در یک پیروزی دیگر، جراحی چاقی خطر سرطان را در مطالعه طولانی مدت کاهش می دهد


قبل از خواندن اطلاعات بیشتر، من یک جراح نیستم.

فکر می‌کنم می‌توان گفت از نظر اثرات و فواید جراحی، رقیب جراحی چاقی بسیار کم است.

نشان داده شده است که طول عمر را افزایش می دهد، به طور منظم بسیاری از بیماری های مزمن از جمله دیابت نوع ۲، فشار خون بالا، و آپنه خواب (و بسیاری موارد دیگر) را به سمت بهبودی سوق می دهد و به طور چشمگیری کیفیت ذهنی زندگی را بهبود می بخشد. برای بسیاری، جراحی چاقی فرصتی جدید برای زندگی ارائه می دهد.

خوب، به لیست بالا کاهش خطر ابتلا به سرطان را اضافه کنید. اگرچه با توجه به رابطه بین وزن و برخی از رایج‌ترین سرطان‌های ما، البته عجیب نیست، اما داده‌های جدید حاصل از مطالعه SOS بیش از دو دهه است که نشان می‌دهد خطر ابتلا به سرطان در بیمارانی که جراحی را در مقابل کنترل‌های پزشکی همسان وزن انتخاب کرده‌اند، کاهش می‌یابد.

برای آن دسته از ما که به اندازه کافی خوش شانس هستیم که با بیمارانی که جراحی چاقی انجام داده اند کار کنیم، می دانیم که چقدر می تواند زندگی را تغییر دهد. اما آنچه که تکان دهنده است، راحتی افرادی است که با این گروه از بیماران کار نمی کنند تا بر روی جراحی تمرکز کنند یا از آن می ترسند، و این متأسفانه شامل افراد جامعه مراقبت های بهداشتی نیز می شود.

داده ها واضح است. جراحی چاقی فوق العاده است. با این اوصاف، امیدوارم در ۲۰-۳۰ سال دیگر نیازی به این کار نباشد و داروهایی جایگزین شوند که منجر به درجات جراحی کاهش وزن بدون جراحی می شوند. تا آن زمان، من از گزینه جراحی چاقی سپاسگزارم و اگر این کار را نکرده اید، یا نادان هستید یا حرفه ای.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر