ثبت نام در سامانه «سماح» الزامی است/ تاکید بر لزوم «رعایت پروتکل های بهداشتی» در مدارسگزارش کردن صدای ایرانآیت الله سیدابراهیم رئیسی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، «تزریق دوزهای یادآوری» و «کنترل مبادی ورودی به کشور» را دو موضوع مهم برای مقابله با ویروس کرونا در شهریور ماه اعلام کرد. گفت: با توجه به تردد زائران اربعین و افزایش سفر در روزهای پایانی تابستان، لازم است همه مردم دستورالعمل های بهداشتی را با جدیت بیشتری رعایت کنند.

رئیس جمهور با اشاره به گزارش وزارت بهداشت مبنی بر ۷۴ درصد واکسیناسیون در کشور گفت: لازم است نتایج مثبت واکسیناسیون و دوزهای تقویتی از طریق رسانه ها برای مردم تشریح شود.

وظیفه دولت در زمینه خدمت رسانی و تسهیل تردد زائران

آیت الله رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود، اربعین را یک رویداد بزرگ و فاخر معرفی کرد و گفت: این حرکت عظیم جهانی با همت عاشقان اباعبدالله(ع) و عاشقان مخلص اهل بیت(ع) برگزار می شود. و وظیفه دولت خدمت در این زمینه است. و تسهیل در رفت و آمد زائران.

رئیس جمهور با بیان اینکه رمز موفقیت اربعین برگزاری هرچه مردمی آن است، از متولیان این امر و مسئولان نهادهای مختلف خواست از ظرفیت گروه های مردمی و جهادی به نحو شایسته استفاده کنند.

ثبت نام در سامانه «سماح» الزامی است

آیت الله رئیسی ثبت نام در سامانه «سماح» را برای خدمات رسانی بهتر و تردد آسان تر زائران اربعین ضروری و مهم دانست و بر لزوم اطلاع رسانی دقیق برای آرامش عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) تاکید کرد. و رفع فوری دغدغه ها و مشکلات زائران.

رئیسی با ابراز خرسندی از ایجاد آرامش در عراق تصریح کرد: دشمنان نمی خواهند این راهپیمایی عظیم که ظرفیتی برای جبهه مقاومت و جهان اسلام است به خوبی برگزار شود، بلکه هر سال عظمت این تجمع عظیم است. عاشقان اباعبدالله افزایش می یابد.

تاکید بر ضرورت “تهویه مناسب” و “رعایت پروتکل های بهداشتی” در مدارس

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود به نزدیک شدن زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه ها اشاره کرد و بر لزوم «تهویه مناسب» و «رعایت پروتکل های بهداشتی» تاکید کرد.

رئیسی در این زمینه به وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش موظف شد تا آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها را به‌روزرسانی و با توجه به شرایط فعلی کشور برای مردم تشریح کنند.

آیت الله رئیسی همچنین با گرامیداشت ۱۲ شهریور ماه روز ملی «بهورز» گفت: مردم عزیز بهورزی در شرایط مختلف و سخت در مناطق محروم و دورافتاده همواره در حال خدمت رسانی و ارائه خدمات بهداشتی لازم به روستائیان و عموم مردم هستند. کشور ما، و دولت از زحمات آنها قدردانی می کند. است.