درباره احیای توافق هسته ای با ایران با واشنگتن و کشورهای منطقه در تماس هستیم!گزارش کردن صدای ایرانبه گزارش پایگاه اینترنتی النشره لبنان، بنی گانتز، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: در مورد احیای رژیم صهیونیستی با واشنگتن و کشورهای منطقه هستیم. توافق هسته ای ما با ایران در تماس هستیم.

اسرائیل می داند که چگونه در صورت لزوم آزادانه عمل کند

وی گفت: تمام تلاش خود را برای تأثیرگذاری انجام می دهیم توافق ما انجام خواهیم داد و اسرائیل می داند که در صورت لزوم چگونه آزادانه عمل کند.

یایر لاپید، نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی چندی پیش در پیامی به کاخ سفید مدعی شد که پیش نویس توافق وین فراتر از معیارهای برجام بوده و با خطوط قرمز دولت جو بایدن و دولت جو بایدن مطابقت ندارد. آن را نقض کرد.

به گزارش سایت صهیونیستی آمریکایی آکسیوس، لاپید در دفتر خود با تد داچ، رئیس کمیته خاورمیانه در مجلس نمایندگان آمریکا و تام نیدز سفیر آمریکا دیدار و درباره موضوع ایران با آنها گفت وگو کرد.

به گزارش آکسیوس، پیام لاپید به این دو مقام آمریکایی این بود که پیش نویس توافق هسته ای اتحادیه اروپا که به متن نهایی معروف شده است، با معیارهای دولت بایدن همخوانی ندارد و نسبت به توافق هسته ای اولیه امتیازات بیشتری به ایران می دهد. توافق.

لاپید گفت: زمانی که پیش نویس اتحادیه اروپا به ایران ارسال شد، به اصطلاح پیشنهاد «نهایی» بود، اما وقتی ایرانی ها پاسخ خود را ارسال کردند، نه تنها این پیشنهاد را نپذیرفتند، بلکه خواستار امتیازاتی بیشتر از توافق ۲۰۱۵ شدند.

زمان آن فرا رسیده است که درباره چگونگی جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای صحبت کنیم

نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی با بیان اینکه زمان خروج از مذاکرات فرا رسیده است، مدعی شد که هر اقدام دیگری پیام ضعف ایران را به همراه خواهد داشت و اکنون زمان آن فرا رسیده است که چگونه می توان از دستیابی ایران به هسته ای جلوگیری کرد. سلاح ها صحبت.

این مقام صهیونیست همچنین مدعی شد: اسرائیل به هیچ توافق هسته ای محدود نمی شود و هر کاری که لازم باشد برای جلوگیری از یک ایران مجهز به سلاح هسته ای انجام می دهد و همچنین با نیروهای وابسته به ایران در منطقه مقابله خواهد کرد.

به گفته کارشناسان سیاسی، یکی از دلایل مهم خروج دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا از برجام، فشار رژیم صهیونیستی و لابی آن در آمریکا بود.

دور جدید مذاکرات لغو تحریم های ایران پس از وقفه پنج ماهه از ۲۲ مرداد در وین آغاز شد و این مذاکرات پس از چهار روز در ۲۶ مرداد با بازگشت هیات ها به پایتخت ها پایان یافت.

برگزاری این دور از مذاکرات پس از آن صورت گرفت که مقام سیاست خارجی اتحادیه اروپا در روزنامه فایننشال تایمز مدعی شد بسته پیشنهادی جدیدی را روی میز گذاشته است که شامل راهکارهای به روز در خصوص لغو تحریم ها و هسته ای ایران است. مراحل

حدود یک هفته از ارائه پاسخ مکتوب ایران به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا می گذرد و دولت جو بایدن علیرغم ادعای رویکرد دیپلماتیک در قبال ایران و تلاش برای بازگشت به برجام، همچنان مشغول بررسی نظرات است.

شبکه خبری بلومبرگ به نقل از یک دیپلمات اروپایی آشنا به مذاکرات وین که با مقامات آمریکایی در تماس است، گزارش داد که اتحادیه اروپا واکنش ایران به طرح احیای توافق هسته ای را «سازنده» می داند.

این شبکه خبری افزود: این اظهارات اولین نشانه مثبت در مورد موضع ایران است که رسما پاسخ خود را ارائه کرده است. این مقام اروپایی که خواست نامش فاش نشود، گفت: پاسخ‌های ایران به طرح اروپا نیاز به مطالعه دارد و سایر طرف‌های درگیر در مذاکرات از جمله آمریکا، چین و روسیه نیز باید در این باره اظهار نظر کنند.

مذاکرات به مراحل حساس و رسیدن به خط پایان رسیده است و توافق نهایی در انتظار تصمیمات سیاسی غرب به ویژه ایالات متحده آمریکا به عنوان طرف ناقض توافقنامه ۱۹۹۴ است.