رابطه با افتادگی دریچه میترال و استرس


درمان افتادگی دریچه میترال

ارتباط با نارسایی میترال و استرس

افتادگی دریچه میترال نوعی بیماری دریچه میکسوماتوز است. بافت های اطراف دریچه میترال و تن ها به طور غیر طبیعی کشیده می شوند ، بنابراین دریچه میترال همزمان با ضربان قلب خم می شود.
افرادی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند ممکن است عود نداشته باشند (دریچه نشتی) یا ممکن است طیف وسیعی از شدت ، از نشت خفیف تا نشت دریچه چند بال داشته باشند. البته اکثر مردم هیچ گونه نشتی یا نشتی جزئی ندارند.

درصد کمی از افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال شدید MVP شدید دارند که نیاز به درمان دارد. افتادگی دریچه میترال بسیار شایع است و حدود 3-5 درصد از افراد را درگیر می کند. گزارش ها نشان می دهد زنان دو برابر مردان مبتلا می شوند. به خاطر داشته باشید که افتادگی دریچه میترال می تواند در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان رخ دهد ، بنابراین می تواند در هر گروه سنی یا جنسیتی رخ دهد.

جداسازی دریچه میترال قلب

علائم افتادگی دریچه میترال

اگرچه افتادگی دریچه میترال معمولاً یک بیماری مادام العمر است ، بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری هیچ علامتی ندارند.

بنابراین وقتی افراد مبتلا به بیماری تشخیص داده شوند ، ممکن است متعجب شوند. هنگامی که علائم ظاهر می شوند ، ممکن است به این دلیل باشد که خون از دریچه به عقب جریان می یابد. علائم افتادگی دریچه میترال می تواند در افراد مختلف بسیار متفاوت باشد. همانطور که گفته شد ، این علائم خفیف هستند ، اما شایع ترین آنها عبارتند از:

ضربان قلب رقابتی یا نامنظم (آریتمی)
سرگیجه یا سرگیجه
مشکل در تنفس یا تنگی نفس ، اغلب در هنگام فعالیت بدنی یا هنگام خواب
• خستگی

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر فکر می کنید علائم زیر را دارید ، باید به پزشک مراجعه کنید. به خاطر داشته باشید که بسیاری از بیماریهای قلبی دیگر علائم مشابه افتادگی دریچه میترال را ایجاد می کنند ، بنابراین علت علائم فقط توسط پزشک قابل مشاهده است.

• اگر درد قفسه سینه دارید و مطمئن نیستید که ممکن است حمله قلبی باشد.

• اگر قبلا دچار افتادگی دریچه میترال شده اید ، در صورت تشدید علائم ، به پزشک خود مراجعه کنید.

علل افتادگی دریچه میترال

دریچه میترال جریان خون بین حفره چپ و بالای قلب را تنظیم می کند.

هنگامی که قلب به درستی کار می کند ، دریچه میترال با ضربان قلب به طور کامل بسته می شود و مانع از جریان خون به سمت بالا سمت چپ (دهلیز چپ) می شود.

با این حال ، در برخی از افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال ، یک یا هر دو برگچه دریچه میترال دارای بافت اضافی یا کشیدگی بیش از حد است ، که باعث می شود قلب هر بار که منقبض می شود به دهلیز چپ نزدیک شود. گلو را نمی توان محکم بست.

در برخی موارد ، خون ممکن است از دریچه به عقب برگردد (نارسایی دریچه میترال) اگر مقدار کمی خون به دهلیز چپ نشت کند ، ممکن است مشکلی ایجاد نشود. در بالا ذکر شد که نارسایی دریچه میترال می تواند علائمی مانند تنگی نفس ، خستگی یا سرگیجه ایجاد کند.

نام دیگر افتادگی دریچه میترال سندرم سوفل کلیک است. هنگامی که پزشک با گوشی پزشکی به قلب گوش می دهد ، ممکن است با برگشت ورق ها صدایی را بشنود و پس از آن خون دیگری به داخل دهلیز جریان یابد.

اسامی دیگر برای توصیف افتادگی دریچه میترال عبارتند از:
• سندرم بارلو
سندرم فلاپی دیسک
سندرم دریچه میترال
بیماری دریچه میترال میکسوماتوز

خطر افتادگی دریچه میترال

عوامل خطر افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال قلب می تواند در هر فرد و در هر سنی رخ دهد. علائم شدید افتادگی دریچه میترال در مردان بالای 50 سال شایع تر است. افتادگی دریچه میترال می تواند با سایر بیماری ها همراه باشد ، به عنوان مثال:

سندرم مارفان
سندرم Ehlers-Danlos
• ناهنجاری های هنگام تولد
• دیستروفی عضلانی
بیماری گریوز
• اسکولیوز

تشخیص افتادگی دریچه میترال

از آنجا که اکثر بیماران مبتلا به MVP هیچ علامتی ندارند ، می توان هنگام معاینه فیزیکی صدا را هنگام گوش دادن به قلب با گوشی پزشکی تشخیص داد. علائم شایع شامل ضربان قلب سریع (تپش قلب) ، ناراحتی در قفسه سینه و خستگی است.

پس از گوش دادن به قلب شخص با گوشی پزشکی ، پزشک ممکن است به افتادگی دریچه میترال مشکوک شود. حرکت غیرعادی دریچه میترال می تواند صدایی متمایز به نام “کلیک” ایجاد کند. اگر نارسایی میترال نیز دارید ، پزشک ممکن است ضربان قلب ناشی از جریان برگشت را بشنود.

تشخیص قطعی افتادگی دریچه میترال مورد نیاز است اکوکاردیوگرام بگیرید این نوعی سونوگرافی قلبی است.

نحوه تشخیص افتادگی دریچه میترال

اگر سر و صدا داشته باشم باید چکار کنم؟

حتی در صورت تشخیص پارگی پرولاپس دریچه میترال ، اکوکاردیوگرام (اکو) برای کسانی که علائم ندارند توصیه می شود. اکو از سونوگرافی برای ارزیابی وضعیت دریچه در هنگام انقباض قلب و میزان نشت خون (برگشت) از دریچه استفاده می کند.

آزمایش دیگر ممکن است تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (CMR) باشد که به MRI قلب نیز معروف است.

درمان افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال برای اکثر افراد مشکلی ایجاد نمی کند ، بنابراین به طور کلی اغلب نیازی به درمان نیست.

افرادی که از نارسایی شدید میترال به دلیل افتادگی دریچه میترال رنج می برند ، ممکن است از جراحی مکرر برای ترمیم یا تعویض دریچه نشتی سود ببرند. جراحی به طور کلی بهترین درمان برای افرادی است که علائم نارسایی احتقانی قلب ناشی از افتادگی دریچه میترال دارند.
اگر در اکوکاردیوگرام نارسایی میترال وجود نداشته باشد ، علائم افتادگی دریچه میترال به ندرت خطرناک است. بهترین درمان ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد ، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• ورزش ها
• اپارتمان
روشهای آرام سازی و کاهش استرس
از مصرف کافئین و سایر محرک ها خودداری کنید

داروهای مسدود کننده بتا ، که داروهایی هستند که ضربان قلب را کاهش می دهند ، ممکن است در افرادی که دچار افتادگی سریع دریچه میترال هستند ، که به آن تاکی کاردی نیز گفته می شود ، مفید باشد.

MVP به ندرت به یک بیماری جدی تبدیل می شود. با این حال ، در شدیدترین موارد ، می تواند باعث ضربان قلب ناگهانی (آریتمی) شود و می تواند زندگی را تهدید کند.

هنگامی که افتادگی دریچه میترال به حدی شدید باشد که باعث نشت دریچه قابل توجهی شود ، به نام “شکست مجدد” ، می تواند منجر به عوارض جدی مانند حملات قلبی و سکته مغزی شود.

زیرا نشت دریچه می تواند باعث رشد دهلیز شود. فیبریلاسیون دهلیزی می تواند باعث مشکلات ریتم قلب شود ، مانند “فیبریلاسیون دهلیزی” که می تواند منجر به لخته شدن خون شود. وقتی لخته ها از قلب به عروق یا مغز منتقل می شوند ، می توانند باعث سکته مغزی یا حمله قلبی شوند.

مشاوره رایگان با پزشکان مجرب و قرار ملاقات در مرکز اکسیر قلب و دیابت الان تماس بگیر.️

آدرس بخش اول: یوسف آباد ، خیابان 18 ، پ. ..

۰۲۱-۸۸۰۶۷۱۷۵

۰۲۱-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید