درمانی قوی یا افسانه ای بزرگ؟ – نکات تغذیه تلفن


عسل و دارچین: یک درمان قوی یا یک افسانه بزرگ؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. برخی ادعا می کنند که وقتی این دو ماده با هم ترکیب شوند ، تقریباً می توانند هر بیماری را درمان کنند. اگرچه شواهد نشان می دهد که هر یک از اینها دارای خواص درمانی هستند ، اما بسیاری از ادعاها در مورد مخلوط عسل و دارچین صحت ندارد. این مقاله فواید عسل و دارچین را بررسی می کند و واقعیت را از افسانه ها یا تصورات اشتباه جدا می کند.

مواد طبیعی برای سلامتی بهتر

عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورها تولید می شود. قرنهاست که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. امروزه عسل عمدتا به عنوان شیرین کننده در غذا و نوشیدنی ها استفاده می شود.

دارچین نیز ادویه ای است که از پوست درخت دارچین تهیه می شود. مردم پوست پوست را که به چوب دارچین معروف است پوست می کنند و خشک می کنند. می توانید دارچین را به شکل چوب خرد شده ، به شکل پودر یا به شکل عصاره تهیه کنید.

فقط عسل و دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارند. اما برخی معتقدند ترکیب این دو بهتر است. در سال 1995 ، یک روزنامه کانادایی فهرستی طولانی از بیماری هایی را منتشر کرد که با مخلوط عسل و دارچین قابل درمان هستند. از آن زمان ، ادعاهای عجیب در مورد ترکیب عسل و دارچین افزایش یافته است.

اگرچه کاربردهای درمانی زیادی از این دو ماده وجود دارد ، اما همه ادعاهای مربوط به ترکیب این دو از نظر علمی اثبات نشده است.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه محبوب در غذا است که می توان علاوه بر آن از آن استفاده کرد. دو نوع اصلی وجود دارد:

دارچین کاسیا: این نوع دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است ، محبوب ترین نوع دارچین است. سیلان ارزانتر از دارچین است و عوارض جانبی بالقوه ای دارد.

دارچین سیلان: این گونه به عنوان “دارچین واقعی” شناخته می شود. پیدا کردن کاسیا از دارچین سخت تر است و طعم کمی شیرین دارد.

خواص بی نظیر دارچین به دلیل اسانس های آن و ترکیبات آنها به ویژه ماده ای به نام سینامالدهید است. این ماده همچنین باعث طعم و عطر دلپذیر دارچین می شود.

برخی از مهمترین فواید دارچین:

ممکن است التهاب را کاهش دهد:

التهاب طولانی مدت خطر بیماری های مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد که دارچین می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

می تواند در درمان بیماری های عصبی کمک کند:

بسیاری از مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که دارچین می تواند به پیشرفت بیماری پارکینسون و آلزایمر کمک کند. این نتایج باید در مطالعات انسانی تأیید شود.

ممکن است دارای خواص ضد سرطانی باشد:

چندین آزمایش آزمایشگاهی روی حیوانات و لوله های آزمایش نشان داده است که دارچین از رشد و تولید سلول های سرطانی جلوگیری می کند. اما تحقیقات بیشتر و تحقیقات انسانی مورد نیاز است.

برخی پیشنهاد کرده اند که دارچین می تواند یک درمان طبیعی برای اختلال نقص توجه (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، شواهد کافی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد.

ویژگی های عسل

عسل علاوه بر اینکه جایگزین سالم تری برای شکر است ، دارای خواص درمانی متنوعی است. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که همه گونه ها یکسان نیستند. بیشترین فواید عسل با مواد فعال در عسل با کیفیت بالا و تصفیه نشده متمرکز است.

در اینجا برخی از فواید عسل با پشتیبانی علم آورده شده است:

ممکن است در سرکوب سرفه مثر باشد:

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه شب م thanثرتر از دکسترومتورفان ، ماده فعال در اکثر شربت های سرفه است. اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

یک درمان قوی برای زخم و سوختگی:

شش مطالعه نشان داده است که استفاده از عسل روی پوست یک درمان قوی برای زخم ها است.

تصور می شود که عسل می تواند به بهبود خواب ، تقویت حافظه ، افزایش قدرت جنسی ، درمان عفونت ها کمک کند و یک راه طبیعی برای کاهش پلاک روی دندان است ، اما این ادعاها توسط علم تایید نمی شود.

ترکیب عسل و دارچین ممکن است خواصی داشته باشد

در حالی که عسل و دارچین فقط می توانند به برخی از مشکلات سلامتی کمک کنند ، تصور می شود که ترکیب این دو م moreثرتر باشد. مطالعات نشان می دهد که فواید عسل و دارچین برای سلامتی مشابه است. به عنوان مثال ، هر دو دارای ویژگی هایی در زمینه های زیر هستند:

ممکن است خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد

مخلوط عسل و دارچین می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد ، زیرا می تواند چندین عامل خطر را کاهش دهد. سطوح بالای کلسترول بد (LDL) ، تری گلیسیرید ، فشار خون بالا و سطح پایین کلسترول خوب (HDL) عوامل خطر بیماری های قلبی هستند. جالب است که عسل و دارچین بر همه اینها تأثیر می گذارد.

مطالعات نشان می دهد که مصرف عسل می تواند کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد کاهش دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) را تا 3 درصد افزایش دهید.

یک دوز روزانه دارچین کلسترول تام را به 16 میلی گرم در دسی لیتر ، کلسترول بد (LDL) را به 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید را به 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد. کلسترول (HDL).

اگرچه تأثیر دارچین و عسل بر فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته است ، اما هر دو فشار خون را جداگانه کاهش می دهند. البته این مطالعه روی حیوانات انجام شده است.

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنول جریان خون را در قلب بهبود می بخشد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند ، خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

عسل و دارچین نیز می توانند از بیماری های قلبی جلوگیری کنند ، زیرا هر دو التهاب را کاهش می دهند. التهاب مزمن عامل اصلی در ایجاد بیماری های قلبی است.

ممکن است به التیام زخم ها کمک کند

عسل و دارچین هر دو دارای خواص درمانی خوبی هستند که می توان آنها را در ترکیب با کاربرد موضعی برای درمان عفونت های پوستی استفاده کرد. عسل و دارچین هریک توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند ، دو خاصیتی که برای بهبود پوست بسیار مهم است.

عسل وقتی به پوست مالیده می شود به درمان سوختگی کمک می کند. همچنین می تواند زخم پای دیابتی را که عارضه بسیار جدی بیماری است درمان کند.

دارچین به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی ممکن است فواید دیگری برای بهبود زخم داشته باشد.

زخم های پای دیابتی در معرض خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها هستند. مطالعه لوله آزمایشگاهی نشان داد که روغن دارچین به محافظت در برابر باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک کمک می کند. البته در این مورد چندین لایه پودر دارچین استفاده شد و می توانید آن را از خواربارفروشی تهیه کنید. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین همین تأثیر را دارد.

می تواند به کنترل دیابت کمک کند

همه می دانند که مصرف منظم دارچین برای بیماران دیابتی مفید است. همچنین می تواند به جلوگیری از دیابت کمک کند. مطالعات متعدد نشان می دهد که دارچین قند خون را در افرادی که از این بیماری رنج می برند کاهش می دهد. یکی از راه هایی که دارچین قند خون را کاهش می دهد ، افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین باعث حساسیت بیشتر سلول ها به هورمون انسولین می شود و به انتقال قند خون به سلول ها کمک می کند.

عسل همچنین دارای مزایای بالقوه برای بیماران دیابتی است. مطالعات نشان داده اند که عسل به میزان قابل توجهی کمتر از سطح قند است. علاوه بر این ، عسل می تواند کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را در بیماران دیابتی کاهش دهد و سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش دهد.

عسل و دارچین برای شیرین کردن چای مفیدتر از شکر هستند. با این حال ، عسل هنوز کربوهیدرات بالایی دارد ، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید آن را در حد اعتدال بخورند.

سرشار از آنتی اکسیدان

عسل و دارچین هم منابع عالی آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که از مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد محافظت می کنند که می توانند به سلول های شما آسیب برسانند.

عسل سرشار از آنتی اکسیدان فنل است که با کاهش خطر بیماری های قلبی مرتبط است. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. دارچین در مقایسه با ادویه جات ترشی جات در رتبه اول از نظر محتوای آنتی اکسیدانی قرار دارد. مصرف عسل و دارچین در کنار هم می تواند دوز قوی آنتی اکسیدان به شما بدهد.

ادعاهای تأیید نشده در مورد عسل و دارچین

مفهوم ترکیب دو ماده قوی برای درمان حتی قوی تر به نظر می رسد. با این حال ، هیچ تحقیقی نشان نداده است که ترکیب عسل و دارچین یک ماده معجزه آسا ایجاد می کند که بیماری های مختلف را درمان می کند. علاوه بر این ، بسیاری از استفاده های پیشنهادی برای عسل و دارچین از نظر علمی پشتیبانی نشده است. برخی از ادعاهای مشهور اما تأیید نشده در مورد عسل و دارچین:

با علائم آلرژی مبارزه می کند:

برخی از کارها در مورد توانایی عسل در کاهش علائم آلرژی انجام شده است ، اما شواهد ضعیف است.

سرماخوردگی را درمان می کند: عسل و دارچین خواص ضد باکتریایی خوبی دارند ، اما بیشتر سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شوند.

آکنه را درمان می کند: اگرچه خواص ضد باکتریایی هر دو ماده برای پوست مستعد آکنه مفید است ، اما هیچ تحقیقی در مورد توانایی این ترکیب در درمان آکنه انجام نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند: چندین مطالعه نشان می دهد که جایگزینی شکر با عسل به کاهش وزن کمتری کمک می کند ، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که عسل و دارچین به کاهش وزن شما کمک کند.

تسکین درد آرتروز: عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از این غذاها بر روی پوست برای کاهش ورم مفاصل وجود ندارد.

مشکلات گوارشی را برطرف می کند: ادعاهایی وجود دارد که عسل می تواند از معده شما محافظت کند و هر دو ماده با عفونت های باکتریایی در روده مبارزه می کنند. با این حال ، این ادعاها با تحقیقات علمی تأیید نمی شود.

چگونه از عسل و دارچین برای بهبود سلامت خود استفاده کنیم

بهترین راه استفاده از عسل در رژیم غذایی شما استفاده از آن به جای شکر است. مطمئن شوید که عسل تصفیه نشده خریداری می کنید ، زیرا مقدار زیادی عسل فرآوری شده در قفسه های سوپر مارکت ها برای سلامتی شما مفید نیست. از عسل با احتیاط استفاده کنید زیرا قند بالایی دارد.

همچنین باید بدانید که دارچین حاوی مقدار زیادی ترکیبی به نام کومارین است که می تواند سمی باشد. مقدار کومارین در دارچین کاسیا بسیار بیشتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سیلان بخرید ، اما در صورت مصرف انواع مختلف کاسیا ، مصرف روزانه خود را به 1.2 قاشق چایخوری (2-0.5 گرم) محدود کنید. می توانید با خیال راحت روزانه 1 قاشق چایخوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان مصرف کنید.

برای استفاده از عسل و دارچین برای درمان عفونت های پوستی ، عسل را با مقدار کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آلوده بمالید.

در پایان

عسل و دارچین هر کدام فواید زیادی برای سلامتی دارند که بسیاری از آنها توسط علم پشتیبانی می شود. هر دوی این مواد به ویژه برای بهبود سلامت قلب و عفونت مفید هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل و دارچین معجزه ای شفابخش ایجاد می کند.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

healthline.com

دیدگاهتان را بنویسید