دانشگاه آزاد با فولاد مبارکه یک موسسه تحقیقاتی استصدای ایران– سرپرست باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد در گفت وگویی با بیان اهداف مجموعه تحت امر خود در خصوص عقد قرارداد با شرکت فولاد مبارکه اصفهان، توضیحاتی به شرح زیر ارائه کرد.

با سلام و تشکر از حضور شما در این مصاحبه. لطفا در مورد اهداف قرارداد واحد تهران غرب با مراکز صنعتی و تحقیقاتی معرفی فرمایید.

من ابراهیم مهری هستم. رئیس باشگاه پژوهشگران جوان واحد تهران غرب.

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که هدف اصلی از انعقاد قراردادهای غیر دانشگاهی که توسط واحدهای دانشگاهی از جمله واحد تهران غرب در قالب فعالیت های پژوهشی با مراکز صنعتی و تحقیقاتی منعقد می شود، پاسخگویی به پژوهش است. نیازهای صنعت

همچنین ارتباط دانشگاه با صنعت، کسب درآمد غیر شهریه ای، استفاده از ظرفیت دانشگاه و اعضای محترم هیات علمی در صنعت را می توان از دیگر اهداف مهم در انعقاد این گونه قراردادها دانست.

لطفا در مورد انعقاد قرارداد با شرکت فولاد مبارکه اصفهان و مبلغ قرارداد بفرمایید و توضیح دهید که چه مقدار از مبلغ کل قرارداد به حساب دانشگاه واریز شده است.

قرارداد شرکت فولاد مبارکه تا سقف یک میلیارد تومان اعتبار با شعبه غرب تهران منعقد شد. البته این مبلغ تنها تحت عنوان اعتبار قرارداد تعیین شد و برای تکمیل دستور کار باید تمامی مراحل طی شود.

بر اساس ضوابط پروژه های غیردانشگاهی، اعتبار در مراحل اداری و آیین نامه ها و رقابت با طرح های ارائه شده توسط سایر دانشگاه ها قابل واگذاری و پرداخت است و قبل از این مراحل و ضوابط هیچ گونه مبلغی واریز و دستور کار تصویب نخواهد شد.

لازم به یادآوری است که در این زمینه چندین پیشنهاد در قالب این تفاهم نامه به شرکت فولاد مبارکه ارسال شد که پس از بررسی در شورای پژوهشی آن واحد صنعتی پذیرفته نشد و پاسخ منفی به غرب تهران ارسال شد. واحدی که نشان از تعهد طرفین داشت. .

شایان ذکر است در بازدیدهای تیم فنی و بر اساس ضوابط واحد صنعتی و بخشنامه های دانشگاه تنها یک طرح به تصویب رسید و در نهایت با عضو هیئت علمی گروه مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی قرارداد منعقد شد. شعبه تهران غرب به عنوان مجری.

یادآوری می کنم که این طرح در مرحله نهایی است. با تاکید بر اینکه گزارش عملکرد خوب کار بر اساس عملکرد بسیار خوب مجری و همچنین موفقیت و اتمام پروژه بر اساس ضوابط به واحد تهران غرب اعلام شده است.

در خصوص نوع نظارت و بررسی واحد غرب تهران لطفا نحوه اجرای این طرح فوق برنامه را توضیح دهید.

این پروژه طبق ضوابط و مقررات دانشگاه دارای قرارداد داخلی بوده و بر اساس ضوابط خاتمه اجرای طرح در شورای واحد پژوهشی ابلاغ شده است.

باید تاکید کنم که از ابتدای پروژه تاکنون بازدیدهای متعددی توسط تیم فنی انجام شده، شش گزارش کامل برای واریز اعتبار مرحله‌ای، بیش از ده مکاتبه و بیش از صد مکالمه تلفنی توسط پژوهشکده انجام شده است. و معاونت فناوری در این زمینه.

در خاتمه یادآور می شوم که این دستور جلسه تنها حدود یک چهارم اعتباری است که توسط اساتید توانمند واحد جذب شد و مابقی اعتبار مورد استفاده قرار نگرفت. همچنین در سال ۱۴۰۱ گواهی حسن انجام کار توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان به واحد اعلام شد و طبق ضوابط مجری به دنبال تسویه نهایی است.