درمان دیابت نوع ۲ که ممکن است شما را شگفت زده کند


در حالی که دیابت به عنوان یک بیماری لاعلاج شناخته شده است، تعداد فزاینده ای از تحقیقات این ادعا را تایید می کند که با ترکیب مناسبی از تغییرات سبک زندگی، بهبودی امکان پذیر است.

تنها چند دقیقه در جنوب سن دیگو، مرکز کنترل چاقی از بیمارانی مراقبت کرده است که ثابت کرده‌اند دیابت نوع ۲ واقعاً یک وضعیت برگشت‌پذیر است. به یکی از بیماران ما، وین پیکوک، در سن ۵۹ سالگی گفته شد که از نظر آماری تا ۶۳ سالگی زنده نخواهد ماند مگر اینکه ۱۰۰ تا ۱۵۰ پوند وزن کم کند. وقتی به ۶۰ رسیدی [insulin units]، غیر فعال بود. بنابراین، من به حداکثر ۶۰ واحد رسیدم. خیلی خیلی ساده بود.نتایج خیلی فوری بود… من شش سال است که ۶۰ واحد انسولین مصرف می کنم و در عرض هفت روز آن را از ۶۰ به صفر کاهش داده ایم.”

دیابت نوع ۲ چقدر شایع است؟

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، بیش از ۳۴ میلیون آمریکایی مبتلا به دیابت هستند (حدود ۱ در ۱۰) و حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد از آنها دیابت نوع ۲ دارند. افراد بالای ۴۵ سال اغلب به این بیماری مبتلا می شوند، اما تعداد فزاینده ای از کودکان، نوجوانان و بزرگسالان جوان نیز به دیابت نوع ۲ مبتلا می شوند.

عوامل خطر دیابت نوع ۲

اگر شما در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ هستید:

 • آیا اضافه وزن دارید یا چاق هستید
 • ۴۵ سال یا بیشتر هستند
 • چربی را عمدتاً در اطراف شکم ذخیره کنید – اگر دور کمر شما بیش از ۴۰ اینچ (مردان) یا بیش از ۳۵ اینچ (زنان) باشد، خطر افزایش می یابد.
 • سبک زندگی کم تحرک داشته باشید – غیر فعال بودن به این معنی است که بدن شما از گلوکز به عنوان انرژی استفاده نمی کند، بنابراین حساسیت شما به انسولین افزایش می یابد.
 • شما سابقه خانوادگی دیابت نوع ۲ دارید
 • سطوح غیر طبیعی چربی دارند – کسانی که سطوح پایینی از کلسترول لیپوپروتئین با چگالی بالا (کلسترول “خوب”) و سطوح بالای تری گلیسیرید دارند، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش می دهند.
 • شما پیش دیابت دارید – پیش دیابت وضعیتی است که در آن سطح قند خون شما بالاتر از حد طبیعی است اما به اندازه ای پایین است که به عنوان دیابت طبقه بندی نمی شود. در صورت عدم درمان، پیش دیابت ممکن است به دیابت نوع ۲ تبدیل شود.
 • شما خطرات مرتبط با بارداری دارید – اگر در دوران بارداری به دیابت بارداری مبتلا شده اید یا اگر نوزادی با وزن بیش از ۹ پوند به دنیا بیاورید، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در شما افزایش می یابد.
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) دارید

عوارض دیابت نوع ۲

فرد مبتلا به دیابت سطح قند خون بالایی دارد. بنابراین، مدیریت این سطوح می تواند به کاهش خطر افزایش قند خون که باعث آسیب در سراسر بدن می شود، از جمله اندام های اصلی مانند قلب، اعصاب، رگ های خونی، کلیه ها و چشم ها کمک کند. اگر سطح گلوکز به طور مداوم بالا باشد، ممکن است مشکلات سلامتی زیادی ایجاد شود و عواملی که خطر ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهند، عوامل خطر برای سایر بیماری‌های مزمن جدی محسوب می‌شوند.

نمونه هایی از عوارض و شرایط مرتبط (همبودی) عبارتند از:

 • بیماری قلبی
 • فشار خون بالا
 • حمله مغزی
 • آترواسکلروز (تنگ شدن عروق خونی)
 • آسیب عصبی
 • بیماری کلیوی
 • آسیب چشم
 • اختلال شنوایی
 • بیماری های پوستی مانند عفونت های باکتریایی و قارچی
 • بهبود آهسته (بریدگی ها و تاول های درمان نشده ممکن است به یک عفونت جدی تبدیل شوند و باعث آسیب شدید شود که ممکن است منجر به قطع انگشت پا، پا یا ساق پا شود)
 • آپنه خواب
 • بیماری روانی

کاهش وزن و دیابت نوع ۲

دیابت نوع ۲ در بسیاری از موارد قابل درمان است. این زمانی اتفاق می‌افتد که سطح قند خون شما عادی شود و دیگر نیازی به مصرف داروهای دیابت ندارید، مشابه روشی که یک بیمار OCC، وین، ۶۰ واحد انسولین خود را پس از کاهش وزن به صفر رساند. این می تواند زندگی را تغییر دهد.

محققان دریافته اند که بسیاری از رسوبات چربی در کبد و لوزالمعده (از آنهایی که قبلاً در معرض این آسیب ناشی از چربی هستند) به دیابت نوع ۲ کمک می کند. به طور خاص، کاهش وزن ممکن است سلول‌های مسئول ترشح انسولین را دوباره راه‌اندازی کند. مطالعات نشان داده است که افرادی که قادر به رسیدن به وزن مناسب هستند، سلول های خود را دوباره به کار می اندازند، همه اینها به دلیل کاهش چربی در کبد و پانکراس است. بنابراین، بهتر است با جلوگیری از افزایش وزن که منجر به پیشرفت آن می شود، از دیابت نوع ۲ جلوگیری کنید. اساساً کسانی که مقدار قابل توجهی وزن خود را از طریق رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی از دست داده اند، بیشتر در معرض ابتلا به دیابت هستند.

نتایج جراحی کاهش وزن برای دیابت نوع 2 در تیجوانا، MX

وزن چند؟

بسیاری از کسانی که با موفقیت دیابت نوع ۲ را معکوس می کنند ۳۰ پوند وزن کم کرده اند. یا بیشتر. با این حال، تا زمانی که موفقیت آمیز نبودند، به دیابت مبتلا نشدند. بنابراین، بسیار مهم است که به محض تشخیص، یک استراتژی کاهش وزن ایمن و موثر را شروع کنید.

چگونه خدمات کاهش وزن ما می تواند به شما کمک کند

نتایج جراحی کاهش وزن قبل و بعد در تیجوانا

برای معکوس کردن دیابت نوع ۲، بیماران تشویق می شوند که ایمن ترین راه را برای کاهش و حفظ وزن بیابند. رژیم غذایی و ورزش فرمول آسانی برای حمایت از کاهش وزن مداوم به نظر می رسد، اما هرگز به این سادگی نخواهد بود. شما باید تغییرات بلندمدت ایجاد کنید و تمام پشتیبانی لازم را دریافت کنید.

کاهش وزن و سلامت متابولیک به طرز فکر تغذیه سالم بستگی دارد – همه چیز در مورد انتخاب صحیح مواد غذایی است. در حالی که هر فردی ممکن است جراحی چاقی را با اهداف مختلف سلامتی در ذهن خود انجام دهد، تغذیه کلید موفقیت بلند مدت است. در OCC، ما متعهد به بهبود سلامت سلولی از طریق غذاهای غنی از مواد مغذی و مکمل‌ها هستیم، به خصوص زمانی که حجم غذایی که معده می‌تواند در خود نگه دارد به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. با انجام این کار، توانایی طبیعی بدن خود را برای ترمیم خود افزایش خواهید داد. در پایان روز، سفر کاهش وزن یک فرآیند شفابخش است. شما نمی توانید یک فرد را گرسنه نگه دارید تا به سلامت خود بازگردد، باید او را تغذیه کنید.

برنامه جامع آموزش پزشکی و تغذیه در مرکز پیشرفته ما، چه قبل از عمل یا بعد از عمل، نتیجه درس‌هایی است که از سفرهای بیماران ما آموخته‌ایم، تجربه خود ما به عنوان یک تیم بین‌المللی از ارائه‌دهندگان سلامت ، و تجربه به دست آمده از استفاده از درمان های پزشکی و تغذیه مبتنی بر شواهد. اساس رویکرد خدمات کاهش وزن ما ارائه ابزارهایی برای حمایت از توانایی طبیعی بدن برای بازگرداندن سلامتی است!

اجازه دهید OCC به شما در دستیابی به کاهش وزن و موفقیت کلی سالم کمک کند

مرکز کنترل چاقی مکزیک می تواند به شما کمک کند تا ابزارهای مورد نیاز برای ایجاد تغییرات عمده و طولانی مدت رژیم غذایی را به دست آورید که کیفیت زندگی شما را در سال های آینده بهبود می بخشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات کاهش وزن ما یا شروع سفر خود به سمت سلامتی و تندرستی، همین امروز با ما تماس بگیرید تا با یکی از هماهنگ کنندگان بیماران ما صحبت کنید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر