جزئیات تیراندازی به علیرضا دبیر (علی صفایی)


گزارش کردن صدای ایرانعلی صفایی درباره چگونگی وقوع این حادثه گفت: ساعت ۲۲ شنبه در ترافیک اتوبان امام علی (ع) در حال رانندگی بودم که یک خودروی سوناتا یا الانترا با ۴ سرنشین عمدا از پشت به خودروم برخورد کرد. بعد از این ماجرا کمی جلوتر و زیر پل همت در خروجی غربی جنب اتوبان توقف کردم تا وضعیت خودروی خود را بررسی کنم. آنها هم ایستادند اما وقتی از ماشین پیاده شدم ۳ نفر با یک دستگاه کلت کمری از ماشین خود پیاده شدند و به سمت من آمدند.

صفایی: قصد داشتند به من تیراندازی کنند که نتوانم دنبالشان کنم

مربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ مجارستان افزود: بلافاصله به من گفتند که ماموران امنیتی هستند. یکی از آنها کلت را روی شکمم گذاشت و از من خواست که ریموت کنترل ماشین را به آنها بدهم. از این حرف شوکه شدم و به دستش زدم تا کلت را از شکمم خارج کند. او بلافاصله به پای چپ من شلیک کرد و یکی دیگر از آنها بلافاصله برای بار دوم به پای چپم شلیک کرد. ماشین من هم روشن بود و وقتی روی زمین افتادم ۲ نفر پشت ماشینم نشستند و فرار کردند. ۲ نفر دیگر با ماشینشان از روی پای راستم رد شدند و فرار کردند! آنها قصد داشتند به من شلیک کنند تا من نتوانم آنها را تعقیب کنم. حتی موبایلم را گرفتند.

وی در خصوص واکنش مردم به این حادثه و اینکه آیا به کمک او آمدند یا نه، گفت: اتوبان شلوغ بود و این حادثه در مجموع شاید ۳ دقیقه طول کشید اما مردم فقط این حادثه را تماشا می کردند و هیچکس به من کمک نکرد. . پلیس راهنمایی و رانندگی هم ۵۰ متر جلوتر بود، وقتی گفتیم دنبال دزدها بروید، اعلام کردند که این موضوع به ما ربطی ندارد و باید با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید.

صفایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر این پرونده نزد شعبه یکم پلیس آگاهی شاپور است و ماموران آگاهی در حال پیگیری و پیگیری برای دستگیری این افراد هستند.

وی درباره ارزش مالی خودروی خود گفت: تویوتا لندکروز من حدود ۶ میلیارد تومان ارزش داشت.

جزئیات تیراندازی به علیرضا دبیر (علی صفایی)

علیرضا دبیر دبیر پرورش اندام و از اعضای موسسه فدراسیون کشتی در پایان درباره وضعیت جسمانی خود گفت: در حال حاضر در بیمارستان نیکان بستری هستم و پزشکان در حال مداوای پاهایم هستند. امیدوارم این افراد دستگیر و به سزای اعمالشان برسند.