جزئیات طرح جدید مراسم اربعین توسط احمد وحیدیبه گزارش صدای اقتصاد ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزیر کشور گفت: تمهیدات لازم برای صدور گذرنامه، تسهیل در تردد و گرمای هوا و عوارض ناشی از آن در ستاد اربعین امسال پیش بینی شد.

احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه جلسه ستاد اربعین امروز (دوشنبه) که با حضور رئیس جمهور در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: در این جلسه گزارش های دستگاه ها و دستگاه های مختلف در خصوص مقدمات سفر به عتبات عالیات ارائه و اقدامات مهمی در میدانی پیش بینی می شود. راه، آبرسانی، خدمات و خدمات رفاهی و بهداشتی در مرز کشور مورد بررسی قرار گرفت.

پلتفرم تبلیغاتی ویدیویی طاووس

همین پرواز، همان صندلی قیمت های متفاوتی دارد، مقایسه کنید و در بازار مسافرتی بخرید!

مقایسه کنید و آنلاین خرید کنید

وی با اشاره به حضور پرشمار زائران در راهپیمایی اربعین امسال گفت: با توجه به شرایط خاص مرزهای کشور عراق در خصوص اسکان زائران ایرانی و تردد و میزبانی از زائران پاکستانی و افغانستانی از ایران به عراق و همچنین هوایی. و جابجایی زمینی زائران، بحث و تبادل نظر شد و دستورات رئیس جمهور به نهادها مورد تاکید قرار گرفت.

وزیر کشور با بیان اینکه تامین منابع مالی مورد نیاز برای این مراسم، مراسم اربعین حسینی یک حرکت بزرگ فرهنگی و مذهبی در ابعاد سیاسی است و امیدواریم با همکاری دولت های عراق و ایران بتوانیم این مراسم را برگزار کنیم. آن را با شکوه و خوب امسال.

واحدی با اشاره به اینکه مسئولیت اصلی برگزاری مراسم پیاده روی اربعین بر عهده وزارت کشور است، گفت: موضوع صدور روادید و گذرنامه در حجم بالا یکی از مشکلات جدی بود که با دولت عراق به توافق رسیدیم. ویزا را لغو کنیم و امیدواریم که توافقنامه صدور مدارک سفر را جایگزین آنها کنیم. پاسپورت، با دولت عراق نیز به نتیجه خواهیم رسید.

وی با اشاره به همزمانی مراسم اربعین امسال با اوج سفرهای تابستانی، افزود: امیدواریم در راستای رفع مشکل حمل و نقل، تلفیقی از حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی (عمومی و خصوصی) امکانات مناسبی را در اختیار زائران قرار دهیم.

وحیدی همچنین با اشاره به فصل گرما و خطر بروز عوارضی مانند گرمازدگی و بیماری های همه گیر و واگیردار گفت: این یکی دیگر از دغدغه های ما به ویژه برای خردسالان و سالمندان است که در حال تدارک اقدامات پیشگیرانه لازم از جمله تامین یخ هستند. هیدراتاسیون و تغذیه مناسب و خدمات بهداشتی نیز در این زمینه است.