جزئیات قتل دکتر محمود باستانی توسط ۳ قاتل اجیر شده


گزارش کردن صدای ایرانحکاکی شدهقصاص و زندان برای عاملان گلوله خونین به سر بیمارستان فیروزگر در دیوان عالی کشور مهر تایید شد و قطعی شد. اما رای برائت زن آشنا با درخواست تجدیدنظر وکیل اولیای دم در دیوان عالی کشور در دست بررسی است.

در این مورد زن جوانی سه مرد را برای کشتن یک پزشک معروف و همسرش که خواهر شوهر سابقش بود اجیر کرد و می خواست مادرشوهر سابقش را بکشد که موفق نشد.

تیر خونین به مشاور رئیس بیمارستان فیروزگر

ساعت ۲۲:۳۰ شامگاه ۲۳ آوریل ۲۰۱۸، چندین تیراندازی در خیابان ظفر به صدا درآمد و دو مرد مسلح بلافاصله با خروج از یک آپارتمان، سوار خودروی همدست خود شده و متواری شدند.

ماموران کلانتری ۱۰۳ گاندی با مراجعه به منزل مورد نظر در تیراندازی شبانه با جسد خونین دکتر محمود باستانی ۶۲ ساله که مشاور ارشد رئیس بیمارستان فیروزگر بود، مواجه شدند.

همسرش که ترسیده بود به ماموران گفت: من و همسرم در خانه تنها بودیم که زنگ خانه به صدا درآمد و مردی با لباس آبی خود را افسر سازمان آب معرفی کرد. همسرم در را برای او باز کرد اما دو مرد جوان وارد شدند. آنها به خانه من حمله کردند و همسرم را شوکه کردند. با همسرم درگیر شدند و همسرم روی مبل افتاد. آنها مرا تهدید کردند و به داخل اتاق بردند و از من خواستند جعبه جواهرات را به آنها بدهم. ترسیده بودم جواهراتم را به آنها دادم. در آن زمان همسرم به جلوی در رفت تا از همسایه سوال کند. زمانی که افراد مسلح با او درگیر شدند و او را در پای ساختمان به ضرب گلوله کشتند، درخواست کمک کرد.

جزئیات قتل دکتر محمود باستانی توسط 3 قاتل اجیر شده

جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس با بررسی دوربین های مداربسته، شماره پلاک خودروی متواری متهم را به دست آورد.

در بررسی های بعدی مشخص شد که دکتر محمود باستانی و همسرش با عروس خانواده خود به نام فریبا اختلاف داشتند و فریبا به تازگی از برادر همسر دکتر باستانی جدا شده است.

دستگیری زن آشنا

با این اطلاعات فریبا ۵۰ ساله دستگیر و به استخدام ۳ مرد برای کشتن مادرشوهر و خواهرشوهرش که همسر دکتر محمود باستانی بود اعتراف کرد.

وی گفت: من و همسرم همیشه با هم اختلاف داشتیم، اختلاف سنی زیادی داشتیم و همسرم مبتلا به ام اس بود، او هم سن پدرم بود و من علاقه ای به او نداشتم، رفتار مادر و خواهرم- شوهر شوهرم باعث شد بیا از هم جدا بشیم دختر ۲۳ ساله ام با من زندگی می کرد اما من به انتقام فکر کردم و تصمیم گرفتم مادر و خواهر شوهر سابقم را بکشم اما مردانی که برای کشتن آنها استخدام کردم خواهرم را کشتند. شوهر شوهر به اشتباه.

سه روز بعد با اطلاعات به دست آمده توسط ماموران پلیس، سه قاتل اجیر شده ردیابی و دستگیر شدند و در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

محاکمه عاملان قتل دکتر باستانی

اولیای دم در ابتدای جلسه خواستار قصاص متهم شدند.

سپس جمشید ۲۹ ساله متهم ردیف اول گفت: در مترو دستفروش بودم و فریبا را چندین بار در مترو دیده بودم. او می دانست که من در وضعیت مالی بدی هستم و برای هزینه های بیماری قلبی و کلیوی همسرم به پول نیاز دارم. به همین دلیل به من پیشنهاد داد که برای او کار کنم. اولین بار گفت می توانی درختی را قطع کنی؟ منظورش را متوجه نشدم و بعد از مدتی با من تماس گرفت و به خاطر اختلافات خانوادگی از من خواست که خواهرشوهر و مادرشوهرش را بکشم.

وی ادامه داد: ماجرا را با دو تن از دوستانم سعید و ایمان در میان گذاشتم. فریبا قرار بود ۳۰ میلیون تومان به ما بدهد. دو قبضه اسلحه برای خودم و سعید با ۵ میلیون تومان خریدیم. داستان ایمان راننده است و ۵ میلیون تومان به او می دهیم. قرار بود سهم من و سعید ۱۰ میلیون تومان باشد. حتی فریبا از طریق واتس اپ عکس خواهرشوهرش و همسرش دکتر باستانی را برای من فرستاد و گفت که بعد از قتل آنها باید اکباتان را برسانیم و به خانه مادرشوهرش برویم و او را بکشیم تا او حل و فصل کند. با ما امتیاز بگیرید

قاتل

وی در تشریح جزئیات این حادثه گفت: چندی پیش فریبا از من خواست تا این طرح را اجرا کنم اما من ترسیدم و طرح را اجرا نکردم. تا اینکه آخرین بار از من خواست که هر چه زودتر این طرح را اجرا کنم. طبق برنامه ایمان ما را به خانه دکتر باستانی رساند و خودش منتظرمان بود. خودمان را مامور آب معرفی کردیم و وارد خانه شدیم. ما قصد کشتن نداشتیم. می خواستیم همسر دکتر باستانی را که خواهر زن فریبا بود بدزدیم و به خانه یکی از دوستانمان ببریم و پس از دریافت پول در ازای آزادی او را تحویل بگیریم. فریبا. تا خودش او را بکشد اما وقتی وارد خانه دکتر باستانی شدیم با او درگیر شدیم. طلاها را از همسرش گرفتیم، اما دکتر جلوی در رفت و شروع به داد و فریاد کرد. در آن زمان سعید با اسلحه دکتر را زد و من که ترسیده بودم چند گلوله به او زدم و فرار کردیم.

سعید همچنین متهم به همکاری در قتل و سرقت مسلحانه بود. اما ایمان مدعی شد که در این جنایات دخالتی نداشته و فقط راننده بوده است.

هنگامی که دفاعیات فریبا مطرح شد، وی منکر شریک جرم و سرقت مسلحانه شد و مدعی شد که از نقشه قتل اطلاعی نداشته و با مادر و خواهر شوهرش مشکلی ندارد.

در پایان این جلسه قضات دادگاه جمشید وی را به قصاص محکوم کردند. قضات دادگاه سعید را به اتهام معاونت در قتل و سرقت مسلحانه و حمل سلاح به زندان محکوم کردند که ایمان از این اتهامات تبرئه شد.

پرونده فریبا نیز برای تکمیل تحقیقات به دادسرا بازگردانده شد. اما با اعتراض اولیای دم، پرونده در دیوان عالی کشور مورد بررسی دقیق قرار گرفت و ضمن تایید حکم قصاص جمشید، حکم متهمان ردیف دوم و سوم شکسته شد و شعبه یک بار از خود دفاع کرد. از نو.

محاکمه مجدد عاملان تیراندازی خونین دکتر معروف

در ابتدای این دیدار که در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد، سعید گفت: جمشید از من خواست تا در این مورد به او کمک کنم. با جمشید به خانه دکتر باستانی رفتم و وقتی فریاد زد دزد دزد، ترسیدم و فرار کردم. . من دستی در قتل نداشتم و جمشید دکتر را شلیک کرد. او نقشه سرقت را طراحی کرد.

ایمان همچنین گفت: من راننده اذان بودم اما می دانستم قصد قتل را دارند و حتی صدای شلیک گلوله را شنیدم. وقتی دوستانم ترسیدند از خانه بیرون رفتیم سریع فرار کردیم و اسلحه را در کانال آب انداختند.

سپس وکیل علی دم به دفاع از خود پرداخت و گفت: دو متهم حاضر در دادگاه از نقشه قتل مطلع بودند و به همین دلیل قبلاً اسلحه و شوکر خریداری کرده بودند. و شکر درست می کند و نمی تواند دستی در این ماجرا داشته باشد.

وی ادامه داد: فریبا نام آنها را به عنوان فروشنده درخت کاج در تلفن همراه خود ذخیره کرده و این نشان می دهد که آنها از این رمز و نقشه قتل مطلع بوده اند.

در پایان جلسه قضات به شور آمدند و جمشید و ایمان را به زندان محکوم کردند.

حکم حبس سعید و ایمان نیز در شعبه چهل و یکم دیوان عالی مهر تایید و قطعی شد. اما با درخواست تجدیدنظر وکیل علی دم، حکم برائت فریبا بار دیگر در دیوان عالی کشور بررسی شد.

وکیل علی دم با اعتراض به تبرئه این زن گفت: زن شناخته شده ای سه مرد را برای کشتن او اجیر کرده بود، بررسی تماس های تلفنی او نشان می دهد که بارها با متهم تماس گرفته و در ازای قتل به حساب بانکی آنها پول واریز کرده است. قاتل. او را نمی توان از اتهام معاونت در قتل تبرئه کرد.

با اعتراض این وکیل پرونده فریبا بار دیگر در دیوان عالی کشور بررسی می شود.