جزئیات حمله ۲ مرد ناشناس با چاقو به نگهبان (علی اصغر محمدی) سرخسیگزارش کردن صدای ایرانفرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: حوالی ساعت ۲۱ شب گذشته دو نفر ناشناس وارد پاسگاه حفاظت محیط زیست دریاچه ملی بزگان شهرستان سرخس شده و محیط بان علی اصغر محمدی را با چاقو مورد ضرب و شتم قرار دادند و سپس از محل متواری شدند. محل.

ابوالفضل شعبانی افزود: از ساعات اولیه به دستور مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با یک فوریت پرونده قضایی تشکیل و تلاش برای دستگیری متخلفان و متجاوزان ادامه دارد.

شعبانی بیان کرد: حافظان طبیعت که در اوج مظلومیت با ایثار و از خود گذشتگی در صدد حفظ و حراست از محیط زیست کشور هستند، در این راه جان خود را فدا می کنند و تاکنون نیز بوده است. حدود ۱۴۶ شهید محیط بان در کشور آنها جان خود را برای حفاظت از تنوع زیستی و ذخایر ژنتیکی این کشور از دست داده اند.

به گفته وی، خوشبختانه حال عمومی این محیط بان مساعد و رو به بهبود است.

بزنگان معروف به “کل بی بی” تنها آبگیر طبیعی به وسعت حدود ۸۰ هکتار است که در ۱۳۰ کیلومتری مشهد، ۷۵ کیلومتری جنوب غربی سرخس و ۳.۵ کیلومتری شمال شرقی روستای بزنگان به عنوان یکی از آبگیرترین آبگیرها قرار دارد. دریاچه های زیبا در کشور