دومین چاه میدان مشترک فروزان به نفت رسید/ جزئیاتگزارش کردن صدای ایراناز روابط عمومی و امور بین الملل گروه پتروپارس سید شمس الدین موسوی با اشاره به اینکه چاه شماره ۱۲-۰۳ حفاری شده و به مرحله تولید رسیده است، گفت: این عملیات تلاش شبانه روزی همکاران و با حمایت های محترم می باشد. مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران. تکمیل شد و با توجه به شرایط بستر، ۹۵۰ متر از طول ۳۳۷۹ متری آن به صورت افقی حفاری شده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس ظرفیت اولیه چاه روزانه یک میلیون بشکه نفت برداشت می شود، گفت: طی چند روز گذشته جریان از این حلقه چاه آغاز شد و پاکسازی چاه نیز توسط همکاران ما انجام شد. “

موسوی با بیان اینکه پس از حفاری اولین چاه در میدان نفتی فروزان در اردیبهشت ماه سال جاری، این دومین چاهی است که بر اساس تعهدات گروه پتروپارس به مشتری تحویل داده می شود، یادآور شد: تعهد ما حفاری ۲۶ حلقه چاه در فروزان است. میدان نفتی تا پایان سال ۱۴۰۲ تحویل کارفرما می شود و سعی می کنیم تا موعد مقرر به تعهدات خود عمل کنیم.

در زمینه مهندسی، تامین کالا، خدمات فنی و اجرایی از ظرفیت های ایران در این زمینه استفاده می شود

مدیرعامل گروه پتروپارس همچنین با اشاره به استفاده از ظرفیت های ایرانی در حوزه مهندسی، تامین کالا، خدمات فنی و اجرایی در این زمینه اظهار داشت: به فضل الهی امکانات و توانمندی های داخلی ما را از پیمانکاران خارجی متمایز می کند. غیرضروری است و به جز موارد بسیار محدود در عرضه کالا، مابقی خدمات توسط شرکت های داخلی تامین و اجرا می شود که مایه غرور ملی است.

لازم به ذکر است میدان نفتی فاروزان در ۱۰۰ کیلومتری جنوب شرقی جزیره خارگ در خلیج فارس قرار دارد و با میدان نفتی مرجان در عربستان مشترک است.