در گفتگوی تلفنی رئیسی و امیر قطر چه گذشت؟گزارش کردن صدای ایرانخبرگزاری رسمی قطر (قنا) گزارش داد که «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر امشب (پنجشنبه) با آیت الله ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفتگو کرد.

امیر قطر و آیت الله رئیسی در این تماس تلفنی مهم ترین تحولات در سطح منطقه ای و بین المللی را مورد بررسی قرار دادند.

آل ثانی: روابط ایران و قطر قوی و با ثبات است

تمیم بن حمد آل ثانی نیز در نشست خبری مشترک با آیت الله رئیسی پس از سفر به ایران در ۲۲ اردیبهشت اظهار داشت: روابط ایران و قطر قوی و با ثبات است و این روابط مبتنی بر حسن همجواری و سفر اخیر آقای رئیس جمهور است. رفتن به قطر گام بسیار مهمی بود.

برای حل اختلافات در منطقه راهی جز گفتگو وجود ندارد

وی ادامه داد: امروز در مورد مسائل دوجانبه صحبت کردیم و در جریان مذاکرات تاکید کردیم که برای حل اختلافات در منطقه راهی جز گفتگو وجود ندارد و در این مورد با رئیس جمهور ایران توافق کردیم و طرفین تاکید کردند. مناقشات در منطقه باید از طریق گفتگوی سازنده حل و فصل شود.

امیر قطر تصریح کرد: درباره مسائل منطقه ای و چندین مورد بحث و تبادل نظر کردیم. موضوع اصلی درباره فلسطین بود. البته در مورد سوریه، عراق و یمن هم صحبت کردیم. ما معتقدیم مشکلاتی که در این کشورها وجود دارد باید با راه حل های عادلانه و جامع حل شود.

به گزارش صدای ایران، وی در پایان تاکید کرد: در مورد مذاکرات وین باید بگویم که قطر همواره نگاه مثبتی به این مذاکرات داشته و معتقدیم گفت وگو راه حل این موضوع است.