جزئیات گزارش شمخانی و باقری از روند مذاکرات در وینگزارش کردن صدای ایرانمجمع تشخیص مصلحت نظام صبح دوشنبه به ریاست آیت الله صادق آملی لاریجانی و با حضور رئیس قوه قضائیه، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام به بررسی و بررسی سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه و توسعه کشور پرداخت. گوش دادن به گزارش در مورد روند. مذاکراتپاسخ و پیشنهادات ایران در جریان مذاکرات برای رفع تحریم های پرداخت.

اعضای مجمع در ادامه به بررسی موضوع فرهنگ عمومی در سیاست های کلی برنامه هفتم، ضمن برشمردن نقاط ضعف و فرصت های فرهنگی کشور، «اعتلای فرهنگ عمومی در راستای تحکیم سبک زندگی اسلامی- ایرانی و مقابله با تهاجم فرهنگی افزایش سرمایه اجتماعی، تقویت امید، همبستگی و خودباوری ملی، ترویج روحیه مقاومت، ایثار، کار و تلاش در جامعه با تبیین و ترویج معارف قرآن و عترت و نهادینه کردن فرهنگ انتظار و انتظار تاکید بر هویت ملی و فرهنگ و تمدن اسلامی – ایرانی و احیای میراث برخاسته از این فرهنگ و تمدن.غنی با بسیج تمامی امکانات و ظرفیت های کشور” تصویب شد.

اعضای مجمع در ادامه در خصوص اهمیت ضوابط و راهکارهای مورد تاکید در سند نقشه مهندسی فرهنگی کشور و وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی، به روز رسانی و اجرای سند نقشه مهندسی فرهنگی کشور در برنامه هفتم و الزام تهیه و اجرای پیوست فرهنگی پروژه های بزرگ» و همچنین «ایفای نقش ستادی شورای عالی انقلاب فرهنگی در ارزیابی، هدایت و هم افزایی و به نتیجه رساندن فعالیت های فرهنگی» را تصویب کردند.

در این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان صدا و سیما، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس و معاون برنامه و بودجه سازمان صدا و سیما حضور داشتند. در این جلسه سازمان، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر حضور داشتند. اعضای مجمع «تقویت کارایی و اثربخشی رسانه ملی در گسترش و تعمیق فرهنگ اسلامی – ایرانی و مقابله مؤثر با جنگ روانی و تهاجم فرهنگی و سیاسی دشمنان از طریق: تولید و پخش فرهنگی غنی، جذاب و امیدبخش، محتوای سیاسی، خبری و دانشی و همچنین ترویج گفتمان پیشرفت و عدالت اقتصادی» تصویب شد.

بررسی سایر بندهای سیاسی مرتبط با امور فرهنگی و اجتماعی در جلسات آتی مجمع ادامه خواهد داشت.

در پایان این دیدار دریادار علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و علی باقری کنی معاون وزیر امور خارجه و رئیس گروه مذاکره کننده گزارشی از آخرین وضعیت مذاکرات لغو تحریم ها ارائه کردند. اعضای مجمع