ذهنیت خود را تنظیم مجدد کنید تا برای امید بجنگید


از مرکز MCCS

توسط LCDR Mark J. برنده، MF روحانی

ما به این ایده عادت کرده ایم که جستجوی خوشبختی حق طبیعی ماست. عبارت «هر چیزی که تو را خوشحال می‌کند» بدون توجه عمیق‌تر به این که خوشبختی واقعاً چیست یا چه چیزی باید باشد، مطرح شد. به عبارت دیگر، درک عملی و استفاده ما از این اصطلاح به چیزی که آسان، راحت و اغلب عمر کمترین مقاومت است کاهش یافته است.

من از هیچ ادبیاتی اطلاع ندارم که یک مورد قانع کننده برای حمایت از زندگی آسان یا نسبتا راحت به عنوان راهی به سوی خوشبختی ایجاد کند. در واقع، بیشتر تحقیقات خلاف این را نشان می دهد. مطالعات اهمیت چالش و حل مسئله، دشواری ها و حتی بحران ها را به عنوان کاتالیزوری برای تجربیاتی در زندگی که باعث قدردانی، انعطاف پذیری، فروتنی و امید می شود، برجسته می کند.

در فیلم برنده اسکار، زندگی زیباست، پدری را می بینیم که پسر کوچکش را در برخی از تاریک ترین لحظات هولوکاست همراهی می کند. به او بگویید که زمان او در اردوگاه کار اجباری فقط یک بازی است و اگر قوانین را رعایت کند، می تواند جایزه یک تانک سواری واقعی را برنده شود.

امید یکی از مهم ترین غذاهای معنوی زندگی است. در عصری که دیگر نگران غذا، پوشاک یا سرپناه نیستیم، فراموش می کنیم که بسیاری از امکانات رفاهی و رفاهی جایگزین نیاز به امید نمی شوند. ما تا اوج سلسله مراتب نیازهای مازلو می رقصیم و نمی دانیم بعد کجا برویم. وقتی بیشتر نیازهای زمانی و تاریخی انسان برای بقا، اوقات فراغت و ماجراجویی برطرف شد، چه چیزی باقی ماند؟

بیشتر این موارد حواس پرتی ضروری هستند. آنها ما را مشغول می کنند، اما زندگی یک نفر را کامل نمی کنند. امید مانند غذای روح است. به ناحق محکوم به حبس ابد (فکر کنید رستگاری شاوشنکاو می تواند امید بیشتری نسبت به یک میلیاردر داشته باشد که دارای چندین خانه و هواپیما است. این از طریق دستاوردها یا چیزها به دست نمی آید، بلکه از طریق دوست، پدر، مادر، فرزند یا مربی ای که به من ایمان دارد به دست می آید. او سبک، آتش، اما همچنین یک گل شکننده است.

امید چیزی نیست که با مدرک دانشگاهی یا پس از فارغ التحصیلی از بوت کمپ به ما بدهند. این چیزی است که ما از طریق باورها، روابط، مذهب، سنت‌های مقدس و با پرسیدن مرتب از خود، “آیا می‌خواهم امروز خوشحال باشم یا خوش‌بین” به دنبال و به دست می‌آوریم؟

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر