حمله سگ های ولگرد به پسر ۶ ساله قم / کودک بی گناه جان باخت


گزارش کردن صدای ایرانرئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم گفت: کودک دیگری بر اثر حمله سگ های ولگرد در دامشهر قم جان باخت.

علی بیگدلی از مرگ پسربچه ۶ ساله بر اثر حمله سگ های ولگرد در منطقه دامشهر قم خبر داد و اظهار داشت: ظهر امروز جمعه در پی تماس با اورژانس ۱۱۵ مبنی بر حمله سگ های ولگرد به یک دستگاه ۶. -پسربچه ساله بلافاصله کارشناسان فوریت های پزشکی به محل اعزام شدند و به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: متاسفانه این کودک ۶ ساله به دلیل شدت جراحات ناشی از حمله سگ قبل از رسیدن تکنسین های اورژانس به محل حادثه جان باخت.

این دومین حادثه مشابه در روزهای اخیر در شهرک دامشهر قم است که باعث مرگ کودکان می شود. همچنین روز چهارشنبه کودک ۴ ساله ای که در منطقه دامشهر مورد حمله چند سگ ولگرد از ناحیه گردن قرار گرفته بود، بر اثر شدت جراحات وارده جان باخت. از دست داد.

این اولین گزارش از مرگ دلخراش کودکان بی گناه توسط سگ های ولگرد نیست و متاسفانه با توجه به روند افزایشی جمعیت سگ های ولگرد آخرین مورد نیز نخواهد بود. جمعیت سگ های ولگرد به دلیل ناکارآمدی دستگاه های مسئول در جمع آوری آنها و همچنین تغذیه به اصطلاح حافظان حیوانات رو به افزایش است و این سگ ها که تهدیدی بالقوه برای حیات وحش کشور محسوب می شوند جان شهروندان را نیز تهدید می کنند. به ویژه در مناطق روستایی و حاشیه شهرها.