جراحی متابولیک برای کمک به مدیریت دیابت نوع دوم


درمان دیابت اسلیو معده

وقتی به جراحی چاقی (یا جراحی متابولیک) فکر می‌کنید، احتمالاً به چاقی فکر می‌کنید، اما این روش‌های کاهش وزن نیز می‌توانند تأثیر زیادی بر بیماری‌های متابولیک مانند دیابت نوع ۲ داشته باشند. دیابت نوع ۲ و اضافه وزن یا چاقی ارتباط نزدیکی با هم دارند، به طوری که تخمین زده می شود ۹۰ درصد از افراد مبتلا به این بیماری به عنوان چاق یا اضافه وزن طبقه بندی می شوند. در بیشتر موارد، افرادی که BMI 30 یا بالاتر دارند، می توانند بهبودی دیابت (زمانی که سطح قند خون بدون درمان به محدوده سالم کاهش می یابد) برسند یا به طور قابل توجهی مدیریت بیماری را از طریق جراحی متابولیک بهبود بخشند.

جراحان و تیم مجرب ما در مرکز کنترل چاقی می توانند به شما در کاهش سریع دیابت نوع ۲ و رسیدن و حفظ سایز سالم کمک کنند.

تحقیقات نشان می دهد که جراحی متابولیک یک درمان موفق برای دیابت نوع ۲ است

بیش از ۲۰ سال تحقیق و شواهد نشان می دهد که جراحی چاقی یک درمان موثر دیابت است. چندین کارآزمایی بالینی تصادفی شده نشان می دهد که بای پس معده و سایر جراحی های متابولیک منجر به بهبودی کامل یا بهبود قابل توجه دیابت نوع ۲ در طی دو سال پس از جراحی برای بیش از ۹۰ درصد بیماران می شود. تا ۵۰ درصد از بیماران کنترل وزن و قند خون (سطح قند خون) را بدون دارو تا پنج سال پس از جراحی حفظ می کنند. از نظر مدیریت دیابت در سراسر جهان، جراحی متابولیک به طور گسترده ای درمان برتر برای افراد با BMI 30 یا بالاتر در مقایسه با درمان غیر جراحی با مداخلات دارویی و سبک زندگی در نظر گرفته می شود.

محققان نمی‌دانند که چرا جراحی کاهش وزن منجر به بهبود دیابت می‌شود، اما تئوری آن‌ها ثبات هورمونی، عملکرد بهتر انسولین و عملکرد سلول‌های بتا در آن نقش دارند. بهبودی دیابت زمانی اتفاق می افتد که سطح قند خون بدون مداخله پزشکی به حالت عادی بازگردد. برخی از جدیدترین مطالعات در مورد جراحی متابولیک و دیابت نوع ۲ عبارتند از:

  • یک مطالعه در سال ۲۰۲۱ منتشر شده در The Lancet نشان داد که جراحی چاقی موثرتر از درمان های معمولی برای کنترل طولانی مدت دیابت است. محققان روش های متابولیک را برای بیماران چاق مبتلا به دیابت نوع ۲ برای مدیریت بهینه بیماری توصیه کردند.
  • یک مطالعه جداگانه در سال ۲۰۲۱ در Diabetes Care ارتباط بین درصد کاهش وزن بدن پس از جراحی چاقی و بهبود دیابت را نشان داد. شرکت‌کنندگانی که ۲۰ تا ۲۵ درصد از وزن کل بدن خود را از دست دادند، در مقایسه با افرادی که پوند کمتری از دست دادند، به احتمال زیاد به بهبودی می‌رسند و ۸۲.۹ درصد از تقریباً شش هزار بیمار درگیر پنج سال بعد وزن ثابت خود را حفظ کردند.
  • یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ در مجله پزشکی اوراسیا ارتباط مشابهی بین کاهش وزن و مدیریت دیابت نوع ۲ نشان داد، به طوری که بیماران چاق و غیر چاق شاهد بهبود کنترل قند خون پس از جراحی چاقی بودند.
  • یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ در زمینه اختلالات غدد درون ریز BMC همچنین جراحی متابولیک را به عنوان یک ابزار قدرتمند در برابر دیابت و ناتوانی، با نتایج بهتر در بیمارانی که حداقل ۲۰ درصد از وزن اضافی خود را از دست دادند و مدیریت دیابت را قبل از جراحی کنترل کردند، نشان داد. این بیماران عود کمتر و نرخ بهبودی دیابت بالاتری داشتند.

جراحی متابولیک در مرکز کنترل چاقی (OCC)

جراحان ما در OCC جراحی متابولیک را به روش لاپاراسکوپی انجام می دهند. این روش‌ها می‌توانند بیش از دیابت، از جمله سایر اختلالات متابولیک، مانند فشار خون بالا، آپنه انسدادی خواب و کلسترول بالا را بهبود بخشند. جراحی چاقی می تواند طول عمر شما را افزایش داده و کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد. تیم ما در مرکز کنترل چاقی معتقد است تنها “درمان” پایدار برای بیماری های متابولیک، جراحی ایمن و موثر کاهش وزن است.

اگر احساس می کنید که جراحی متابولیک پاسخی به مبارزه شما با چاقی و دیابت نوع ۲ است، همین امروز با ما تماس بگیرید تا مشاوره اولیه خود را تعیین کنید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر