نمی یابد. به عنوان مثال ، رابطه جنسی باعث ترشح اندورفین در مغز می شود و به شما احساس شادی می دهد. همچنین بر میزان کالری دریافتی تأثیر مثبت دارد.

اخیراً ثابت شده است که ورزش به تنهایی برای درمان اضافه وزن کافی نیست و عوامل زیادی در روند کاهش وزن شما نقش دارند. البته ، هرچه بیشتر در مورد رابطه جنسی اطلاعات بیشتری داشته باشید ، بیشتر از آنکه به باشگاه بروید. کالری نمی سوزانید ؛ اما اثرات خود را دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • تاثیرات فیزیکی رابطه جنسی بر کاهش وزن
 • تاثیرات روانی رابطه جنسی بر درمان چاقی
 • چگونه از کاهش وزن از طریق رابطه جنسی جلوگیری کنیم
 • حل مشکلات ناشی از مقاربت جنسی و چاقی
 • در طول رابطه جنسی کالری بسوزانید و وزن خود را کاهش دهید

رابطه جنسی یک راه ساده برای کاهش وزن است

رفتن به باشگاه در هفته های اول همیشه بسیار دشوار است. به خصوص اگر به سبک زندگی بی تحرک عادت کرده اید. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا مردم در ابتدا از این روش برای کاهش وزن صرف نظر می کنند. شامل گزینه های زیر است:

 • وجود مشاغل
 • از خانه خارج شوید و در راه رفت و برگشت وقت تلف کنید
 • گرفتگی عضلات در هفته های اول باشگاه
 • کاهش کارایی در کارهای روزانه
 • ساعات کاری ویژه باشگاه
 • خستگی بعد از ورزش شدید

اما نگران نباشید ؛ زیرا فعالیت بدنی خوب در رختخواب می تواند بخشی از عدم تحرک ناشی از شیوه زندگی امروزی را جبران کند. به همین دلیل LifeDite به شما فعالیت بدنی سالم ، آرامش بخش و بدون دردسر ارائه می دهد.

رابطه جنسی یکی از بهترین فعالیت های بدنی است

علاوه بر مزایای روانی ، رابطه جنسی یک فعالیت بدنی پرشور برای سوزاندن مقدار قابل توجهی کالری است. مهم نیست که چقدر در اتاق خواب فعال هستید. انرژی بیشتری دریافت می کنید و کالری بیشتری می سوزانید. رابطه جنسی باعث فعال شدن قلب و افزایش متابولیسم می شود که منجر به کاهش وزن می شود.

از نظر کالری سوزی ، رابطه جنسی را می توان با ورزش با شدت متوسط ​​مقایسه کرد. اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید ؛ نگران نباش. کافی است وقت بیشتری را با همسرتان بگذرانید. علاوه بر این ، با انجام تمرینات لگن یا کگل ، به کاهش عملکرد موضعی در اتاق خواب خود کمک می کنید.

کاهش هورمونهای جنسی و استرس

یکی از مهمترین عوامل در روند کاهش وزن ؛ هورمون کورتیزول به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می شود. بدن کورتیزول بیشتری ترشح می کند. ما استرس بیشتری را تجربه خواهیم کرد و این باعث اشتهای کاذب و افزایش وزن می شود.

کاهش رابطه جنسی و استرسرابطه جنسی منظم تولید هورمون کورتیزول را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و آن را طبیعی نگه می دارد. به همین دلیل ، شما را از دریافت غذا در هنگام استرس محافظت می کند و مشکل اشتهای کاذب را از بین می برد.

اثر ترشح اکسی توسین

یکی از مهمترین علل افزایش وزن و چاقی ؛ خواب نامناسب و نامنظم. رابطه جنسی با ترشح اکسی توسین ، که معمولاً در پایان رابطه رخ می دهد. این ماده ترشح یک هورمون مهم را تحریک می کند و باعث ایجاد خواب خوب می شود.

خواب کافی برای کاهش وزن بسیار مهم است. زیرا تحقیقات نشان می دهد که بی خوابی اغلب با افزایش وزن همراه است. بنابراین چقدر خوب می خوابید ؛ شما در کاهش وزن در طول رژیم موفق تر خواهید بود.

ایجاد اعتماد به نفس و درمان چاقی

یکی از راههای کمک به کاهش وزن از طریق رابطه جنسی. این احترام به خود است. هنگامی که به طور منظم و برنامه ریزی شده رابطه جنسی دارید ؛ شما ناخودآگاه روی ظاهر و اندام خود سرمایه گذاری می کنید.

این منجر به ایجاد انگیزه برای حفظ رضایت جنسی و زیبایی و جلوگیری از افزایش وزن می شود. رضایت جنسی شما را به طور غیر مستقیم به انتخاب عادات غذایی سالم و فعالیت بدنی منظم با توجه به بدن شما سوق می دهد.

تاثیر افزایش سطح تستوسترون

چاقی و افزایش وزن منجر به افزایش غیرطبیعی سطح هورمون ها می شود. این امر بر میل جنسی افراد تأثیر منفی می گذارد و می تواند منجر به بسیاری از مشکلات دیگر شود. با این حال ، با گذشت زمان ، افزایش رابطه جنسی سطح تستوسترون را افزایش می دهد و روابط خانوادگی را لذت بخش تر می کند و به طور طبیعی کالری بیشتری برای کاهش وزن می سوزاند.

رابطه جنسی و سلامت قلب

بین سیستم قلبی عروقی و چاقی ارتباط قوی وجود دارد. در حقیقت ، افراد روز به روز افزایش وزن پیدا می کنند. آنها در معرض خطر بیشتری برای بیماری هایی مانند فشار خون بالا و سایر شرایط مشابه هستند. اما باید بدانید که رابطه جنسی منظم همه این خطرات را از بین می برد. متابولیسم به طور همزمان در طول رابطه جنسی افزایش می یابد. به این ترتیب ، شریان ها همچنان برای جلوگیری از بیماری عروق کرونر قلب و پمپاژ خون مورد نیاز برای سالم ماندن ادامه می دهند.

در طول رابطه جنسی کالری بسوزانید و وزن خود را کاهش دهید

کارشناسان تخمین می زنند که هر 30 دقیقه رابطه جنسی حدود 85 تا 150 کالری می سوزاند. اگر فرکانس و مدت زمان این اتصال افزایش یابد ؛ این نسبت افزایش می یابد و روند کاهش وزن سریعتر انجام می شود.

میزان کالری سوزانده شده مانند از دست دادن یک پوند از وزن بدن است که تقریباً نیم پوند است. شما باید حدود 3500 کالری بسوزانید. بنابراین ، اگر در هر رابطه جنسی 100 کالری مصرف کرده اید ؛ با داشتن 70 بار رابطه جنسی تقریباً یک کیلوگرم وزن کم می کنید.

نتیجه

رابطه جنسی آموزش نیست ؛ اما به کاهش وزن نیز کمک می کند. اما نباید فکر کنید که رابطه جنسی جایگزین تمرینات سنگین و زمان سپری شده در باشگاه می شود. با این حال ، این فعالیت به تغذیه بدن کمک می کند و روند چربی سوزی را تسریع می کند.

همانطور که اشاره شد ؛ علاوه بر حفظ سلامت و نشاط جنسی ، اندورفین و سایر هورمونهای مفید را ترشح می کند که از اشتهای کاذب و ناسالم جلوگیری می کند. رابطه جنسی خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط با افزایش وزن را کاهش می دهد. همچنین برای بهبود سطح تستوسترون مفید است. بنابراین به کاهش وزن بیشتر کمک می کند.

رژیم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید