در گفتگوی امیر عبداللهیان با همتای نیجریه ای خود چه گذشت؟به گزارش صدای ایران، امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با جفری اونیاما همتای نیجریه ای خود در خصوص آخرین وضعیت روابط دوجانبه ایران و نیجریه و همچنین تحولات بین المللی تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان سابقه نیم قرنی روابط دو کشور را سرمایه ای بزرگ و محکم برای توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ایران و نیجریه بر اساس منافع مشترک دانست.

امیر عبداللهیان برگزاری ششمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور را موفقیت آمیز ارزیابی کرد و اجرای اسناد امضا شده در این نشست را مهم ارزیابی کرد.

در بخشی دیگر از این گفتگو، رئیس دستگاه دیپلماسی با اشاره به آخرین وضعیت مذاکرات با طرفین بر تعهد کشورمان به ادامه گفت‌وگوها با طرف‌های دیگر و اراده کشورمان برای دستیابی به یک توافق قوی و پایدار تاکید کرد. لغو تحریم ها

امیر عبداللهیان با ابراز امیدواری از اینکه آژانس به صورت فنی و به دور از کار سیاسی وظیفه خود را دنبال کند، تصریح کرد: در صورت واقع بین بودن طرف آمریکایی می توان به توافق رسید.

وی در پایان از همتای نیجریه ای خود برای سفر به تهران دعوت کرد.

وزیر امور خارجه نیجریه همچنین سفر اخیر هیات نیجریه به تهران را مثمر ثمر خواند و سابقه روابط دوستانه دو کشور و همبستگی دو ملت در چالش های مختلف زمینه مناسبی برای توسعه روابط است. در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی.

وی با ابراز امیدواری از اینکه سفر آتی وزیر امور خارجه کشورمان به آفریقا شامل نیجریه نیز شود، سلام و احوالپرسی گرم رئیس جمهور نیجریه را به رئیس جمهور ایران ابلاغ کرد.

وزیر امور خارجه نیجریه بر حسن نیت ایران در مذاکرات رفع تحریم ها تاکید کرد و با اشاره به خروج آمریکا از برجام، نسبت به بازگشت این کشور به توافق و حل و فصل مسائل ابراز امیدواری کرد.