درگذشت شخصیت سیاسی کهگیلویه و بویراحمد (سید کادر لاهوتی)گزارش کردن صدای ایرانسید قدیر لاهوتی در سال ۱۳۳۴ در بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه به دنیا آمد. لاهوتی سابقه فرمانداری گچساران نماینده آموزش عالی شورای آموزش و پرورش به دستور وزیر وقت آقای مظفر به مدت ۸ سال از سال ۱۳۸۱ مقدمات تاسیس دانشگاه پیام نور دهدشت و راه اندازی و ریاست آن. تا سال ۱۳۸۶ استاندار کهگیلویه، عضو شورای آموزش و پرورش و ارتقای استان کهگیلویه و بویراحمد را در کارنامه خود داشت.

مرحوم لاهوتی مدت ها از بیماری کلیوی رنج می برد

به گزارش صدای ایران، مرحوم لاهوتی مدت ها از بیماری کلیوی رنج می برد و با وجود موفقیت اولیه عمل پیوند، مدتی پیش این بیماری تشدید شده بود و پس از بستری شدن در بیمارستان ابن سینا شیراز، امروز درگذشت. ، شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ وداع کرد

این چهره فرهنگی و سیاسی در طول عمر خود شاگردان و ادبی ماندگاری را در جامعه ادبی کشور به ویژه استان کهگیلویه و بویراحمد پرورش داده است.

جزئیات مراسم تشییع سید قدیر لاهوتی

لازم به ذکر است، ساعت ۱۴ امروز شنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ پیکر این فعال سیاسی و چهره دانشگاهی از شیراز به شهر یاسوج منتقل می شود. امروز ساعت ۱۶ مراسم تشییع از مقابل کلانتری در جاده یاسوج به اصفهان برگزار می شود. مراسم تشییع پیکر مرحوم دکتر لاهوتی ساعت ۱۷:۳۰ عصر فردا یکشنبه سیزدهم شهریور ۱۴۰۱ در شهر دهدشت و در قبرستان این شهرستان برگزار می شود.