جراحی چاقی و باروری: چه ارتباطی بین آنها وجود دارد؟


این یک واقعیت شناخته شده است که هر چه شما سالم تر باشید، شانس بیشتری برای باردار شدن و داشتن یک بارداری سالم خواهید داشت. یک عامل اصلی برای بسیاری از زنان در سنین باروری کاهش وزن است. برای برخی از بیماران، ۱۰ پوند از دست می دهند. برای بهبود سلامت کافی است. اما اگر چاق هستید، فرمول ساده رژیم غذایی و ورزش ممکن است کافی نباشد. برای کریستین، یکی از بیماران OCC ما و تنها یک نمونه از موارد ناباروری بسیاری که با آن مواجه هستیم، جراحی کاهش وزن بهترین راه حل بود.

تنها چند دقیقه در جنوب سن دیگو، مرکز کنترل چاقی با بیماران کار می کند تا نه تنها به اهداف کاهش وزن بلکه به اهداف سلامت کلی آنها دست یابد. با بالاترین استانداردهای ایمنی در صنعت و بیش از ۲۵۰۰۰ جراحی چاقی، نتایج بی نظیر ما به طور مداوم نه تنها کاهش وزن موفقیت آمیز، بلکه معکوس کردن طیف وسیعی از مسائل بهداشتی، از جمله فشار خون بالا، دیابت و حتی سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) را نشان داده است. و ناباروری جراحی چاقی یک ابزار موثر ثابت شده هم برای کاهش وزن و هم برای باروری است، و ما داستان کریستن را در زیر به اشتراک می گذاریم تا نحوه انجام آن را توضیح دهیم.

داستان یک زن

بیمار قبل از جراحی کاهش وزن در تیجوانا، MX

مبارزات باروری کریستن در سال ۲۰۱۰ آغاز شد، زمانی که او و همسرش ازدواج کردند و شروع به تشکیل خانواده کردند. او ۲۶ ساله بود و سنگین ترین وزن خود را با ۲۸۶ پوند داشت. فقط با ۵ دقیقه، ۲، BMI او را ۵۲ می کند (چاقی مرضی). او علاوه بر اینکه به طور مرضی چاق بود، به بیماری هاشیموتو (کم کاری تیروئید) نیز مبتلا بود. این زوج چندین سال سعی کردند باردار شوند – از ردیابی دمای کریستن هر روز صبح. برای تخمین زدن الگوهای تخمک گذاری برای استفاده از کیت های تخمک گذاری و مصرف داروها – اما به نظر می رسد هیچ چیز جواب نمی دهد.
من نزدیک به ۲۰ پوند وزن کم کردم. پس از پیشنهاد پزشکان او برای کاهش وزن. او باردار شد اما خیلی زود سقط شد. بعد از چند ماه دوباره باردار شدند. اما این حاملگی خارج از رحم بود و منجر به جراحی اورژانسی و از دست دادن لوله فالوپ شد. در طی این جراحی، پزشکان متوجه شدند که کریستن به اندومتریوز شدید مبتلا شده است که از جمله موارد دیگر، لوله‌های فالوپ او را تحت تأثیر قرار می‌دهد. احتمال اینکه او بتواند دوباره به تنهایی باردار شود بسیار اندک بود.
در سال ۲۰۱۵، کریستن و همسرش به مرکز مراقبت های باروری پیشرفته دانشگاه آیووا ارجاع شدند. آنها چندین دور تلقیح داخل رحمی (IUI) را امتحان کرده اند، اما همه تلاش ها ناموفق بوده است. آنها سپس به سمت لقاح آزمایشگاهی (IVF) رفتند و در طول فرآیند بازیابی تخمک، کریستین تخمک های بالغ زیادی تولید نکرد و زمانی که تخمک ها بارور شدند، تنها دو جنین با کیفیت خوب داشتند. متاسفانه هر دو سیکل IVF شکست خوردند. بدون هیچ جنینی، پزشکان تا زمانی که کریستن مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست نداد و BMI خود را کاهش داد، نمی خواستند ادامه دهند.

ناباروری و چاقی

غیر معمول نیست که پزشکان کاهش وزن را به بیماران چاق خود توصیه کنند. مطالعات نشان می دهد که چاقی می تواند خطر ناباروری را در زنان سه برابر کند.

همه اینها به هورمون ها خلاصه می شود. قاعدگی که هر ماه بدن را برای بارداری آماده می کند، نیاز به تعادل هورمونی دارد. بسیاری از این هورمون ها در بافت چربی تولید و ذخیره می شوند و هر گونه چربی اضافی می تواند باعث ایجاد سطوح غیر طبیعی هورمونی و در نتیجه کاهش باروری شود. علاوه بر این، چاقی همچنین می تواند خطر ابتلا به PCOS را در زنان افزایش دهد.

PCOS چیست؟

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یک اختلال هورمونی است که باعث پریودهای نامنظم یا غایب می شود که می تواند منجر به ناباروری یا ایجاد کیست در تخمدان ها شود. این شایع ترین اختلال تخمک گذاری در زنان است.

علائم PCOS عبارتند از:

  • سیکل های قاعدگی نامنظم، نادر یا طولانی مدت
  • بزرگ شدن تخمدان ها یا وجود کیست های زیاد
  • پوست چرب / آکنه
  • ناباروری
  • خستگی
  • موی نازک
  • موهای زائد بدن روی سینه، شکم یا پشت
  • تجمع چربی به خصوص در اطراف شکم
  • تعادل شیمیایی داخلی

برای کسانی که قصد بارداری دارند، درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک ممکن است شامل داروهایی باشد که می تواند به آزادسازی تخمدان ها به طور طبیعی یا تغییر شیوه زندگی کمک کند. داشتن یک رژیم غذایی سالم و افزایش فعالیت بدنی می تواند به کاهش وزن و کاهش علائم PCOS کمک کند. وزن سالم به بدن کمک می کند تا به طور موثرتر از انسولین استفاده کند، سطح قند خون را کاهش دهد و باروری را به طور موثر افزایش دهد.

جراح چاقی با یک بیمار در تیجوانا، MX مشورت می کند

چه کسانی واجد شرایط جراحی چاقی هستند؟

جراحان OCC معمولاً جراحی را برای زنان با BMI بالای ۳۰ توصیه می کنند. برخی از شرایط مانند فشار خون بالا، دیابت، چربی بدن بالا و آپنه خواب می توانند جراحی را تضمین کنند، حتی اگر BMI کمتر از ۳۰ باشد – کارکنان مرکز جراحی ما انجام می دهد. یک ارزیابی جامع برای تعیین صلاحیت شما

نتایج جراحی چاقی

در یک مرور سیستماتیک با هدف بررسی شواهد موجود در مورد تأثیر جراحی چاقی بر ناباروری مردان و زنان، و به طور خاص، بر پارامترهایی مانند چرخه قاعدگی و علائم PCOS در زنان و نتایج اولیه در مردان، نتایج نشان داد که جراحی چاقی به طور قابل توجهی بهبود یافته است. تعادل هورمونی و عملکرد جنسی در مردان و زنان، تعداد اسپرم در مردان و بارداری در زنان.

تحقیقات مشابه همچنین از این ادعا حمایت می کند که چاقی بر باروری تأثیر منفی می گذارد و کاهش وزن با بهبود قابل توجهی در چندین پارامتر عملکرد تولید مثل همراه است. علاوه بر این، وی بیان می کند که جراحی چاقی مطمئن ترین روش برای حفظ کاهش وزن در افراد چاق شدید است.

پایان خوش

یک بیمار پس از جراحی چاقی خود در تیجوانا، مکزیک

کریستن متوجه شد که وزن او چیزی است که باید به آن رسیدگی شود. او به اشتراک گذاشت: «حقیقت بالاخره غرق شد… نه تنها وزن من بر زندگی من تأثیر گذاشت، بلکه زندگی مشترک من و شوهرم را نیز تحت تأثیر قرار داد. این باعث شد که ما نتوانیم خانواده داشته باشیم».

کریستن چندین ماه سعی کرد وزن خود را کاهش دهد، اما به نظر می رسید که هیچ چیز مؤثر نبود. ایده جراحی چاقی همیشه در ذهن کریستن بود زیرا هر دو والدین او در مرکز جراحی چاقی جراحی چاقی انجام دادند و در کاهش وزن و حفظ وزن موفق بودند. هنگامی که کریستن تصمیم به جراحی گرفت، می دانست که باید OCC را انتخاب کند، به خصوص با اعتبار و شهرت برجسته اش. با هماهنگ کننده بیمار تماس گرفتم و کارها سرعت گرفت. او قرار بود تنها دو ماه دیگر تحت عمل جراحی قرار گیرد. در اکتبر سال ۲۰۱۶، کریستن ۳۲ ساله بود و تحت عمل اسلیو معده قرار گرفت. پس از یک سال، او به راحتی ۱۶۴ پوند را حفظ کرد. (حدود ۱۲۵ پوند کمتر از بالاترین وزن او.) با BMI 29، او دیگر چاق نبود و درصد چربی بدنش طبیعی بود.

حدود ۱۸ ماه پس از جراحی، کریستن و همسرش دوباره اقدام به IVF کردند. در طی فرآیند بازیابی تخمک، آنها تقریباً دو برابر بیشتر از تلاش قبلی تخمک های بالغ تولید کردند و پس از لقاح، پنج جنین با کیفیت خوب داشتند. آنها برای تلاش خود برای کاشت IVF از یک جنین استفاده کردند و بقیه را فریز کردند. چند هفته بعد بهترین خبر را دریافت کردند: کریستن باردار بود! کل بارداری او طبیعی و سالم بود و در مارس ۲۰۱۹ یک پسر سالم به نام تراویس به دنیا آورد.

بلافاصله پس از حضور تراویس، کریستن و همسرش در حال بحث درباره نوزاد شماره ۲ بودند. پس از دادن فرصت به بدن او برای بهبودی و بهبودی پس از زایمان، آنها تصمیم گرفتند دوباره IVF را دنبال کنند. در آگوست ۲۰۲۰، آنها از یکی از جنین های منجمد خود استفاده کردند و دوباره موفقیت آمیز بود. در آوریل ۲۰۲۱، چند هفته پس از دو سالگی پسرشان، آنها به یک دختر سالم به نام آلینا خوش آمدید.

کریستن نمی توانست پایان بهتری برای سفر باروری خود بخواهد. او با خوشحالی به اشتراک می‌گذارد: “برای من، کاهش وزن در میزان موفقیت روش IVF تفاوت ایجاد کرد. همچنین به من اجازه داد مادری باشم که همیشه تصور می‌کردم… بتوانم بچه‌هایم را در آغوش بگیرم و به راحتی با آنها بازی کنم!”

از مرکز کنترل چاقی کمک بگیرید

بسیاری از مردم به اشتباه بر این باورند که جراحی چاقی فقط در افرادی که چاق هستند و با کاهش وزن دست و پنجه نرم می کنند، نتیجه می دهد. با این حال، حقیقت این است که جراحی چاقی یک روش جراحی متابولیک است که می تواند به درمان بسیاری از مشکلات دیگر کمک کند. از جمله این بیماری ها می توان به دیابت، فشار خون بالا، قند خون بالا، کلسترول بالا و تخمدان پلی کیستیک اشاره کرد.

ما در مرکز جراحی پیشرفته خود، بسیاری از روش‌های مختلف را به بیمارانی که نه تنها به دنبال درمان برای کاهش وزن هستند، بلکه برای متابولیک و بیماری‌های همراه خود نیز هستند، ارائه می‌کنیم که در آن هر بیمار به طور منحصر به فردی با مشکلات و مشکلات فردی خود درمان می‌شود. نتایج مورد نظر.

IGS Improved Gastric Sleeve® (IGS) روش امضای مرکز کنترل چاقی است که جایگاه خود را به عنوان یکی از ایمن ترین و پیشرفته ترین روش های چاقی حفظ کرده است. از طریق روش انحصاری IGS OCC، ما بسیاری از بیماران نابارور را دیده‌ایم که پس از بالا بردن آستین باردار می‌شوند و ما به این بچه‌های جدید «بچه‌های آستینی» می‌گوییم. با توصیه‌ها و مکمل‌های تغذیه‌ای قبل از جراحی، همراه با برنامه پیگیری پنج ساله معروف OCC، سفر شما به سمت یک سبک زندگی سالم‌تر در دسترس خواهد بود.

دکتر اورتیز با یک بیمار جراحی کاهش وزن در تیجوانا، MX

برای جراحی متابولیک خود از امروز در مرکز جراحی ما برنامه ریزی کنید

مرکز کنترل چاقی پیشرو جهانی در جراحی کاهش وزن است. OCC با استفاده از آخرین فناوری، فناوری‌های نوآورانه، پشتیبانی جامع بعد از عمل و پیروی از بالاترین استانداردهای ایمنی ایالات متحده، به مردم در سراسر جهان کمک می‌کند تا به سلامت کلی خود، اهداف کاهش وزن خود دست یابند و مادام العمر به #OCCFamily بپیوندند. اگر احساس می‌کنید که جراحی متابولیک پاسخی است که به دنبال آن بوده‌اید، همین امروز با ما تماس بگیرید تا یک جلسه مشاوره تعیین کنید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر