داستان شفابخش الیز (آلوپسی و اگزما)


این مقاله ممکن است حاوی پیوندهای مشترک باشد. اینجا را کلیک کنید تا ببینید معنای آن چیست.

الیز لباس تانک پوشیده و در زیر نور خورشید لبخند می زند

“من قاطعانه معتقدم که در حالی که حساس ترین جنبه های سفر خود را به اشتراک می گذاریم ، ما از یکدیگر حمایت می کنیم تا در مواقع دشوار به فیض ، قدرت و شفا برسیم.”
~ حمام لشکوف


آلوپسی و اگزما مکرر

الیز چان از آلوپسی ، اگزما و آرتروز رنج می برد. برای مدت طولانی او آن را با استرس مرتبط می دانست و استرس بر علائم او تأثیر می گذاشت. اما وقتی فرصتی برای تحقیقات بیشتر پیدا کرد ، متوجه شد که رژیم غذایی نیز می تواند علت اصلی باشد. پالئو از پروتکل خود ایمنی درخواست داد و به نتایج چشمگیری دست یافت.

تبلیغات: راهنمای ساده پروتکل خود ایمنی Paleo - اکنون دریافت کنید

اولین علائم شما چه بود؟ کی فهمیدی چی شده؟

دست های خارش دار ، قرمز و متورم از اگزما. تورم مفاصل و محدودیت تحرک همراه با آرتریت در انگشت شست راست و شست چپ من. با آلوپسی ، یک چهارم موهایم به صورت تکه تکه شده شروع به ریزش کرد و سپس آنها به نیم دلار رسیدند. تا همین اواخر ، من نمی دانستم که خود ایمنی در این مورد دخیل است. من فکر کردم هر سه موضوع مربوط به استرس است. در طول پناهگاه زمین COVID-19 ، من وقت داشتم که تحقیق کنم و متوجه شدم که با رسیدن به دوران یائسگی ، علائم من شعله ور شده و تغییرات هورمونی می تواند بر خود ایمنی من تأثیر بگذارد.

آیا می توانید توصیف کنید چه اتفاقی برای شما افتاده است وقتی که وضعیت شما بدترین بود؟

دستان من سخت ترین علامت بود. در بدترین حالت ، آنها خونریزی می کردند و گریه می کردند. زشت و دردناک بود. در محل کار ، سعی می کردم دستانم را پنهان کنم تا مردم مرا نبینند و گاهی اوقات برای جلوگیری از ورود اسناد مهم به دستکش دست می پوشیدم. بچه های همسایه من مبتلا به آلوپسی ابتدا مشاهده کردند چه اتفاقی می افتد و پرسیدند. تنها چیزی که می توانم بگویم این بود “من نمی دانم”.

قبل از مداخله غذایی چه درمانهایی را امتحان کرده اید – سنتی یا جایگزین؟

من تخم مرغ و همه عوامل حساسیت زا را کنار گذاشتم ، اما در ابتدا سخت نبودم. من کرم اگزما را امتحان کردم ، اما نشد. من سعی کردم مصرف پروتئین خود را برای آلوپسی افزایش دهم. یک متخصص تغذیه پیشنهاد کرد که من از کربوهیدرات و قند برای آرتریت استفاده کنم ، و این کمی کمک کرد. من رژیم کتو کوچکی گرفتم ، اما مسابقات سه گانه را انجام می دهم و به عنوان یک ورزشکار استقامتی پایدار نبود. من طب سوزنی را نیز امتحان کردم ، اما بر وضعیت من تأثیری نداشت.

کدام رژیم درمانی را انتخاب کردید؟

پروتکل خود ایمنی Paleo. ماندن در خانه در طول همه گیری واقعا به من این امکان را داد که روی درمان تمرکز کنم و مرحله حذف AIP را 100٪ تکمیل کنم.

چقدر زود نتایج را دیدید؟

بلافاصله. مستقیما. پس از پایبندی کامل به AIP ، نتایج را در کمتر از یک هفته مشاهده کردم. این به همه چیز کمک کرد: اگزما ، آلوپسی و آرتریت. اگزما به طور کامل از بین رفته است. اگر تقلب کنم و غلات یا شکر بخرم ، او اول برمی گردد. آلوپسی همچنین به رژیم غذایی بسیار خوب پاسخ می دهد ، اما می تواند به دلیل استرس نیز تحریک شود. من هنوز آرتروز دارم ، اما مانند قبل از AIP دردناک نیست.

آیا علاوه بر علائم خود ایمنی ، سایر زمینه های سلامتی نیز بهبود یافته است؟

خواب بهتر است و روحیه من پایدارتر است. و مه مغزی از بین رفته است.

هنوز چه علائمی باقی است؟

گاهی اوقات هنگامی که استرس دارید ، اگزما و آلوپسی دوباره افزایش می یابد. اما حالا می دانم چه کنم. مدیریت استرس نیز بخشی از درمان من است.

برای حمایت از سلامتی و درمان خود خارج از رژیم غذایی خود چه کار می کنید؟

تمرین کنید ، دعا کنید و مراقبه کنید.

پزشکی چه نقشی در سفر شما داشت؟

من اصلا نگرفتم

چقدر در مورد پروتکل رژیم غذایی جدی هستید؟ آیا “کلاهبردار” وجود دارد؟

وقتی در مارس 2020 شروع به کار کردم ، حدود یک سال بسیار سخت بودم. اما من توانستم برخی موارد (آجیل و دانه ها) را مجدداً اعمال کنم. حالا وقتی برای شام می روم ، تقلب می کنم ، اما سپس به آشپزی در خانه باز می گردم و تقلب نمی کنم.

آیا قصد دارید این رژیم را برای همیشه دنبال کنید یا در نتیجه می خواهید خود را از شیر بگیرید؟

امیدوارم مطالب دیگری را دوباره ارائه دهم تا ببینم آیا می توانم تحمل کنم. خیلی دلم برای کرم های شب تنگ شده. من در یک رستوران ایتالیایی مشغول آشپزی بودم ، بنابراین دلم برای گوجه فرنگی ، بادمجان و فلفل دلمه ای تنگ شده است.

رعایت رژیم چه مشکلاتی داشتید؟

نه شیر ، نه غلات ، نه شکر. من خودم آموختم که شیر بادام درست کنم و این بازی را تغییر می دهد ، اما خوردن با دوستان می تواند حالم را بد کند. با سوالات مربوط به تغذیه راحت تر شدم. اگر آنها علاقه مند هستند ، من پاسخ ها را کوتاه می کنم ، اما اگر آنها می خواهند بیشتر بدانند ، خوشحال می شوم آنچه را که آموخته ام به اشتراک بگذارم.

چه کسی در سفر درمانی شما از شما حمایت می کند؟

جوامع آنلاین AIP در مطالعه ادبیات مربوط به بیماریهای خودایمنی واقعاً مفید بوده اند. من همچنین دوستانی دارم که از انواع مختلف سرطان رنج می برند و گاهی اوقات از سفر خود برای آنها می گویم و با دستور العمل ها و محصولات جدید مناسب AIP آشنا می شوم. من دوستی دارم که مخصوصاً هنگامی که پزشک به او می گوید التهاب را از بین ببرد با حذف کل لیست غذاهای مرتبط با التهاب ، خفه می شود. شوهرش باردار است و او تمام وقت کار می کند و برای هر دوی آنها آشپزی می کند. من در مورد آرد مانیوک ، نودل سیب زمینی شیرین و اسموتی ها به آنها گفتم. دانستن مبادله های سالم تفاوت بزرگی ایجاد می کند.

عوامل محرک و علل اصلی بیماری های خود ایمنی وجود دارد. آیا در زندگی شما اتفاقاتی افتاده است که فکر می کنید به تشخیص شما کمک کرده است؟

وقتی کار پر استرسی را شروع کردم ، موهایم شروع به ریزش کرد. من در اولین بارداری موهایم را نیز از دست دادم. هنگامی که کار شرکتی دوم را آغاز کردم ، دچار اگزما شدم. و در دوران یائسگی ، علائم من دوباره شعله ور شد. بنابراین استرس و تغییرات هورمونی برای من محرک است.

چه توصيه اي به افراد مبتلا به بيماريهاي خود ايمني مي كنيد كه شروع به فكر كردن در مورد رژيم غذايي و تغيير شيوه زندگي كرده اند؟

من می گویم: به آرامی شروع کنید و سپس 100 go ادامه دهید. اطمینان حاصل کنید که به مردم اعتماد دارید ، زیرا این کار آسان نخواهد بود. وقتی دیگران نظرات دلگرم کننده ای می دهند ، آن را شخصی نگیرید. پیش بروید و انرژی خود را برای غصه خوردن رابطه خود هدر ندهید. همیشه توهین خواهید داشت. یک مجله غذایی داشته باشید و اثرات تغییرات رژیم غذایی ، از جمله خواب ، خلق و خو و دامنه توجه را ثبت کنید. این تحولات شما را ادامه خواهد داد.

من الیس را از طریق انجمن فیس بوک خود ملاقات کردم. می توانید در فیس بوک یا اینستاگرام با او تماس بگیرید. وی اطلاعات بیشتری در مورد سفرهای خود در پادکست توضیحات بدن و بیماریهای خود ایمنی ارائه داد.

الیس با همسر و پسرش - همه لبخند می زنند

الیز به همراه همسر و پسرش

دیگر داستانهای شفابخش

این بخشی از مجموعه ای از موفقیت های خود ایمنی است. برای مشاهده لیست کامل اینجا را کلیک کنید. این همچنین یکی از ویژگی های مشترک پادکست من است: Phoenix Helix.دیدگاهتان را بنویسید