دستور ویژه رئیس جمهور برای رفع معیشت بازنشستگانگزارش کردن صدای ایرانرئیس جمهور با بیان اینکه دولت با رعایت عقلانیت در تصمیم گیری های خود خود را موظف به اجرای عدالت می داند، گفت: همانطور که بارها اعلام شده، دولت به مسائل اقتصادی جامعه و معیشت اقشار مختلف آگاهی کامل دارد. از جمله بازنشستگان توجه به این موضوع حیاتی و تلاش برای بهبود آن هرگز از اولویت های من خارج نشده است.

رئیسی با تاکید بر اینکه رسیدگی به حقوق مستمری بگیران در مراحل کارشناسی است، ادارات مرتبط با این موضوع را مکلف کرد تا در اسرع وقت مطابق قانون و به نفع معیشت مستمری بگیران تصمیمات موثر صادر و اجرا کنند.

در این جلسه علاوه بر بررسی موضوع حقوق بازنشستگان، درباره الزامات اسقاط خودروهای فرسوده نیز تصمیماتی اتخاذ شد.

بر این اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن ارائه گزارشی از وضعیت تولید خودرو، موتورسیکلت و کامیون در کشور، پیشنهاد خود را در زمینه رفع مشکلات اجرای این طرح مطرح کرد. اسقاط و تعویض خودروهای فرسوده

اعضا پس از بحث و تبادل نظر مقرر کردند در راستای اجرای قانون جدید ساماندهی صنعت خودرو، دولت الزامات اجرایی، راهکارهای رفع موانع و مشکلات و همچنین تعیین تکلیف این طرح را در سال جاری ارائه کند. لایحه دو فوریتی در اسرع وقت به شورای اسلامی ارائه شود. زمینه اجرای قانون مذکور را فراهم کند.

در پایان این جلسه گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص وظایف مندرج در قانون مصوب بودجه کل کشور در راستای اجرای قانون واگذاری سهام بر اساس اولویت های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.