درگیری میان نیروهای آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره باغبه گزارش صدای ایران از ایرنا به نقل از خبرگزاری آذرتاج، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان مدعی شد که نیروهای ارمنی، جمعه بامداد، نیروهای آذری را در منطقه کلبجار در منطقه مورد مناقشه قره باغ هدف قرار دادند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان زمان آتش گشودن نیروهای ارمنی به روی نیروهای آذری را ساعت ۳۰ تا ۵۰ دقیقه بامداد روز جمعه(۲۰ آبان) اعلام کرد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان همچنین مدعی شد در ۲۰ آبان ماه، ساعت ۰۱:۴۵ بامداد، گروهی از نیروهای ارمنی، مواضع ارتش جمهوری آذربایجان در منطقه خوجاوند را هدف قرار داده اند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در گفت و گو با آذرتاج از پاسخ متقابل نیروهای آذری به حملات نیروهای ارمنی خبر داد.

به گزارش ایرنا، باوجود امضای موافقت نامه های بین صلح ایروان و باکو، دو طرف باکو نیروهای ارتش را به آتش بس مناطق و مناطق مرزی در قره باغ درگیر کرده اند.

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان روز پنجشنبه گفت که کشورش منطقه ای را از سلاح در اطراف قره باغ با تضمین بین المللی ارائه کرده است.

وی گفت که این ایده توسط مقامات قره پیشنهاد شده است و او آن را در دیدار روسای جمهوری روسیه و آذربایجان در روز ۳۱ اکتبر در شهر سوچی در جنوب روسیه، اجرا کرده است.

نخست وزیر ارمنستان افزود: «اگر این پیشنهاد از سوی (جمهوری آذربایجان) پذیرفته شود، امکان پذیر است باغ به دفاع از ارتش به اندازه فعلی آن نیازی نداشته باشد».

پاشینیان همچنین ادعاهای باکو را مبنی بر حمله نیروهای مسلح ارمنی به قره باغ تکذیب کرد و گفت: «ارتش دفاعی قره باغ از ساکنان محلی ساخته شده و هدف آن حمایت از جمعیت قره باغ است.»

وی همچنین اظهار داشت که جمهوری آذربایجان باید از روستایی در قره باغ که در اختیار نیروهای حافظ صلح روسیه هستند، خارج شوند.

نخست وزیر ارمنستان گفت: «نسخه به روز این پیشنهاد به جمهوری آذربایجان ارائه شده است که در آن منطقه ای از تسلیحات در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان به اندازه سه کیلومتر در مرز دو کشور پیشنهاد می شود.