حزب حاکم علیه پکن و پیونگ یانگ خواستار افزایش هزینه های نظامی استتاریخ انتشار:

حزب حاکم محافظه کار ژاپن خواستار افزایش چشمگیر هزینه های نظامی در بیانیه انتخاباتی خود برای انتخابات پارلمانی 31 اکتبر شد. ژاپن نگران ظهور چین و تهدید هسته ای کره شمالی است. وزارت دفاع می خواهد بودجه 50 میلیارد دلاری را از پارلمان برای سال مالی آینده دریافت کند.

با خبرنگار ما در توکیو ، فردریک چارلز

در مقایسه با هزینه های نظامی چین که در ربع قرن سی بار افزایش یافته است ، بونسای ژاپن به اندازه یک درخت کوتوله است. سال آینده ، برای اولین بار ، ژاپن ممکن است از 1 درصد تولید ناخالص داخلی فراتر رود. متحد و مدافع آمریکایی از ژاپن می خواهد که شجاعت خود را تقویت کند. در دراز مدت ، حزب محافظه کار حاکم می خواهد بودجه دفاعی خود را به سطح کشورهای ناتو با بیش از 2 درصد تولید ناخالص داخلی برساند.

تماس مستقیم با وضعیت تایوان

ژاپن نیز مانند ایالات متحده نگران مواضع تهاجمی چین در قبال تایوان است. او برای اولین بار بین امنیت خود و امنیت تایوان ارتباط مستقیم برقرار کرد. حزب محافظه کار ژاپن گفت وگوی امنیتی را با قانونگذاران تایوانی آغاز کرده است. زیرا معتقد است که یک حادثه جدی در تایوان وجود ژاپن را تهدید خواهد کرد.

همچنین بخوانید: رئیس جمهور تسای اینگ ون گفت تایوان تسلیم فشارهای چین نخواهد شد

در همین حال ، ژاپن ، با وجود محدودیت های قانون اساسی صلح طلبانه ، به طور فزاینده ای در استراتژی تهاجمی ایالات متحده ادغام می شود. روزی نمی گذرد که کشتی ها یا کشتی های گارد ساحلی چین به جزایر سنکاکو تحت کنترل ژاپن در نزدیکی اوکیناوا ، جایی که پایگاه های آمریکایی ژاپن در آن متمرکز شده است ، نزدیک نشوند.

ژاپن از قدرت نظامی مشابه کشوری مانند انگلستان برخوردار است. از زمان پایان جنگ ، نقش آنها محدود به دفاع از خود است. در مواجهه با تهدید حمله موشکی کره شمالی ، حزب محافظه کار بحث هایی را در مورد احتمال حمله پیشگیرانه آغاز کرده است. دنیای تجارت ژاپن استراتژی ژاپنی تهاجمی تری نمی خواهد. به ویژه در برابر چین ، بزرگترین شریک تجاری ژاپن.

دیدگاهتان را بنویسید