تیم ملی کشتی فرنگی ایران قهرمان جهان شد


تیم ملی ایران قهرمان جهان شد

گزارش کردن صدای ایراندر پایان رقابت های ۵ وزن دوم مسابقات قهرمانی جوانان جهان در بلغارستان، امیرحسین فیروزپور و امیررضا معصومی در ۹۲ کیلوگرم و امیررضا معصومی در ۱۲۵ کیلوگرم مدال طلا، آرمین حبیب زاده در ۶۱ کیلوگرم نقره و عارف رنجبری مدال برنز را کسب کردند. ۸۶ کیلوگرم ایران با کسب ۳ طلا، ۱ نقره و ۴ برنز بالاتر از آمریکا و هند در رده نخست جهان قرار گرفت.

آرمین حبیب زاده در آخرین روز این رقابت ها در وزن ۶۱ کیلوگرم در دیدار فینال مقابل یوتو نیشیوچی از ژاپن با نتیجه ۵ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره جوانان جهان دست یافت.

پیش از این حبیب زاده در دور دوم مقدماتی دسته ۵ وزن که سه شنبه هفته گذشته برگزار شد، پس از استراحت در دور اول، میکیتا آبراموف از اوکراین را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله در دیداری نزدیک با نتیجه ۱۳ بر ۱۱ نیکلاس بوزاکیس از آمریکا را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. حبیب زاده در این مرحله حمزات آرسامرزویف از فرانسه را با نتیجه سه بر صفر شکست داد و راهی فینال شد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم عارف رنجبری در دیدار رده بندی مقابل صبوحی امیرارسلان اف از آذربایجان با نتیجه ۳ بر یک پیروز شد و به مدال برنز دست یافت.

وی پیش از این در دور اول با تساوی بریک روبرو شد و سپس با نتیجه ۱۱ بر صفر جولین ایوانف از بلغارستان را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت اما در مقابل رحیم ماگمادوف از فرانسه با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و به دلیل حضور حریفش برای فینال به گروه بازنده ها رفت. رینگبری در این مرحله آنجلوس کوکلاریس از یونان را شکست داد و راهی رده بندی شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دیدار پایانی مقابل اندرو مارگیشویلی از گرجستان با نتیجه قاطع ۱۱ بر صفر به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

فیروزپور زودتر در دور اول استراحت داشت، سپس ساتوشی میورا از ژاپن را ۱۰-۰ شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی کریستین آنجیال از مجارستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. فیروزپور در این مرحله مقابل آدلان ویسخانوف از فرانسه با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیررضا معصومی در فینال مقابل ماهندرا گایکواد از هند با نتیجه ۱۳ بر ۲ به پیروزی رسید و سومین و آخرین مدال طلای ایران در این رقابت ها را از آن خود کرد.

معصومی در دور اول زودتر استراحت کرد و سپس ۱۴ بر ۴ مراب سلیماناشویلی از گرجستان را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. معصومی در این مرحله نیکلاس فلدمن از آمریکا را با نتیجه ۱۱ بر یک شکست داد و راهی فینال شد.

عرفان الهی در وزن ۷۴ کیلوگرم دومین نماینده ایران بود و روز گذشته از دور رقابت ها کنار رفت.
روز گذشته (سه شنبه) و در جریان رقابت های ۵ وزن نخست، سبحان یاری در ۷۹ کیلوگرم مدال طلا، محمد نژاد جوان در ۵۷ کیلوگرم، حسین محمد آقایی در ۷۰ کیلوگرم و امیرعلی آذرپیرا در ۹۷ کیلوگرم مدال برنز را کسب کردند.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران با ۱۵۹ امتیاز ۳ طلا، ۱ نقره و ۴ برنز کسب کرد، آمریکا با ۲ طلا و ۲ نقره و مجموعا ۱۳۲ امتیاز دوم شد و هند با یک نقره در جایگاه دوم ایستاد. و ۶ برنز و مجموع ۱۱۲ امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.