در دو منطقه در مرکز ماپوچه حالت فوق العاده اعلام شده استتاریخ انتشار:

در شیلی ، تحت فشار ائتلاف خود ، رئیس جمهور محافظه کار در 12 اکتبر در دو منطقه در 600 کیلومتری جنوب پایتخت وضعیت فوق العاده اعلام کرد. رویدادی که مستلزم آن است که ارتش اجازه دارد حداقل دو هفته در عملیات پلیس شرکت کند. این استانها در مرکز ادعاهای ماپوچه ، اصلی ترین جمعیت بومی شیلی قرار دارند. از نظر رئیس جمهور ، پاسخ به خشونت هایی است که او به گروه ها نسبت می دهد. ” تروریست ها او گفت. با این حال ، برخی می ترسند که نظامی شدن این مناطق تنش ها را افزایش دهد.

با خبرنگار ما در سانتیاگو ، جاستین فونتین

در این استانها ” اقدامات جدی و مکرر خشونت (…) مربوط به قاچاق مواد مخدر ، تروریسم و ​​جنایت سازمان یافته اطلاعات عمومی است »، به ویژه در ماه های اخیر ، رئیس جمهور کشته شدن چندین افسر پلیس را محکوم کرد.

مرگ و میر هنوز روشن نشده است ، اما مناطق مربوط به مناطقی است که توسط مردم بومی ماپوچه (9 درصد از جمعیت شیلی) ادعا شده است ، که گروه های کوچک شبه نظامی خواهان آن شده اند ، به ویژه در فعالیت های خرابکارانه علیه جنگلداری.

همچنین بخوانید: شیلی: در درگیری های راهپیمایی ماپوچه ، یک وکیل جان خود را از دست می دهد

ترس از افزایش تنش

دولت با اعمال قوانین ضد تروریسم پاسخ داده است و پلیس بارها متهم به اتهامات دروغین علیه مردم ماپوچه و همچنین کشتن چندین فعال محلی در سال های اخیر شده است.

در این زمینه ، بیانیه رئیس جمهور ترس از تشدید تنش ها را افزایش می دهد. ناگفته نماند که این اتفاق در سالگرد ورود کریستف کلمب به آمریکا رخ داد. تاریخی که نماد آغاز استعمار و کشتارهای متعدد برای مردم بومی است.

دیدگاهتان را بنویسید