داستان عروس و داماد جوان پس از معجزه زنده ماندن از سقوط سنگ بزرگ بر روی ماشینشانبه گزارش صدای ایران بوسیدن پیشانی مرگ و بازگشت به زندگی; خلاصه این اتفاق وحشتناکی است که برای امیر و راحله افتاده است.

همه چیز در یک چشم به هم زدن برای عروس و داماد جوان اتفاق افتاد. وقتی در ماشینشان در جاده عباس آباد نشسته بودند، آواز می خواندند و گل می شنیدند. ناگهان سنگ بزرگی از کوه افتاد و درست روی ماشینشان افتاد!

خنده انگار روی لبانشان بود و تکان های وحشتناک و شدید ماشین شوک برقی به آنها وارد کرد.

بیستم شهریور ماه امسال بود که امیر و راحله به همراه همراهانشان پس از یک هفته گشت و گذار در شهرهای شمالی کشور در مسیر بازگشت به جاده عباس آباد برخورد کردند و تصادف باعث شد خودروی آنها سقوط از کوه سینا

امیر ۳۵ ساله درباره این ماجرا توضیح می دهد: «وقتی سنگ بزرگ به ماشین ما برخورد کرد، متوجه نشدیم دقیقا چه اتفاقی افتاده است، به همسرم گفتم خیلی تند نمی روم و حتما سنگ روی ماشین افتاده است. هر دو هوشیار بودیم اما ماشین به چپ رفته بود به سختی با دست شیشه جلوی ماشین را شکستم و راحله را از ماشین بیرون فرستادم اما پاهایم زیر فرمان ماشین گیر کرده بود و نتوانستم جلویش را بگیرم. بیرون

لحظات وحشتناک و نفس گیر برای امیر و راحله می گذشت. راحله که ورم پایش حکایت از آسیب جدی داشت و درد داشت، به همسر جوانش فکر کرد که در ماشین حبس شده بود. در همان زمان همسفرانشان یکی یکی از راه رسیدند که ناگهان امیر او فریاد یکی از سرنشینان را شنید: ماشین آتش گرفت!

امیر در تشریح این لحظه دلهره آور گفت: چند وقت پیش بود که صحنه تصادفی را دیدم که نصف راننده از خودرو به پایین سقوط کرده بود و به دلیل آتش گرفتن خودرو کاملا سوخته بود. ماشین در آتش سوخت برای یک لحظه تصور کردم که حالا طعمه آتش می شوم!

اما انگار هر لحظه دست خدا با این زوج جوان بود. یک نفر آمد و آتش را خاموش کرد و سپس امیر و همراهان راحله کمک کردند و امیر را از ماشین بیرون کشیدند.

اصلا ماشین برام مهم نیست

تصاویر منتشر شده از خودرویی که امیر و راحله زنده از آن پیاده شدند، تصویر گویایی از فاجعه ای است که می توانست رنگ تراژدی به خود بگیرد.

زن و مرد جوان با دیدن تصاویر ماشین در بیمارستان آنقدر متاثر شدند که برای زندگی جدیدی که خداوند به آنها داده بود اشک از چشمانشان سرازیر شد.

راحله در مورد لحظه دیدن عکس های خودرو می گوید: پس از تصادف همسفرانم من و همسرم را از خودرو دور کردند و سپس سوار آمبولانس شدیم و به بیمارستان منتقل شدیم به همین دلیل پس از پیاده شدن از خودرو ماشین، من اصلا به ماشین نگاه نکردم.” ما نداشتیم. وقتی عکس های ماشین را در بیمارستان دیدم فقط خدا را شکر می کردم. شاید اگر سنگ چند سانتی متر جلوتر می خورد، جسد له شده ما به سختی از ماشین خارج می شد!»

امیر با تایید صحبت های همسرش ادامه می دهد: من خیلی به ماشینم علاقه داشتم اما وقتی تصاویر ماشین را دیدم فقط خدا را شکر می کردم که سالم هستیم و وضعیت ماشین اصلا برایم مهم نیست. دست راحله را در بیمارستان گرفتم و گفتم خیلی خوشحالم که توانستم یک بار دیگر دست شما را بگیرم، برای زندگی جدیدی که خدا به ما داد، قدر تک تک لحظات زندگی ام را بیشتر از قبل می دانم.»

جاده مقصر این تصادف است

امیر درباره روند تشکیل پرونده و رسیدگی قضایی به این حادثه چنین توضیح می دهد: خودروی من دارای بیمه بدنه بود که با تشخیص کارشناس خودرو را به محل خرید خودروهای اسقاط تحویل دادیم زیرا گاوصندوقی وجود نداشت. جای باقی مانده از خودرو به جز صندوق عقب هزینه خودرو را بیمه نیز پرداخت می کند سپس طبق دستور قاضی پرونده باید مقصر حادثه مشخص می شد و افسر راهنمایی و رانندگی اعلام کرد مقصر تصادف جاده باشد با توجه به اینکه من و همسرم هر دو از ناحیه پا مجروح شده ایم و حتی قادر به انجام کار نیستیم او نیز به عمل جراحی منتقل شد؛ مسئولیت پرداخت دیه ما بر عهده مقصر است. حادثه که باید مراحل قانونی این پرونده را طی کند.

این زوج جوان که قرار بود پاییز امسال جشن عروسی خود را برگزار کنند و به خانه و زندگی خود بروند، اکنون به دلیل این اتفاق در خانه گیر کرده اند. تقاضای آنها از مسئولان مربوطه کمک به آنها برای رسیدگی به پرونده هایشان با سرعت بهتری است. تصویب شود