رئیسی به مخبر ماموریت داد/ نگذاریم اعتماد مردم خدشه دار شودگزارش کردن صدای ایرانبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، سید ابراهیم رئیسی با تاکید بر لزوم افزایش تولید نفت و گاز طبیعی به منظور تامین نیازهای صادراتی به ویژه در میادین مشترک، گفت: میادین مشترک ذخایر ملی کشور و دولت در حمایت از این ذخایر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد. در این راستا خوشبختانه امروز با ابتکار و تلاش همکاران وزارت نفت تاخیر در برداشت از مزارع مشترک جبران شد.

تکمیل حلقه های زنجیره ارزش مواد معدنی یکی از برنامه های مهم تحول آفرین دولت است

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود به بهره برداری از ۲۰۹ طرح صنعتی و معدنی همزمان با … روز ملی صنعت و معدن وی خاطرنشان کرد و گفت: تکمیل حلقه های زنجیره ارزش معدنی از برنامه های مهم توسعه ای دولت است. برنامه ریزی جدی در این زمینه انجام داده ایم و لازم است با کمک رسانه ها ابعاد این حرکت را برای افکار عمومی تبیین کنیم.

رئیسی ارائه جزئیات طرح های افتتاح شده به مردم را امیدوارکننده خواند و از مسئولان خواست جزئیات این کار بزرگ از جمله تعداد واحدهای فعال شده، میزان سرمایه گذاری و اشتغالزایی و نتایج آن را با مردم در میان بگذارند. .

تلاش دولت برای ایجاد ثبات در اقتصاد و مقابله با سفته بازی محور بعدی سخنان رئیس جمهور در این دیدار بود. رئیسی در این خصوص بر لزوم حمایت جدی از معیشت و سفره مردم تاکید کرد و گفت: علاوه بر سازوکارهایی که برای جبران افزایش قیمت ها با توجه به اصلاح تخصیص یارانه ها در نظر گرفته می شود، وجود دستگاه های نظارتی ضروری است. چه در داخل و چه در خارج از دولت با افزایش قیمت هایی که بر اساس سفته بازی و خارج از چارچوب منطق اقتصادی اتفاق افتاده باید برخورد شود.

بر این اساس رئیس جمهور وزرای جهاد، صنعت، معدن و تجارت و دادگستری را موظف کرد با کارخانجات، اصناف و تولیدکنندگانی که با افزایش قیمت ها در مسیر بی ثباتی و ایجاد آشفتگی در بازار و اقتصاد گام برداشته اند قاطعانه برخورد کنند. منطق. انجام دادن

تردیدهایی در مورد کنکور ۱۴۰۱ ایجاد شد

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به برخی تردیدهایی در مورد کنکور ۱۴۰۱ ایجاد شدگروهی را به ریاست معاون اول رئیس جمهور برای بررسی و بررسی ابعاد این موضوع تعیین کرد و گفت: کنکور نقطه اعتماد مردم به سازوکارهای ارزشیابی و پذیرش دانشجو در کشور است و نباید اجازه دهیم آسیبی به آن وارد شود. این اعتماد

رئیس جمهور در بخشی دیگر از این دیدار با تشکر از بانک مرکزی برای تدوین و ابلاغ آیین نامه تسریع و تسهیل در پرداخت وام ازدواج از محل «وثیقه و تضمین» و «تعیین حد انتظار» بر نظارت بر اجرای کامل این مقررات قرارداد.

رئیسی بیان کرد: ممکن است برخی از شعب بانک ها اعتبار کافی برای پرداخت سریع وام به متقاضیان نداشته باشند اما می توانند با توجه به نیاز و درخواست با زمان بندی مناسب تسهیلات را مدیریت و پرداخت کنند و نگذارند جوانان عزیز مضطرب و نگران شوند.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به ابلاغ آیین نامه رتبه بندی معلمان بر اجرای دقیق و منظم این آیین نامه تاکید کرد: عزت و منزلت معلمان با اجرای قانون رتبه بندی، حمایت و حقوق آنان و سطح کیفی معلمان تامین می شود. سیستم آموزشی نیز بهبود خواهد یافت.

رئیسی افزود: کنار رتبه بندی را اجرا کنید باید به سایر ابعاد آیین نامه توجه ویژه شود تا کسانی که تخصص و صلاحیت لازم را دارند جذب آموزش و پرورش شوند و اجرای خودسرانه قانون موجب تضییع حقوق مردم نشود.

رئیس جمهور در بخش پایانی سخنان خود بر تسریع در رسیدگی به اعتراض بازماندگان به دریافت یارانه با توجه به نزدیک شدن به پرداخت مرحله سوم یارانه ها پس از اجرای طرح انصاف یارانه ها تاکید کرد و گفت: پس از آن ۲-۳ ماه است که هنوز برخی خانواده ها اعلام می کنند که با وجود داشتن شرایط و اعلام اعتراض، باز هم یارانه نگرفته اند.

بررسی ایرادات باید تسریع شود

رئیسی افزود: رسیدگی به ایرادات باید تسریع شود تا کسی بدون دلیل موجه دریافت نکند یارانه محروم، یارانه وی پرداخت شود و در صورتی که بر اساس مستندات واجد شرایط دریافت یارانه نباشد، به وی اطلاع داده شود و تاخیر در این امر جایز نیست.