جزئیات درگیری مسلحانه با عوامل پارک ملی کرکهگزارش کردن صدای ایرانمحمد الوندی روز چهارشنبه گفت: در پی گزارش های مردمی مبنی بر قطع درختان جنگلی و صید غیرمجاز در پارک ملی کرخه، روز چهارشنبه به منطقه روستای الجزایر در شهرستان کرخه اطلاع رسانی شد.

وی افزود: ماموران یگان پارک ملی کرخه در راستای پیگیری و بررسی موضوع، محل اسکان موقت را در محل حاضر و پس از گشت و کنترل ترکیبی خودرو، موتورسیکلت و پیاده شناسایی کردند که حین نزدیک شدن به آن افرادی را با سلاح کلاشینکف دید. آنها را تهدید و سپس به سمت ماموران پارک ملی کرکه تیراندازی کردند.

الوندی گفت: متهمان به منظور جلوگیری از تلفات و کنترل و مدیریت با رعایت فاصله از محل مورد نظر و با حضور ماموران کلانتری شاور علیرغم دستور ایست و خودداری از تیراندازی، توجهی نکردند و با کلاشینکف و اسلحه کمری. نسبت به افسران پلیس و یگان حفاظت. محیط شلیک شد.

رئیس پارک ملی کرخه ادامه داد: متهمان پس از ۱۵ دقیقه درگیری با استفاده از پوشش گیاهی و موتورسیکلت از محل متواری شدند و در مسیر خودروی سازمان محیط زیست خوزستان سه گلوله به داخل خودرو شلیک کردند.

وی بیان کرد: با بررسی محل متهم، آثار و شواهدی از صید غیرمجاز، ادوات قطع درختان و مقداری چوب درختان جنگلی مشاهده شد و شواهد نشان می دهد متهمان نیز سارقان مسلح هستند.

علوندی با بیان اینکه خوشبختانه در این درگیری آسیبی به ماموران پلیس و یگان حفاظت محیط زیست وارد نشد، گفت: با تحقیقات محلی متهمان در همان لحظات اولیه شناسایی و تلاش برای دستگیری آنها از طریق ماموران پلیس آگاهی آغاز شده است. .