در هیچ بخشی از خطوط قرمز عقب نشینی صورت نگرفت و عقب نشینی هم نخواهد بود


گزارش کردن صدای ایرانعصر امروز سه شنبه در دیدار اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس با دریادار شمخانی گزارش کاملی از روند کار ارائه شد. مذاکرات و روند بررسی ایده های هماهنگ کننده اتحادیه اروپا و جمع بندی نظرات ایران در این زمینه به کمیسیون ارائه شد.

در این جلسه که در محل دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و با حضور وزیر امور خارجه، رئیس سازمان انرژی اتمی و معاون سیاسی وزارت امور خارجه برگزار شد، سوالات نمایندگان مطرح شد. حاضر در جلسه در خصوص ابعاد مختلف متن پیشنهادی پاسخ داده شد.

شمخانی: در هیچ بخشی از خطوط قرمز عقب نشینی صورت نگرفت و عقب نشینی هم نخواهد داشت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر سیاست محوری دولت مبنی بر عدم گره زدن اقتصاد کشور به مذاکرات، گفت: قانون اقدام راهبردی لغو تحریم ها و حفظ منافع ملت ایران که با اطلاعات و اطلاعات به تصویب رسید. آینده نگری مجلس انقلاب، ظرفیت های بسیار خوبی برای پیگیری کامل سیاست مقاومت دارد. این فعال امروز بیش از گذشته ثمرات خود را در اختیار کشور قرار داد.

در هیچ بخشی از خطوط قرمز عقب نشینی صورت نگرفت و عقب نشینی هم نخواهد بود

وی با تشریح تلاش های شبانه روزی رئیس و اعضای هیات مذاکره کننده و مجموعه دستگاه های فعال در این حوزه، خاطرنشان کرد: صرف نظر از توافق یا عدم توافق، منافع ملت ایران را تامین می کند. هماهنگی خوب بین بخش های مختلف کشور برای پیشبرد مذاکرات. در هیچ بخشی از خطوط قرمز عقب نشینی صورت نگرفت و انجام نمی شود.

در ادامه این نشست علی باقری مذاکره کننده ارشد کشورمان و مهندس محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی توضیحات مفصلی در خصوص مذاکرات در بخش های مربوط به رفع تحریم ها و مسائل هسته ای ارائه کردند. به سوالات متعدد نمایندگان حاضر در جلسه پاسخ داد.