در گفتگوی تلفنی رئیسی با نخست وزیر ارمنستان چه گذشت؟گزارش کردن صدای ایرانآیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی شامگاه چهارشنبه در پاسخ به تماس تلفنی نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، روابط دو کشور را تاریخی و عمیق توصیف و بر ضرورت برنامه ریزی برای افزایش سطح همکاری های اقتصادی پایدار بین دو کشور تاکید کرد. تهران و ایروان.

رئیس جمهور با اشاره به درگیری های روزهای گذشته در قفقاز گفت: پایبندی امضاکنندگان بیانیه آتش بس سه جانبه به مفاد آن و حل مسائل باقی مانده از طریق گفتگو و راه حل های دیپلماتیک بهترین راه برای ایجاد صلح و امنیت است. در منطقه قفقاز

ایران هیچ تغییری در جغرافیای سیاسی منطقه را نمی پذیرد

آیت الله رئیسی با اشاره به بیانات راهبردی رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با رؤسای جمهور روسیه و ترکیه در خصوص حساسیت جمهوری اسلامی ایران نسبت به مرزهای خود در منطقه قفقاز و مخالفت با هرگونه اقدام برای تغییر آنها، تصریح کرد: : ایران هیچ تغییری در جغرافیای سیاسی منطقه ایجاد نخواهد کرد. نمی پذیرد و حاضر است از همه ظرفیت ها برای برقراری صلح و ثبات در منطقه قفقاز و رشد و توسعه آن استفاده کند.

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان نیز در این گفتگوی تلفنی گزارش مفصلی از درگیری های اخیر ارمنستان و آذربایجان ارائه کرد.

نخست وزیر ارمنستان همچنین با ابراز خرسندی از توسعه روابط تهران و ایروان، بر آمادگی کشورش برای تسهیل ترانزیت کالا بین دو کشور و افزایش همکاری ها در زمینه های زیرساختی از جمله راه و انرژی تاکید کرد.