جزئیات ریزش ساختمان ۳ طبقه در اصفهان


جزئیات ریزش ساختمان 3 طبقه در اصفهان

گزارش کردن صدای ایرانفرهاد کاوه آهنگران عصر امروز در جمع خبرنگاران از ریزش یک ساختمان مسکونی سه طبقه در منطقه ناژوان اصفهان، اظهار داشت: حوالی ساعت ۱۱:۳۰ صبح امروز گزارشی مبنی بر ریزش یک ساختمان سه طبقه در منطقه ناژوان به دست آمد. اصفهان. به محض اعلام این گزارش، تیم های امدادی، آتش نشانی و اورژانس به محل اعزام شدند و عملیات امداد و نجات را آغاز کردند.

همه ساکنان ساختمان را ترک کرده بودند

وی افزود: خوشبختانه با ریزش آوار همه اهالی ساختمان را ترک کرده بودند و کسی زیر آوار نبود. با این حال تیم تحقیق ما بررسی های لازم را انجام داد و خوشبختانه این حادثه تلفات جانی و فوتی نداشت.

حفاری غیر اصولی و عدم استفاده از سازه های نگهبانی ساختمان شرقی

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان درباره دلایل این حادثه گفت: زمین مجاور این ساختمان به صورت غیرمجاز در حال گودبرداری بود و متاسفانه سازه های نگهبانی برای ساختمان های مجاور در نظر گرفته نشد. در اثر حفاری غیراصولی و عدم استفاده از سازه های نگهبانی، ساختمان شرقی به کلی تخریب شد و از ساختمان سه طبقه فقط اتاق خواب ها باقی ماند.

وی افزود: ساختمان غربی این زمین نیز احتمال ریزش دارد و به ساکنان آن هشدار دادیم که تخلیه شوند. همچنین به مهندس ناظر و مسئولان شهرداری اعلام کردیم که باید سازه نگهبانی برای ضلع غربی زمین تعبیه شود تا خدای ناکرده ساختمان فرو نریزد.

کاوه آهنگران تصریح کرد: به شهروندان توصیه می شود در حین گودبرداری از کارشناسان خبره استفاده کنند و مسائل ایمنی، مقاومت زمین و بهداشت ساختمان های مجاور را جدی بگیرند. مهندسان ناظر در رعایت اصول ایمنی دقت لازم را داشته باشند و ساکنان ساختمان هایی که در اطراف آنها گودبرداری انجام می شود نیز لزوم رعایت اصول ایمنی و استفاده از سازه های نگهبان را به اطلاع مأموران اجرایی برسانند.