جانبازان مبتلا به چاقی | اصلی


چاقی اعضایی را که در ارتش ایالات متحده خدمت می کردند (کهنه سربازان آمریکایی) با نرخی بالاتر از جمعیت عمومی تحت تاثیر قرار می دهد. سربازان سربازی یک گروه از پیش انتخاب شده از افراد سالم هستند که استانداردهای آمادگی جسمانی و روانی وزارت دفاع (DoD) را برآورده می کنند. جانبازان ایالات متحده یک گروه منحصر به فرد از افراد با ویژگی های مربوط به خدمات خود هستند که در زیر توضیح داده شده است، که آنها را در معرض خطر بالای چاقی و شرایط مزمن مرتبط مانند بیماری عروق کرونر قلب، سرطان، COPD، دیابت، آرتریت و اختلالات افسردگی قرار می دهد. اغلب، این منجر به وضعیت سلامت ضعیف تر و افزایش ناتوانی در مقایسه با جمعیت عمومی پس از اتمام دوره خدمت آنها می شود (Betancourt, et al, 2000). چنین یافته‌هایی احساس هشدار، مسئولیت و فوریت را برای رسیدگی به نیازهای مراقبت بهداشتی خاص این زیرمجموعه افزایش می‌دهد. عوارض بالا و هزینه بالای مدیریت بیماری مزمن همچنین به عنوان انگیزه ای برای تحقیقات بیشتر و توسعه ابزارهای اضافی در مراقبت از نزدیک به ۸۰۰۰۰۰ جانبازی است که معیارهای BMI برای چاقی شدید را برآورده می کنند. [Body Mass Index (BMI) >/=35Kg/m2] که در حال حاضر در سیستم مراقبت های بهداشتی اداره سلامت جانبازان (VHA) مراقبت می شوند.

تجربه نظامی، از سختگیری آموزش اولیه، استقرار تا ماموریت های خارج از کشور، شرکت در عملیات های رزمی، قرار گرفتن در معرض خطرات زیست محیطی و شیمیایی، تداوم آسیب های فیزیکی، روانی و جنسی می تواند عمیقاً رفتار انسان را تغییر دهد و بر سلامتی تأثیر بگذارد. علاوه بر این، رفتارهای غذایی نامطلوب ممکن است در طول استقرار اتخاذ شود، مانند خوردن تنقلات آزادانه در دسترس که دارای کالری متراکم و فاقد مواد مغذی هستند در مرکز ناهار خوری/کافه تریا پایگاه نظامی (DFAC) برای مبارزه با تنهایی و بی حوصلگی از مصرف معادل های جایگزین وعده غذایی (MREs) در حال حرکت به مدت چند هفته در شرایط استرس روانی بالا و محیط های گرم، سرد، ارتفاع بالا و نوع بیابانی. علاوه بر این، ادغام مجدد در یک سبک زندگی خودساخته جامعه غیرنظامی پس از تحمل سبک زندگی نظامی رژیمی، اغلب می‌تواند سربازان سابق و زنان را به مهارت‌های مقابله‌ای جدید، به‌ویژه در پرتو آسیب‌های پایدار، نیاز داشته باشد (Wischik، و همکاران، ۲۰۱۹).

چاقی یک بیماری مزمن، عودکننده، چندعاملی و عصبی-رفتاری با تأثیر متقابل پیچیده عوامل فردی، اجتماعی و محیطی است. پیامدهای بهداشتی و مراقبت های بهداشتی گسترده ای دارد. زاویه اضافی سابقه خدمت سربازی در یک فرد چالش های بیشتری را در مدیریت این شرایط ایجاد می کند. اغلب، پرداختن به علائم تحت حاد و تحت حاد مانند درد عضلانی-اسکلتی و نوروپاتی، شرایط سلامت روان و/یا بحران، اختلالات سوء مصرف مواد، دیابت کنترل نشده و/یا فشار خون بالا، عدم پایبندی به دارو، بی خانمانی و عدم حمایت اجتماعی در بالینی اولویت دارد. تنظیم، پس زدن آدرس چاقی.

VHA به همراه مرکز ملی ارتقاء سلامت و پیشگیری از بیماری (NCP) MOVE را طراحی کردند! برنامه (مدیریت جانبازان اضافه وزن در همه جا) برای کمک به جانبازان برای کاهش وزن و بهبود سلامت. هر مرکز پزشکی VA یک حرکت دارد! هماهنگ کننده مسئول یک برنامه سرپایی ۱۶ هفته ای مبتنی بر شواهد برای اجرای مدیریت وزن رفتاری طراحی کرد. حرکت! هماهنگ کننده اغلب توسط تیمی از اعضای بالینی از جمله مددکاری اجتماعی دارای مجوز، فیزیوتراپیست، داروساز و پزشک پشتیبانی می شود. کهنه سربازان اغلب ملزم به شرکت در MOVE هستند! برنامه واجد شرایط شدن برای داروهای ضد چاقی و ارجاع به جراحی چاقی.

در حالی که در دسترس است، درمان های چاقی مبتنی بر شواهد، از جمله مدیریت وزن رفتاری، داروهای ضد چاقی و جراحی چاقی، اغلب در VHA مورد استفاده قرار نمی گیرند (Funk, et al, 2021). چالش‌های مرتبط ممکن است شامل عدم آگاهی جانبازان از خطرات چاقی یا گزینه‌های درمانی و انگیزه برای پیگیری درمان همراه با جمعیت‌شناسی خاص بیمار (عمدتاً مسن‌تر و مرد)، دسترسی محدود به منابع و موانع ارجاع باشد (Gunnar, 2017). فقدان آموزش ارائه دهنده (فورمن هافمن و همکاران، ۲۰۰۶) و تخصیص زمان برای رسیدگی به طور خاص چاقی نیز عوامل بالقوه محدود کننده هستند. اجرای MOVE! برنامه در سیستم VA متغیر است و جالب است که هیچ دو سایتی الگوی شرایط یکسانی ندارند (کهواتی، و همکاران، ۲۰۱۱).

در طول سال ها، مطالعات مختلف جنبه های مختلف چاقی را در جانبازان از جمله گروه های پرخطر مانند زنان کهنه سرباز سیاه پوست، زنان جانباز مبتلا به اسکیزوفرنی، بومیان هاوایی / سایر جزایر اقیانوس آرام و کهنه سربازان بومی سرخپوستان آمریکا / آلاسکا بررسی و شناسایی کرده اند (بریلند، و همکاران، ۲۰۱۷)، سوگیری ها علیه مردان چاق در مقایسه با زنان جانباز در رابطه با تجارب مراقبت های بهداشتی آنها (بریلند و همکاران، ۲۰۱۹)، و استفاده ناکافی از داروهای ضد چاقی در جانبازان (توماس، و همکاران، ۲۰۱۹). این مطالعات نشان می دهد که سطح تسهیلات حرکت می کند! نرخ هایی از ۰.۰۵ تا ۱۶ درصد با احتمال بالاتر حداقل یک بار استفاده از MOVE! اگر جانبازان زن، مجرد، اقلیت، با شاخص توده بدنی بالاتر یا اختلال روانپزشکی یا چاقی همراه بودند، مراجعه کنید (دل ری، و همکاران، ۲۰۱۳). تحقیقات بیشتر برای شناسایی و غلبه بر این وضعیت در میان جانبازان در تمام جمعیت‌شناسی مورد نیاز است.

منابع موجود در حال حاضر برای پزشکان:

راهنمای عمل بالینی VHA/DoD برای مدیریت اضافه وزن و چاقی بزرگسالان منبع مهمی برای پزشکان درگیر در مراقبت از جانبازان مبتلا به چاقی است. این سند برای ارائه اطلاعات و کمک به تصمیم گیری طراحی شده است.

حرکت! برنامه برنامه ملی مدیریت وزن سرپایی VA است که توسط مرکز ملی ارتقاء سلامت و پیشگیری از بیماری (NCP) توسعه یافته است و به صورت رایگان برای جانبازان ثبت نام شده ارائه می شود. این یک برنامه ۱۶ هفته ای خود مدیریتی مبتنی بر شواهد است که در چندین مرکز VHA در سراسر کشور موجود است. هر مرکز پزشکی VA یک حرکت اختصاصی دارد! هماهنگ کننده ای که به جانبازان در سفر کاهش وزن کمک می کند. به هر جانباز شرکت کننده یک کتاب کار رایگان و همچنین ابزارهای دیگر ارائه می شود.

برنامه مربیگری شیوه زندگی تلفنی (TLC). TLC یک برنامه آموزشی رایگان مبتنی بر تلفن است که در آن جانبازان آموزش و پشتیبانی برای هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی اقدام برای سلامت شخصی و رفتارهای مراقبت از خود را به راحتی از مربیان آموزش دیده و با تجربه دریافت می‌کنند. این برنامه نیاز به ارجاع از پزشک در مکان های شرکت کننده در VA دارد.

داروهای ضد چاقی VA Pharmacy دارای فرمول پنج داروی ضد چاقی، یعنی فنترمین، لیراگلوتاید، نالترکسون/بوپروپیون، اورلیستات و فنترمین/توپیرامات است تا در ترکیب با مداخله جامع سبک زندگی استفاده شود. داروهای ضد چاقی در میان جانبازان کم استفاده است.

جراحی چاقی در حال حاضر از طریق VISN ها (شبکه های خدمات یکپارچه کهنه سربازان) در برخی از امکانات VHA به جانبازان ارائه می شود. و همکاران، ۲۰۱۹).

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر