تولد زنی که ۷ ماه در کما بود! / تصویر


به گزارش صدای ایران، در اتفاقی عجیب و بی سابقه، یک زن هندی که از هفت ماه پیش در کما به سر می برد، دختری سالم به دنیا آورد که به گفته پزشکان، این اتفاق بسیار غیرعادی است.

یک زن ۴۰ ساله هندی پس از تصادف شدید به دلیل استفاده نکردن از کلاه ایمنی به شدت از ناحیه سر آسیب دید و به مدت ۷ ماه در کما بود. پس از این مدت در یک مورد نادر موفق، این زن موفق به به دنیا آوردن نوزاد دختر شد.

تولد زنی که 7 ماه در کما بود!

به گزارش صدای ایران، شفیع اهل منطقه اوتار پرادش در شمال هندوستان در مدت حضورش در بیمارستان تحت چهار عمل جراحی مغز و اعصاب قرار گرفت و این در حالی بود که پزشکان مرگ جنین را به دلیل جراحت شدیدی که متحمل شده بود تایید کردند. او زنده نخواهد ماند.

رسانه های محلی گزارش دادند برقع او در چرخ عقب وسیله نقلیه ای که شوهرش رانندگی می کرد گیر کرد. این حادثه باعث سقوط شفیع شد و وی با جراحات قابل توجهی از ناحیه سر به کما رفت.

او حتی برای مدتی از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده کرد و پزشکان مجبور شدند بخشی از جمجمه‌اش را بردارند تا فشار وارده بر مغزش از آسیب‌ها کم شود.

بعد از اینکه سونوگرافی نشان داد که بارداری شفیع طبیعی است، در نهایت به خانواده او توصیه کردند که به بارداری ادامه دهند.

این زن هندی از همه شانس‌ها سرپیچی کرد و یک نوزاد سالم به دنیا آورد، اما در حال حاضر این زن هنوز بیهوش است و پزشکان گفته‌اند که او ۱۰ درصد شانس دارد که به هوش بیاید و فرزندش را ببیند.

حالا که او از دستگاه تنفس مصنوعی خارج شده است، هر از چند گاهی سر و پاهایش را تکان می دهد و امیدها را برای روز ملاقات با نوزادش افزایش می دهد.