جزئیات چاقو زدن وکیل در مشهدبه گزارش صدای ایران، عباس شیخ الاسلامی درباره حمله به وکیل در مشهد توضیح داد: این اتفاق روز گذشته رخ داد اما نمی توانیم اطلاعات بیشتری بدهیم. این احتمال وجود دارد که ضارب موکل وکیل بوده باشد. وکیل چاقو خورده و اکنون در بیمارستان است.

وی با بیان اینکه اطلاعی از دستگیری ضارب در دست نیست، ادامه داد: به محض اطلاع از حادثه حمله با چاقو به یکی از همکاران وکیل در مشهد، هیات مدیره مرکز خراسان موضوع را با جدیت پیگیری کرد. و با ارسال گزارشی به کمیسیون حقوق بشر مبنی بر اینکه یکی از وظایف وی حمایت از همکارانش است، برای انتخاب وکیل برای همکار خود مراجعه و مقرر شد رئیس مرکز با دادستان مشهد تماس بگیرد. در خصوص پیگیری موضوع

یکی از اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری خراسان گفت: وکلای مدافع مدافعان بی دفاعی هستند که از هر سو مورد حمله قرار می گیرند. کار وکالت را با همه مشکلاتش باید کاری سخت و زیان آور دانست و وکیل از آثار آن بهره مند شود.

شیخ الاسلامی گفت: بسیاری از مردم نیز وکلا را جزو قشر ثروتمند و بی درد می دانند بدون اینکه بدانند در هر مورد چه رنجی می برند و اکثریت آنها با سیلی زدن صورت خود را سرخ می کنند.

وی ادامه داد: در این فضا وکلا باید بسیار هوشمند باشند تا بتوانند به دوران بازنشستگی برسند، در انتخاب موکل و اصحاب دعوا دقت کافی داشته باشند، از ظرفیت های سازش و کمیسیون های سازش در کانون استقبال کنند و تجهیزات دفاع شخصی مانند شوکر و اسپری فلفل داشته باشند. هر دو با مجوزهای خاص برای وکلای حرفه ای که پرونده های خاص دارند لازم است. البته مباحث پیشگیری از آسیب قبل از هر چیز باید مورد توجه همکاران قرار گیرد.

عضو هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری خراسان در پایان گفت: در پایان از همکارانی که خود را در معرض خطر می بینند تقاضا می شود به کمیسیون حقوق بشر و یا هیئت مدیره کانون مربوطه مراجعه و مراتب را به ترتیب به اطلاع آنان برسانند. برای جلوگیری از حوادث مشابه